The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Волво в40 арматурно табло

#21
tqnso Wrote:темата е малко старичка, ама ето малко снимки и от мен, използвал съм светодиоди Wink

<!-- m --><a class="postlink" href="http://pics.data.bg/categories/1/%D0%BE%D0%B1%D1%89%D0%B8/6c178a04bfb8ae30ff568aa1efd6c893/sl379153">http://pics.data.bg/categories/1/%D0%BE ... 3/sl379153</a><!-- m -->

<!-- m --><a class="postlink" href="http://pics.data.bg/categories/1/%D0%BE%D0%B1%D1%89%D0%B8/cc4ed16322684ca7dfd80facc63ec9f4/sl379148">http://pics.data.bg/categories/1/%D0%BE ... 4/sl379148</a><!-- m -->

<!-- m --><a class="postlink" href="http://pics.data.bg/categories/1/%D0%BE%D0%B1%D1%89%D0%B8/3bd47955319e993566f62fded50792f8/sl379151">http://pics.data.bg/categories/1/%D0%BE ... 8/sl379151</a><!-- m -->

п.с. пробвах да каче снимките тука, ама ми нещо не стана Sad качеството е малко кофти ама без светкавица толкова може фотоапарата Big Grin
Колега , много е яко евала за което.Но може ли да споделиш как го направи , с какви светодиодчета , трудно ли беше , трябват ли някакви специални умения или трябва да си инженерче .. ? Поздрави !
Sweden style , by momcho00
____________________________________________________________________________
Клубна карта №:00389
[Image: ab271105.gif]
пазлы trefl
Reply

#22
не ме кефи нещо мене, главно щото ми прилича на гоУф. Big Grin

евала за инициативата обаче! Wink
бивши:
V40 1.9D 115hp '03 - D4192T3
настоящ
Xc70 D5 185hp MY'06 - D5244T4
Reply

#23
momk0 Wrote:не ме кефи нещо мене, главно щото ми прилича на гоУф. Big Grin

евала за инициативата обаче! Wink
Или на Пасат..от тая гледна точка си прав колега..но иначе се е получило.
Sweden style , by momcho00
____________________________________________________________________________
Клубна карта №:00389
[Image: ab271105.gif]
пазлы trefl
Reply

#24
Като купих колата блока за включване на фаровете не светеше, първо сложих бели светодиоди, но нощно време километража и климата все едно не светиха, за това реших да сложа цветни светодиоди навсякъде (а избора на такива откъм цветова гама не е богат - бял, червен, жълт, зелен и син, та за това се спрях на синия цвят, поне според мен най-добре си подхожда с червения на стрелките на километража). Светодиодите ги закупих от тук: <!-- m --><a class="postlink" href="http://led.omega-light.com/AutoLED/autoled.html">http://led.omega-light.com/AutoLED/autoled.html</a><!-- m --> , използвал съм "T10 1x5050 - B" (самата led крушка е с резистор, така че закачаш и свети Smile, трябват само поялник, време и четене из форума кое как се сваля Smile най ме озори километража Big Grin За блока за фаровете съм ги запоявал за самата платка (3бр.), за климатика - пак на платката, но сам сложил и още 3 допълнително за да осветяват навсякъде (оригинално са 3бр. лампи) за километража са 6 - 4 за цялото табло и 2 за часовника и изминатите километри (който разполага с борд.комп. (аз нямам) ще му трябва и още един светодиод), но на него съм преправял цоклите на оригиналните крущки (махнал съм орг.крушки и на тяхно място съм сложил светодиодите). Не е трудно, достатъчно е да ти се занимава и малко да чаткаш жичкаджийските работи Wink
[Image: ab196688.gif]

Не е важно колко коня има под капака, а какво магаре стои зад волана Wink
Reply

#25
tqnso Wrote:Като купих колата блока за включване на фаровете не светеше, първо сложих бели светодиоди, но нощно време километража и климата все едно не светиха, за това реших да сложа цветни светодиоди навсякъде (а избора на такива откъм цветова гама не е богат - бял, червен, жълт, зелен и син, та за това се спрях на синия цвят, поне според мен най-добре си подхожда с червения на стрелките на километража). Светодиодите ги закупих от тук: <!-- m --><a class="postlink" href="http://led.omega-light.com/AutoLED/autoled.html">http://led.omega-light.com/AutoLED/autoled.html</a><!-- m --> , използвал съм "T10 1x5050 - B" (самата led крушка е с резистор, така че закачаш и свети Smile, трябват само поялник, време и четене из форума кое как се сваля Smile най ме озори километража Big Grin За блока за фаровете съм ги запоявал за самата платка (3бр.), за климатика - пак на платката, но сам сложил и още 3 допълнително за да осветяват навсякъде (оригинално са 3бр. лампи) за километража са 6 - 4 за цялото табло и 2 за часовника и изминатите километри (който разполага с борд.комп. (аз нямам) ще му трябва и още един светодиод), но на него съм преправял цоклите на оригиналните крущки (махнал съм орг.крушки и на тяхно място съм сложил светодиодите). Не е трудно, достатъчно е да ти се занимава и малко да чаткаш жичкаджийските работи Wink
Стана ми интересно за блкока на фаровете, имат ли осветление или не? Защото при мен нищо не свети освен едно зелено диодче при включени фарове. Много е неудобно вечер, ако искам да си пусна халогените или това за мъгла, само с напиване става Smile Ако има някакви лампи кажете как се сменят, без да начупя нещо.
VOLVO 440 GL 1.7 90PH 1991г. минало
VOLVO V40 1,9TD 115PH  2003г.
Reply

#26
choki Wrote:
tqnso Wrote:Като купих колата блока за включване на фаровете не светеше, първо сложих бели светодиоди, но нощно време километража и климата все едно не светиха, за това реших да сложа цветни светодиоди навсякъде (а избора на такива откъм цветова гама не е богат - бял, червен, жълт, зелен и син, та за това се спрях на синия цвят, поне според мен най-добре си подхожда с червения на стрелките на километража). Светодиодите ги закупих от тук: <!-- m --><a class="postlink" href="http://led.omega-light.com/AutoLED/autoled.html">http://led.omega-light.com/AutoLED/autoled.html</a><!-- m --> , използвал съм "T10 1x5050 - B" (самата led крушка е с резистор, така че закачаш и свети Smile, трябват само поялник, време и четене из форума кое как се сваля Smile най ме озори километража Big Grin За блока за фаровете съм ги запоявал за самата платка (3бр.), за климатика - пак на платката, но сам сложил и още 3 допълнително за да осветяват навсякъде (оригинално са 3бр. лампи) за километража са 6 - 4 за цялото табло и 2 за часовника и изминатите километри (който разполага с борд.комп. (аз нямам) ще му трябва и още един светодиод), но на него съм преправял цоклите на оригиналните крущки (махнал съм орг.крушки и на тяхно място съм сложил светодиодите). Не е трудно, достатъчно е да ти се занимава и малко да чаткаш жичкаджийските работи Wink
Стана ми интересно за блкока на фаровете, имат ли осветление или не? Защото при мен нищо не свети освен едно зелено диодче при включени фарове. Много е неудобно вечер, ако искам да си пусна халогените или това за мъгла, само с напиване става Smile Ако има някакви лампи кажете как се сменят, без да начупя нещо.

има си осветление, но както при мен не ти работи (просто лампичките са изгорели) сваляш блока и има 3 лампички с черен пластмасов цокал, сменяш и еврика, тока дойде Big Grin
[Image: ab196688.gif]

Не е важно колко коня има под капака, а какво магаре стои зад волана Wink
Reply

#27
@choki - Има три крушчици с цокъл който са запоени от зад на самият цокъл но успешно се заменят със същите крушки. Сега бих те посъветвал къде да идеш да си вземеш ама като незнам къде има във В.Търново как да стане.... :С
Разглабянето става лесно.
Отвиват се двата големи болта. От горната страна на въздуховода има краче което захваща панела от горната страна за таблото. Панела се натиска леко надоло и се изважда напред. Не се бои изисква малко усилие.
след това от зад ще видиш модула за фаровете той е закачен за основата свързваща ги с въздуховода.
Откачаш кабелите (тук идва интересният момент че се пускат задните габарити!? незнам защо, както и да е - имай го в предвид!)
Ще са ти необходими "еврейски звезди" за да отовориш панела. крушчиците се завъртат за да бъдат освободени.
След това се разпояват, НО бъди внимателен да не разтопиш цокълчето прави го със слаб поялник! двете жички излизащи от крушката са вкарани през дупки в малките пластинки където са запоени. Веднъж изчистиш ли дупката нямаш проблем да сложиш новите.
Моя съвет е да не ги запояваш след това, просто загъни леко жичките в противоположна посока така че да хванат на контра пластинката те са достатъчно дълги.

Ако след монтажа не светне не бързай да се разочароваш! Виж дали и двете пластини опират в платката често се случва от манипулациите да се поизправят вследсвие на което да не дават добър контакт.


другият ти варятн е да си вземеш от МП мисля че бяха към 7лв броя.

само крушките са ти по 60ст.

Успех!

П.С Забравих да кажа че на крушките има зелени шапчици. свали ги внимателно! и ги постави на новите крушки.
бивши:
V40 1.9D 115hp '03 - D4192T3
настоящ
Xc70 D5 185hp MY'06 - D5244T4
Reply

#28
momk0 Wrote:@choki - Има три крушчици с цокъл който са запоени от зад на самият цокъл но успешно се заменят със същите крушки. Сега бих те посъветвал къде да идеш да си вземеш ама като незнам къде има във В.Търново как да стане.... :С
Разглабянето става лесно.
Отвиват се двата големи болта. От горната страна на въздуховода има краче което захваща панела от горната страна за таблото. Панела се натиска леко надоло и се изважда напред. Не се бои изисква малко усилие.
след това от зад ще видиш модула за фаровете той е закачен за основата свързваща ги с въздуховода.
Откачаш кабелите (тук идва интересният момент че се пускат задните габарити!? незнам защо, както и да е - имай го в предвид!)
Ще са ти необходими "еврейски звезди" за да отовориш панела. крушчиците се завъртат за да бъдат освободени.
След това се разпояват, НО бъди внимателен да не разтопиш цокълчето прави го със слаб поялник! двете жички излизащи от крушката са вкарани през дупки в малките пластинки където са запоени. Веднъж изчистиш ли дупката нямаш проблем да сложиш новите.
Моя съвет е да не ги запояваш след това, просто загъни леко жичките в противоположна посока така че да хванат на контра пластинката те са достатъчно дълги.

Ако след монтажа не светне не бързай да се разочароваш! Виж дали и двете пластини опират в платката често се случва от манипулациите да се поизправят вследсвие на което да не дават добър контакт.


другият ти варятн е да си вземеш от МП мисля че бяха към 7лв броя.

само крушките са ти по 60ст.

Успех!

П.С Забравих да кажа че на крушките има зелени шапчици. свали ги внимателно! и ги постави на новите крушки.

на мен в МП-Бургас ми казаха 10,30лв. за едната крушка и при въпроса ми защо са толкова скъпи ми отговориха защото били оргинални Big Grin а при мен светнаха предните габарити :roll:
[Image: ab196688.gif]

Не е важно колко коня има под капака, а какво магаре стои зад волана Wink
Reply

#29
momk0 Wrote:@choki - Има три крушчици с цокъл който са запоени от зад на самият цокъл но успешно се заменят със същите крушки. Сега бих те посъветвал къде да идеш да си вземеш ама като незнам къде има във В.Търново как да стане.... :С
Разглабянето става лесно.
Отвиват се двата големи болта. От горната страна на въздуховода има краче което захваща панела от горната страна за таблото. Панела се натиска леко надоло и се изважда напред. Не се бои изисква малко усилие.
след това от зад ще видиш модула за фаровете той е закачен за основата свързваща ги с въздуховода.
Откачаш кабелите (тук идва интересният момент че се пускат задните габарити!? незнам защо, както и да е - имай го в предвид!)
Ще са ти необходими "еврейски звезди" за да отовориш панела. крушчиците се завъртат за да бъдат освободени.
След това се разпояват, НО бъди внимателен да не разтопиш цокълчето прави го със слаб поялник! двете жички излизащи от крушката са вкарани през дупки в малките пластинки където са запоени. Веднъж изчистиш ли дупката нямаш проблем да сложиш новите.
Моя съвет е да не ги запояваш след това, просто загъни леко жичките в противоположна посока така че да хванат на контра пластинката те са достатъчно дълги.

Ако след монтажа не светне не бързай да се разочароваш! Виж дали и двете пластини опират в платката често се случва от манипулациите да се поизправят вследсвие на което да не дават добър контакт.


другият ти варятн е да си вземеш от МП мисля че бяха към 7лв броя.

само крушките са ти по 60ст.

Успех!

П.С Забравих да кажа че на крушките има зелени шапчици. свали ги внимателно! и ги постави на новите крушки.
Благодаря на всички за съветите! И на мен ми се струваше, че неможе да няма никакво осветление там, но се бях примирил с това. Утре се заемам с тези лампички Smile
VOLVO 440 GL 1.7 90PH 1991г. минало
VOLVO V40 1,9TD 115PH  2003г.
Reply

#30
Аз утре не ама в понеделник.Ах гадините мръсни как си "тъмнят" и си мълчат :lol:
V40 B4204S '97
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)