The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Загуба на мощност - кофти бензин?

#31

Колега, според книжката, нашите Волва - V40, 2.0, 140hp, autimatic, ускоряват 0-100км/ч за 9.8сек. Защо да не успее за 10 сек? Да, наистина с ръчни, при идеални условия, би ускорил за 9.3.
Кик-даун при изпреварване е едно - тогава се чуди и трябва да сваля предавка, а дори и 2, но когато потегляш от 0 няма какво да се чуди - то е на 1ва и потегля.

На светофар много често сме по-бързи именно заради по-бързото превключване на предавки - нормалните хора, когато карат спокойно, както повечето време в града, превключват предавки изключително бавно(изключвам хората тип голфист - светва жълто и вече съм на 2ра), което отнема време и скорост. Докато при автоматика става много бързо и така не се убива скоростта.

Съгласен съм, че автоматика за скоростно, с много смяна на предавки, шофиране е по-лошият избор, но казаното по-горе от VDesign и joro74 е напълно вярно.

Мързеливо е, но комфорта с автоматик е несравним според мен. Не съм се возил при шофьор, който дори бледо да се доближава до "мазното" сменяне на предавки на автоматика Smile
Volvo V40 2.0, 1999, 140hp, automatic, ГИ
Reply

#32
WonderBoy Wrote:Не съм се возил при шофьор, който дори бледо да се доближава до "мазното" сменяне на предавки на автоматика Smile
Ела да те повозя :lol:
Автомата толкова ме е увредил през годините с плавната смяна че сега се мъча да го компенсирам с ръчните, до някъде успешно.Впрочем автоматика ме научи до голяма степен на икономия в града защото ми показа грешките които се допускат от човека при неправилни режими на мотора.Впрочем точно автомата ме пречупи да слизам от пета на трета или от четвърта на втора когато се наложи и да прескачам скорости.Другия вариант също го прилагам, газ и първа, втора, трета докато ускори да се изтегля и хоп пета да поддържа определни обороти...
Общо взето автоматика е доста възпитателен и ефективно човек вижда каква нужда има мотора при определени условия което с ръчната кутия е невъзможно и се разчита на усета на шофьора който усет в повечето случаи го няма.
V40 B4204S '97
Reply

#33
momcho00 Wrote:Автомата за мене е мързелска работа.Не е ли колата аз да си я ръчна когато аз искам и на която скорост аз искам..не е кола това.Вярно-по лесно е..но навик ли ми е незнам..казах ви не е ли аз да си я ръчна.. Big Grin

Защо си мислите, че с автоматик не мога да превключвам, на която си искам скорост?! Просто го правя с един крак вместо с крак и ръка. Кутията следи MAP сензора за да се ориентира дали има нужда от смяна на предавка. Леко побутване на педала и връщане сваля предавка надолу. Единствената разлика, че не мога да прескоча предавка, но и нямам нужда - автоматика държи колата в обороти, а предавателните числа са много по различни от ръчните кутии.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#34
WonderBoy Wrote:Колега, според книжката, нашите Волва - V40, 2.0, 140hp, autimatic, ускоряват 0-100км/ч за 9.8сек. Защо да не успее за 10 сек? Да, наистина с ръчни, при идеални условия, би ускорил за 9.3.
Кик-даун при изпреварване е едно - тогава се чуди и трябва да сваля предавка, а дори и 2, но когато потегляш от 0 няма какво да се чуди - то е на 1ва и потегля.

На светофар много често сме по-бързи именно заради по-бързото превключване на предавки - нормалните хора, когато карат спокойно, както повечето време в града, превключват предавки изключително бавно(изключвам хората тип голфист - светва жълто и вече съм на 2ра), което отнема време и скорост. Докато при автоматика става много бързо и така не се убива скоростта.

Съгласен съм, че автоматика за скоростно, с много смяна на предавки, шофиране е по-лошият избор, но казаното по-горе от VDesign и joro74 е напълно вярно.

Мързеливо е, но комфорта с автоматик е несравним според мен. Не съм се возил при шофьор, който дори бледо да се доближава до "мазното" сменяне на предавки на автоматика Smile
Колега, не си се возил при мен, затова такива ги пишеш!Всичко си е до водач и до това как е учен да кара.От всичко най-мразя да карам, сякаш возя картофи, а не хора с мен!

Иначе за потеглянето - който си е състезател по душа, той ще те среже при потегляне с ръчни скорости, ако това му е целта.Колегите по-горе пишеха небивалици, затова се и включих!Докато тези с ръчните потеглели и нашият с автоматика бил 80 метра напред Confusedhock: Ма те изобщо потеглили ли са?Друг пише, че без да го целял късал на светофарите тези с ръчни скорости.Ами, че мен все ме късат на светофарите - без значение с ръчни или с автоматични съм!Просто това ми е стилът на каране - никога (при нормални обстоятелства) не натискам педала на газта на повече от 1/3 от хода му, при това плавно!За мен е без значение, че на следващия светофар ще пристигна 5-10 секунди след другите да речем - така или иначе червеното си свети!Най-важно за мен е да пристигна(пристигнем) жив и здрав, там където съм се запътил и на възможно най-ниска цена!
И не знам за какво бавно сменяне на скорости говориш?Ако не иде реч за някой изтърбушен Москвич, дето всеки път ти трябват няколко "помпания" със съединителя, за да смениш скорост, то говорим за ок. половин до 1 секунда секунда време за смяна на скорости!Аз като включа моето волво в ръчен режим на смяна на скоростите, то пак толкова си отнема горе долу!
Ако толкова искаш "да се бързиш" с някой, както му казват нагоре по монтанско, то при равни други условия(двигател, модел и все от сорта), то срещу ръчните скорости нямаш шанс!Да не говорим, че ръчните скорости не само ускоряват по-бързо като цяло(изкл. суперскъпите спортни автомобили), но имат и по-висока максимална скорост - още един от многобройните недостатъци на автоматика!При моето например разликата е цели 5 км/ч!Сиреч, ако се състезавам с някой с ръчни скорости, единственото което ми остава е да се наслаждавам на номера му, докато постепенно съвсем не ми стане на точка отпред....
Volvo V70 2002 Bi-Fuel

Volvo S80 2008 T6 AWD

Ex: Volvo V50 2005 2,4i
Reply

#35
WonderBoy Wrote:Съгласен съм, че автоматика за скоростно, с много смяна на предавки, шофиране е по-лошият избор...
Мисля че за състезателни условия и двамата сме на едно мнение при "нормалните" автомобили.

Тъй като отдавна излезнахме от темата само ще поясня на кратко моето виждане и обяснение за светофарите - при равни условия с ръчните скорости от 1ва до 3та имаш две смени на предавки, при които ще загубиш по около секунда и оборотите ти ще паднат поне малко. Точно този момент при автоматика го няма и затова се получава "дърпане" с 2-3-4м. Говоря за спокойно, целящо комфорт, потегляне и при двата автомобила.
Volvo V40 2.0, 1999, 140hp, automatic, ГИ
Reply

#36
WonderBoy Wrote:...Тъй като отдавна излезнахме от темата само ще поясня на кратко моето виждане и обяснение за светофарите - при равни условия с ръчните скорости от 1ва до 3та имаш две смени на предавки, при които ще загубиш по около секунда и оборотите ти ще паднат поне малко. Точно този момент при автоматика го няма и затова се получава "дърпане" с 2-3-4м. Говоря за спокойно, целящо комфорт, потегляне и при двата автомобила.
Колега, ами те оборотите и при автоматика падат!Поне при мен е така...На ниските предавки не съм се заглеждал точно кога падат и с колко, но определено падат.За смяна от 3-та на 4-та скорост ми е правило впечатление, че я прави много рано, ненормално рано бих казал (някъде на 1850-1900 оборота, а след смяната е на 1250-1300 оборота)!
Volvo V70 2002 Bi-Fuel

Volvo S80 2008 T6 AWD

Ex: Volvo V50 2005 2,4i
Reply

#37
При мен смяната на предавката става според положението на педала. Ако съм натиснал педала съвсем леко кара на много ниски обороти и точно както казваш дори преди 2000 сменя. Но със сигурност не падат с повече от 200-300
Ако карам с малко по-натиснат педал ги сменя около 2200 някаде, а и супер често напоследак ги сменя без да се усеща каквото и да е. Това ми се случва от както я оперирах от катализатор и съм супер доволен Smile Точно при тази смяна не мърдат оборотите.
Ако е още по-натиснат ги сменя на 3-4500, а по-надоло е вече kickdown. Е, тук вече оборите падат с много.
В поголямата част от времето карам с педал натиснат така, че да е във втория случай.
Volvo V40 2.0, 1999, 140hp, automatic, ГИ
Reply

#38
joro74 Wrote:
Quote: Гледам, че си с автоматик. Имал ли си проблеми, как ускорява със 140-те коня?

Нямам проблеми с автоматика. По принцип вероятността да имаш проблем с автоматик е същата като да имаш проблем с ръчна скоростна кутия, а напоследък с демпферните маховици по новите коли съединителите са по рискови откъм набутване от автоматиците.

Засичал съм от 0-100 през OBD - 10 секунди. При автоматик проблема с ускоряването е решен много добре с kick down. Когато натиснеш педала докрай колата започва много бързо да сменя предавки нагоре/надолу като се стреми да да държи двигателя между 6000 и 6500 оборота. Резултата е много по-добър от ръчна скоростна кутия понеже никой нормален шофьор не може да сменя предавки толкова бързо колкото може компютъра.

Заради бързата смяна на предавки автоматика издърпва доста по-добре от светофар без да си го поставяш за цел. По едно време карах Форд Фиеста автоматик с много странни предавателни числа. Много къси до 3та и после една 'вечна' 4та. По светофарите около мен непрекъснато беше пълно с ръмжащи голфове защото без да си го поставям за цел колата стигаше до 3та за 3-4 секунди и издърпваше много бързо на тръгване. После никаква я нямаше, но заради бързото издърпване голфаджиите решаваха, че се дърпаме.

Страхотно, е сигурно. Колко съм се смял, когато на светофар до мен спират наточени (външно) колички. Сивици, голфове, мазни и т.н.
Гледат и им чета мислите - "М, баси мръсната барака (че не бях мил волвото 2 месеца, вярно, ама пък барака), ся ше го издухам тоя. Например вчера във Варна 1 светофар по булеварда, един черен сивик, ама ръмжи, като го погледна през прозореца на волвото, мога да видя подпухналите вежди на "японската бегачка". Тръгва на жълто, минава и след 200 метра го гледам стопиран. За какво се пъна, незнам - за да тръгне преди мен?
А да не говорим, какви комплексари са тия с бмв или ауди. Не дай си боже да го изпревариш, тогава започва да се пъне.
ВОЛВО S40 1999
1.8I 85KW
Reply

#39
WonderBoy Wrote:При мен смяната на предавката става според положението на педала. Ако съм натиснал педала съвсем леко кара на много ниски обороти и точно както казваш дори преди 2000 сменя. Но със сигурност не падат с повече от 200-300....
Аха, значи оборотите и при автоматика все пак започнаха падат...
Volvo V70 2002 Bi-Fuel

Volvo S80 2008 T6 AWD

Ex: Volvo V50 2005 2,4i
Reply

#40
nightwish Wrote:
joro74 Wrote:
Quote: Гледам, че си с автоматик. Имал ли си проблеми, как ускорява със 140-те коня?

Нямам проблеми с автоматика. По принцип вероятността да имаш проблем с автоматик е същата като да имаш проблем с ръчна скоростна кутия, а напоследък с демпферните маховици по новите коли съединителите са по рискови откъм набутване от автоматиците.

Засичал съм от 0-100 през OBD - 10 секунди. При автоматик проблема с ускоряването е решен много добре с kick down. Когато натиснеш педала докрай колата започва много бързо да сменя предавки нагоре/надолу като се стреми да да държи двигателя между 6000 и 6500 оборота. Резултата е много по-добър от ръчна скоростна кутия понеже никой нормален шофьор не може да сменя предавки толкова бързо колкото може компютъра.

Заради бързата смяна на предавки автоматика издърпва доста по-добре от светофар без да си го поставяш за цел. По едно време карах Форд Фиеста автоматик с много странни предавателни числа. Много къси до 3та и после една 'вечна' 4та. По светофарите около мен непрекъснато беше пълно с ръмжащи голфове защото без да си го поставям за цел колата стигаше до 3та за 3-4 секунди и издърпваше много бързо на тръгване. После никаква я нямаше, но заради бързото издърпване голфаджиите решаваха, че се дърпаме.

Страхотно, е сигурно. Колко съм се смял, когато на светофар до мен спират наточени (външно) колички. Сивици, голфове, мазни и т.н.
Гледат и им чета мислите - "М, баси мръсната барака (че не бях мил волвото 2 месеца, вярно, ама пък барака), ся ше го издухам тоя. Например вчера във Варна 1 светофар по булеварда, един черен сивик, ама ръмжи, като го погледна през прозореца на волвото, мога да видя подпухналите вежди на "японската бегачка". Тръгва на жълто, минава и след 200 метра го гледам стопиран. За какво се пъна, незнам - за да тръгне преди мен?
А да не говорим, какви комплексари са тия с бмв или ауди. Не дай си боже да го изпревариш, тогава започва да се пъне.
Колега , не са само тези с БМВ и Ауди..лятото беше..юли адска жега и съм на светофар а пред мене празен прав булевард и сме се наредили аз първа кола и един Сивик до мене и тя първа кола..обаче наточена оптичен тунинг (леко селски) ..ии сега какво ще правим оня реши че ще се дърпаме и аз реших де ..бам газ до 2-ра ми държеше едно 3-4 метра после го издухах де..и нали съм си отворил джама и минавайки покрай него се чуват страшни пищения на ролки и ремъци..задминах го гледам в огледалото пушеци оня отби ..отвори капака (аз го гледам в огледалото) ..и натам какво е станало незнам..та тия Сивици и БМВ понякога се чупат при гонки със Волва.. Big Grin ..Та мисълта ми е че вярно си е за смях - оптично добре..под капака умреляци..
Sweden style , by momcho00
____________________________________________________________________________
Клубна карта №:00389
[Image: ab271105.gif]
пазлы trefl
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)