The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Малко Информация за Volvo S40

#11
Какво точно очакваш да научиш за кола на повече от 10 години - каквито и проблеми да има са специфични за колата, която си си избрал, не за модела. Модела проблеми няма.

Оригиналните части са скъпи, ментета има като за всички коли и на същите цени. Понякога в Мото Пфое пускат залежали части на цената на ментетата - заслужава си да се проверява и там.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#12
Форума предимное пълен с хора с V/S40 и тук-там се мярка някой хард лайнер с 8 и 4 серия, естествено и с някой по-нов модел но както казах наблюдението ми е че масовия модел е S/V40.Следователно един бърз прочит на раздела за този модел който не е толкова голям води до една бърза статистика какви проблеми се срещат и кои са масовите порведи.С това се изчерпва отговора на въпроса ти какво да се гледа по колата и какви еветуални грижи може да създаде.
V40 B4204S '97
Reply

#13
[quote="Angel90"]Може да има и други такива теми прогледнах,но не намерих информацията която ми трябва.Интересува ме главно какви проблеми най-често има с модела S40 и също така за "мита" за скъпите части до колко е верен,за това очаквам коментари от притежатели на S40 а не такива които дават съвети към модераторите да ограничат подобните теми до 10 и т.н. Ще съм благодарен ако получа компетентни мнения.[/quote

Модела С40 се произвежда от 96г.и до днес и е претърпял доста промени за това време,не си посочил годината и цената на колата която си решил да купуваш,а това е определящо за това какъв автомобил ще купиш в случая. Както и другите автомобили така и Волво се чупи и се налага да се купуват части,за съжаление нямам опит с други марки за сравнение на цените на частите,но е относително както споменаха и другите колеги и зависи какво е за подмяна и откъде ще го купиш. Според мен като за млад човек като теб поддръжката на автомобил какъвто и да е той без чужда помощ ще ти е трудна и скъпа така че по важно за теб остава какво ти харесва Wink . Съвета ми към теб е да вземеш някой с опит при покупката на колата,щом си я харесал остава и да попаднеш на читав автомобил,успех в покупката и ни дръж в течение. Smile
1983 Volvo 244, B200E - carb., manual M46, 121hp., 158Nm.- Аврора
1999 Volvo S80, B5204T4, manual M56, 180hp., 240Nm - Албиноса
R.I.P. Холандецо
Неам нерви,за тва карам Волво! :-)
Reply

#14
Angel90 Wrote:Може да има и други такива теми прогледнах,но не намерих информацията която ми трябва.Интересува ме главно какви проблеми най-често има с модела S40 и също така за "мита" за скъпите части до колко е верен,за това очаквам коментари от притежатели на S40 а не такива които дават съвети към модераторите да ограничат подобните теми до 10 и т.н. Ще съм благодарен ако получа компетентни мнения.
Ти не видя ли линковете...които постнах?! Какво означава компетентно мнение? Ако искаш такова попитай конструкторите на модела...Иначе за некомпетентно мнение.... колата е супер (ама аз съм малко фанатик и притежавам бензинов екземпляр) Все пак не разбрахме за дизел ли говориш 1.9 или за бензин... единственият дизел 1.9 115к.с. се произвежда след 2001г. (за най-сигурно) и е комър рейл (ако знаеш, какво означава това).... демек е последен писък на модата. За проблеми в S40 не мога да ти кажа...защото имам V40 ... ама разликата е че едното има капак на багажника...а другото има врата на багажника. Щом ще взимаш 115..коня...значи то ще е с новият фейслифт и с новото окачване (нали ще е след 2001г.). Колко да е ново окачването....ми предната следа е малко по-голяма и междуосието също.. демек малко по-различни носачи, биалети, тампони на макферсона и самия макферсон. Щом мислиш,че ще разбереш проблемите на колата на първо четене..ми гледай дали турбината надува добре, дали не омаслява, след това, дали не хлопа нещо по окачването, дали спира добре и това е. Просто гледаш нещата, които гледаш при всяка дуга кола Wink Направи си сметката, че поддържането на дизелов е по-скъпо от това на бензинов автомобил....ако нещо се прецака (или е прецакано). Избягвай, автомобили внос от Италия....или поне се насочи, към такъв, на който можеш да разбереш историята... това е.
п.с. Недей да нападаш храта, които биха могли да ти дадат съвет или дати окажат помощ (такива които дават съвети към модераторите) в даден момет... преди да си направил труда да прочетеш няколко теми във форума Wink
Успех с покупката.
[Image: main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=27919]
Volvo V40 2.0 1998
Reply

#15
А да моя грешка забравил съм да посоча годината,значи ориентирам се към този интервал 1997-2000 година
поддръжката ще си я плащам сам да но изкарвам достатъчно пари и мисля че ще се оправям просто колата много ми хареса като стил като клас всичко и искам да направя най-вече правилен избор и да не се прекарам с някой боклук но както каза един колега по нагоре това е до късмет.За цената съм приготвил около 4 хиляди
мисля че за тези пари ще се намери нещо което да си заслужава.Също така ще съм благодарен ако кажеш някой автопазар който предлагат горе долу качествени коли защото не съм запознат още.Благодаря Smile
Volvo S40 1.6 1997г. 105hp
Reply

#16
Leech да видях постовете там имаше доста неща благодаря,а за годината бях забравил :/ 97-00 се ориентирам мотора ще е се избира в последствие...
Volvo S40 1.6 1997г. 105hp
Reply

#17
Angel90 Wrote:За цената съм приготвил около 4 хиляди.
4к за да я купиш или 4к за да започнеш да я караш. Разликата в двете е един гигабайт Smile

Angel90 Wrote:някой автопазар който предлагат горе долу качествени коли защото не съм запознат още.
Автобусчето -> Берлин -> В колата -> В КАТ
УСПЕХ

п.п. Ако си мислиш че те занасям, базикам, подмятам и т.н. (както беше решил за колегите от първите постове на темата ти) виж подготовката ми от последното такова изпълнение: цък
Колата от 15-16-17-а страница си я карам с кеф
[Image: ab276107.gif]
[Image: ab245320.gif]

[Image: ab245321.gif]
VOLVO S40, 1.8 115hp, 97г. -Р 9969 минало
VOLVO 440 1.7i 89г. B18E, Р 1401 РС - минало
VOLVO 460 1.8 моно 91г. B18U, Р 0345 РС - минало
Reply

#18
Кандидат колега, прегледай обявите във форума може да има нещо като за теб.Вярно че повечето са 1.8 мотор ама някоя може да те грабне.За препоръчване е да не е от автоджамбазин щото 4к няма да ти стигнат за да я вкараш в пътя.Ако е от човек(член на форума) е най-добре,качваш се и караш.Не се хвърляй на първата кола ами огледай какво се предлага по обявите.Ако си харесаш някоя в друг град,някой колега може да я погледне и да ти каже дали става.
VOLVO V40 2.0/96г. ГИ LOVATO
MITSUBISHI COLT V 1.3/99г.
Когато съдбата ти обърне гръб, не се отчайвай - изчакай я да се наведе!
Reply

#19
4к за да я купиш или 4к за да започнеш да я караш. Разликата в двете е един гигабайт Smile
Около 4k за да я купя после около хиляда за да я вкарам в пътя Smile


п.п. Ако си мислиш че те занасям, базикам, подмятам и т.н. (както беше решил за колегите от първите постове на темата ти) виж подготовката ми от последното такова изпълнение: цък
Колата от 15-16-17-а страница си я карам с кеф[/quote]

за подготовката виждам че си доста организиран браво ама аз едва ли да тръгна така на харабията за кола в германия нямам организацията и най-вероятно ще е от българия иначе колата дето си я караш с кеф и аз бих я карал така... Smile Smile Wink

п.п. нещо неми се получават нещата с цитирането :?
Volvo S40 1.6 1997г. 105hp
Reply

#20
От това което си се ориентирал търси коли след 1998, има някой малки промени, който решават досадни проблеми. Двигателите без турбо не са особени резачки така, че дали ще е 1.8 или 2.0 няма особена разлика. От дизел те съветвам да седиш далеч - по трудно се вкарват в движение и обикновено са на много километри. Какво пише на километража няма значение - всички са превъртяни. Кола от Италия с разхлопано окачване - над 200 000 км. В Италия не знаят какво е това шарнир. Дори Фиат изкарват 200 000 км по техните пътища без да се разхлопат.

Ако разхода е важен критерии търси 1.8 GDI - бензинов двигател на Мицубиши.Познава се по надписа GDI на кората на двигателя. Харчи колкото дизелите без досадните дизелови щуротии.

Когато ги пробваш опитвай различни режими на полусъединител - на равно, по байр, по нанадолнище. Ако издава странни шумове на полусъединител бягай далеч - каквото и да ти говорят става въпрос за демпеферен маховик - 1400 лв.

Добра автокъща?! - все едно питаш дали сиренето в Била е по хубаво от сиренето в кварталния магазин.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)