The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Загуба на мощност - кофти бензин?

#21
Quote: Гледам, че си с автоматик. Имал ли си проблеми, как ускорява със 140-те коня?

Нямам проблеми с автоматика. По принцип вероятността да имаш проблем с автоматик е същата като да имаш проблем с ръчна скоростна кутия, а напоследък с демпферните маховици по новите коли съединителите са по рискови откъм набутване от автоматиците.

Засичал съм от 0-100 през OBD - 10 секунди. При автоматик проблема с ускоряването е решен много добре с kick down. Когато натиснеш педала докрай колата започва много бързо да сменя предавки нагоре/надолу като се стреми да да държи двигателя между 6000 и 6500 оборота. Резултата е много по-добър от ръчна скоростна кутия понеже никой нормален шофьор не може да сменя предавки толкова бързо колкото може компютъра.

Заради бързата смяна на предавки автоматика издърпва доста по-добре от светофар без да си го поставяш за цел. По едно време карах Форд Фиеста автоматик с много странни предавателни числа. Много къси до 3та и после една 'вечна' 4та. По светофарите около мен непрекъснато беше пълно с ръмжащи голфове защото без да си го поставям за цел колата стигаше до 3та за 3-4 секунди и издърпваше много бързо на тръгване. После никаква я нямаше, но заради бързото издърпване голфаджиите решаваха, че се дърпаме.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#22
joro74 Wrote:Не е ламя, просто не знам защо хората обичат да лъжат надолу за разхода на колите си. Сменил съм 6 различни бензинови коли и разликата с Волвото е под 1 литър на 100 км във всички режими, а предишните ми коли бяха 1.4 и 1.6 двигатели.

За справка - София - Созопол - София
Форд Сиера 1.6, 90 кс, без климатик - 7.5/100
Волво В40, 2.0 140 кс с климатик - 7.8/100

Градско:
Форд Сиера 1.6, 90 кс, без климатик - 10.2/100
Волво В40, 2.0 140 кс с климатик - 11.3/100

Само за справка - след прословутото наливане "до горе" на ЕКО Владая - ходене до Сандански с разумно каране на прибежки и припълзявания и така и на обратно засякох на ЕКОТО пред Герена като път - 317 км. Там до горе като налях напълних ... 19 литра. или разход 6 на сто. Не мога да я разбера тая кола и това е ....
The Easy Driver
MOSKVICH 426 combi - 1968 - ex
SEAT TOLEDO/1.6 m.i - 1993 - ex
VOLVO S40/1.8 i - 1996 - ex
VOLVO V70 D5 - 2003 - ex
VOLVO S80 V8 - 2006 - now
Reply

#23
joro74 Wrote:Не е ламя, просто не знам защо хората обичат да лъжат надолу за разхода на колите си...
И аз не мога да си го обясня - на еко рали ли сме, данъци ли крием, к'во.
Karlsson Wrote:...Ако ми гори 12 казвам че гори 14...
...Същото важи и за пред жената като така си скатавам някой лев от гориво по отделно перо освен фонда "И аз съм човек" :mrgreen:
Е как успяваш бе човек, жена ти толкова ли си няма приятелки шофьорки дето да я лъжат, че колите им горят по 7 градско. По твоята система на моята трябва да й сервирам ,че гори 22 газ в града... сигурно ще ме прати да спя в колата :mrgreen: :evil: :twisted: :evil: :mrgreen:
[Image: ab276107.gif]
[Image: ab245320.gif]

[Image: ab245321.gif]
VOLVO S40, 1.8 115hp, 97г. -Р 9969 минало
VOLVO 440 1.7i 89г. B18E, Р 1401 РС - минало
VOLVO 460 1.8 моно 91г. B18U, Р 0345 РС - минало
Reply

#24
bell Wrote:...или разход 6 на сто...
За галони ли си говорим? Ако е така, на 4 можем да си стиснем ръцете Smile

п.п. Не сме малко тези с S40 1.8...
[Image: ab276107.gif]
[Image: ab245320.gif]

[Image: ab245321.gif]
VOLVO S40, 1.8 115hp, 97г. -Р 9969 минало
VOLVO 440 1.7i 89г. B18E, Р 1401 РС - минало
VOLVO 460 1.8 моно 91г. B18U, Р 0345 РС - минало
Reply

#25
yuckuJackD Wrote:
Karlsson Wrote:...Ако ми гори 12 казвам че гори 14...
...Същото важи и за пред жената като така си скатавам някой лев от гориво по отделно перо освен фонда "И аз съм човек" :mrgreen:
Е как успяваш бе човек...
Много лесно, като е в колата и трябва да зареждам, пълня до горе колкото събере бутилката, вадя телефона, започвам да смятам нещо и хопааа 13/100 като ефективно съм изчислил че е 11/100 :lol:
С предните коли не ставаше номера понеже знаеше колко горят ама с Волвото от началото съм си послал така Idea
V40 B4204S '97
Reply

#26
За 300 км. само градско моята колица ми похарчи 24л. дизел, това ще рече 8/100.
За мен този разход е нормален, засичането съм го правил, като пълня до капачката.
Извънградско разхода е между 6 и 6.5.
VOLVO 440 GL 1.7 90PH 1991г. минало
VOLVO V40 1,9TD 115PH  2003г.
Reply

#27
joro74 Wrote:Заради бързата смяна на предавки автоматика издърпва доста по-добре от светофар без да си го поставяш за цел. По едно време карах Форд Фиеста автоматик с много странни предавателни числа. Много къси до 3та и после една 'вечна' 4та. По светофарите около мен непрекъснато беше пълно с ръмжащи голфове защото без да си го поставям за цел колата стигаше до 3та за 3-4 секунди и издърпваше много бързо на тръгване. После никаква я нямаше, но заради бързото издърпване голфаджиите решаваха, че се дърпаме.

мхм и аз съм супер доволен от автоматика. На светофар винаги си пръв и като надникнеш от зад другите са на 80метра и ти е мирна главата от евентуално погалване на задницата от някой инвалит. Въпреки че аз не съм с 140к.с то кикдаун-а е страхотен.
Колкото за разхода. Аз никога не съм имал под 10/100 гр. даже сега се е качил на 11.5 но и аз не я жала.

А сега с Газ 20лв газ са ми 100-120км. С 20лв бензин са ми 85км зорем..

Доволен съм от ЕКО и ОМВ. Но ОМВ тази която е на бул. К.Величков а от ЕКО тази която е до ТОКУДА.

В ЕКО до Токуда 40лв газ 230км гр. В ЕКО на Шипшенски 40лв 190км. Същото шофиране без климатик . Все същите задръствания.( И все още рева за добри настройки)

Но който иска 4.5 - 5 разход да не си взима Волво а да си вземе едно Пунто или Поло. А както каза и колегата за 0 разход - педали Smile
Настояща : Volvo S40 1.8 115hp 98г AUTOMATIC - ГИ Бардолини
Предишна: Toyota Corolla RunX LD
Проектиране и поддръжка на интернет страници + СЕО оптимизация Ниво №1. -10% отстъпка VDesign
Reply

#28
VDesign Wrote:
joro74 Wrote:Заради бързата смяна на предавки автоматика издърпва доста по-добре от светофар без да си го поставяш за цел. По едно време карах Форд Фиеста автоматик с много странни предавателни числа. Много къси до 3та и после една 'вечна' 4та. По светофарите около мен непрекъснато беше пълно с ръмжащи голфове защото без да си го поставям за цел колата стигаше до 3та за 3-4 секунди и издърпваше много бързо на тръгване. После никаква я нямаше, но заради бързото издърпване голфаджиите решаваха, че се дърпаме.

мхм и аз съм супер доволен от автоматика. На светофар винаги си пръв и като надникнеш от зад другите са на 80метра и ти е мирна главата от евентуално погалване на задницата от някой инвалит. Въпреки че аз не съм с 140к.с то кикдаун-а е страхотен.
Мдам, ето как се раждат митовете!Чакам сега някой с автоматик да дойде и да каже, че докато някой завалия превключи от първа на втора предавка с ръчните, то той с автоматика вече ще е преполовил пътя София - Варна :lol:
Колеги, хайде по-полека с изхвърлянето!
И аз съм с автоматик, и аз имам идея какво е това кикдаун( близо секунда се чуди на коя точно предавка да включи)!
В брошурката, дето ми я дадоха от Волво когато купувах моето, доста ясно са си написани показателите на автомобил с ръчни и автоматични скорости!От 0 - 100 км/ч моето В50 автоматик ускорява за 9 сек.Ако имах щастието да съм с ръчни скорости, това щеше да ми отнема 8,3 сек.
При турбака Т5 положението с ускорението 0 - 100 км/ч е съответно - 7,3 сек. за автоматик, срещу 6,9 сек. за ръчните скорости!
Това е официално от производителя Волво :!: Останалото са вицове и дъра бъра.....
Разбира се по-бавното ускорение е само един от многото недостатъци на автом. пред стандартната ск. кутия!
Volvo V70 2002 Bi-Fuel

Volvo S80 2008 T6 AWD

Ex: Volvo V50 2005 2,4i
Reply

#29
Автомата за мене е мързелска работа.Не е ли колата аз да си я ръчна когато аз искам и на която скорост аз искам..не е кола това.Вярно-по лесно е..но навик ли ми е незнам..казах ви не е ли аз да си я ръчна.. Big Grin
Sweden style , by momcho00
____________________________________________________________________________
Клубна карта №:00389
[Image: ab271105.gif]
пазлы trefl
Reply

#30
momcho00 Wrote:Автомата за мене е мързелска работа.Не е ли колата аз да си я ръчна когато аз искам и на която скорост аз искам..не е кола това.Вярно-по лесно е..но навик ли ми е незнам..казах ви не е ли аз да си я ръчна.. Big Grin
+1
Четеш на някой коментарите, гледаш му профила и си викаш..."Тоя... няма начин щъркела да не го е изпускал".
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)