The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
D5 масло

pliva Wrote:
georgebg Wrote:колеги, тя темата станала като енциклопедия , няма прочитане Smile
Накратко препоръчайте какво масло да взема за ХС60 D5 /185, 2009, като сега лятото и есента дърпам към 900 кила лодка, и леко взех да се притеснявам от смените в МП с оригинални консумативи , преди седмица - 36 градуса навън, не ми даваше да дърпам лодката над 80км/ч, все ми пишеше да намалям скорост (какво да я правиш тази кола за блондинки, без скала за темп. на двигателя), та си представям маслото каква боза е , още повече че мина 20к ...
А дали е температурата на маслото в двигателя или в скоростната кутия?
температурата на охлаждащата течност, това се показва, но аз си правя косвени изводи .... :roll:
Reply

georgebg Wrote:температурата на охлаждащата течност, това се показва, но аз си правя косвени изводи .... :roll:
Водата охлажда маслото в кутията, но и в мотора.
Може да е от термостата Idea
Обикновено се повреждат в отворено положение, но не е изключено да запецне в полу-затворено и по този начин да пречи на добрата циркулация.
Ако всичко е наред с термостата и колата ... затова в БГ не се кара с тази боза А5/В5 и особено с вискозитет 0w30 - нито маже като хората, нито успява да охлажда.
BG VOLVO Member #00409
Reply

не, колата си е в ред, просто като в такова време дърпа около тон отзад и в нея не сме малки, се получи такава ситуация. Дайте линк за хубаво масло за този мой "влекач" Smile и какъв перид на смяна да предприема ...
Reply

georgebg Wrote:не, колата си е в ред, просто като в такова време дърпа около тон отзад и в нея не сме малки, се получи такава ситуация. Дайте линк за хубаво масло за този мой "влекач" Smile и какъв перид на смяна да предприема ...
Ами линк ... има много масларници и магазини, зависи на кой къде му е удобно и от кои е доволен.
Аз лично купувам от Тео (McQueen) - има тема в подраздел и залагам на Fusch, Statoil или Mobil с вискозитет 5w40 и спецификация С3.
Сменям си го сам, за да си го източа отдолу и да съм сигурен, че е сменено :mrgreen:
BG VOLVO Member #00409
Reply

Здравейте колеги,
Днес тръгнах да си поръчвам поредното масло Statoil TDI 5W40, но за съжаление бях разочарован от новината, която ми съобщиха в магазина, че Statoil са били закупени от Fusch и са спрели производството на масла за момента.
В крайна сметка си поръчах MOBIL SUPER 3000 X1 5W40 (<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.motorni-masla.net/index.php?main_page=product_oil_info&cPath=97_95_133&products_id=3772">http://www.motorni-masla.net/index.php? ... ts_id=3772</a><!-- m -->), като силно се надявам да не е менте, а и магазина тук е доста добре рекламиран.
Въпросът ми е каква марка масло бихте препоръчали, след като Statoil вече не се произвежда? Масло, което е изпробвано и не дотолкова популярно, за да бъде залят пазара с фалшиво такова.
Reply

Mannol Energy Combi LL 5w30 C3. Покрива изискванията на МB229.51 което към момента е с най-високи критерии за двигателни масла, особено при двигатели с ДПФилтри. Маслото е бюджетно, но фирмата е немска от Хамбург. Самите масла се правят в Украйна. Миналата година е победило Кастрол Магнатек на студен старт в тест на Auto Motor sport. Присадките на маслото са много добри с отлични миещи качества. Техническите му спецификации са също отлични, могат да бъдат намерени на сайта на <!-- w --><a class="postlink" href="http://www.mannol.de">www.mannol.de</a><!-- w -->
Аз карам с това масло Волвото и едно чисто новото Вито, което купих скоро. В България баща ми кара с него една новичка дизелова Фиеста, а тъщата Хюндай ix20 2012 година.
Volvo For life!
Reply

Здравейте, звънях в Евро 07, но казаха, че Statoil било вече Fucs... и нямало да има повече Statiol. Та знаете ли нещо по този въпрос и какво масло ще ме посъветвате да взема 5w40 C3 за D5 с DPF. Че с тия ментета на пазара направо не е истина. От Мобил мога да взема от вносителя, но знае ли се вече...
Reply

Колега, купи си масло с правилната спецификация! Карай го 8-10 хиляди километра и го смени. Няма значение марката. Статоил е просто едно обикновено масло, което никой не ползва на запад, нито е чувал за него. Кастрол може и да има много ментета, но някое средно добро масло като Фукс, Мобил ще е достатъчно добро за твоята кола. По-важно е да се сменя на време! Аз както писах вече ползвам Манол и смятам, че е по-добро от повечето "маркови" продукти на пазара. Присадките му доста добри и с отлични качества, а това прави едно масло добро! Wink

Поздрави
Volvo For life!
Reply

Благодаря
Reply

Специално за D5 на нашето XC, аз продължавам да залагам на Castrol 0W30 FST Professional А5/В5, на етиката си пише и Volvo...
За целия период на експлоатация, около 10 хил. км. никога не е мърдало от щеката, всъщност да свали Х-че и половина...
Все си мисля, че купувано от официални и големи вносители, доказани във времето, менте трудно може да мине.
Вече на 3 смени и около 30 хил.км. - да чукна на дърво, никакви проблеми!
Поздрави!
TO DARE IS TO DO

Volvo XC90, D5 240 hp, R-Design, Polestar, 04.2017
Volvo 960, 2.9i 204 hp, GLE, AT, 10.1992
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)