The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Покупка на S40

#21
joro74 Wrote:........................................
И какво точно му е по-хубавото на дизела освен ниския разход?! Звучи като счупен, всеки ремонт е приключение, ако нямаш печка за допълнително подгряване цяла зима си хремав.

Joro74, респект към теб и твоите полезни и многобройни постове, но.... :evil: ..Wink
Reply

#22
toncheff Wrote:Joro74, респект към теб и твоите полезни и многобройни постове, но.... :evil: ..Wink

:-) Еми не мога да харесам дизел въпреки, че си имам един и единственото ми оплакване е от ЕГНто му :-) След 4 години каране на дизел бях готов и ЗАЗ да си купя само да е бензин :-)
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#23
toncheff Wrote:
joro74 Wrote:........................................
И какво точно му е по-хубавото на дизела освен ниския разход?! Звучи като счупен, всеки ремонт е приключение, ако нямаш печка за допълнително подгряване цяла зима си хремав.

Joro74, респект към теб и твоите полезни и многобройни постове, но.... :evil: ..Wink


+ 1. Недей плю така дизеларките не ти отива. Wink
бивши:
V40 1.9D 115hp '03 - D4192T3
настоящ
Xc70 D5 185hp MY'06 - D5244T4
Reply

#24
Добре, добре. Стига да не виждам 'Купи си дизел' във всяка тема за бензин :-) . Въпреки, че ако останем 10 човека на бензин в БГ може и да стане по 80 ст литъра :-)
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#25
joro74 Wrote:Добре, добре. Стига да не виждам 'Купи си дизел' във всяка тема за бензин :-) . Въпреки, че ако останем 10 човека на бензин в БГ може и да стане по 80 ст литъра :-)

Съвсем възможно е, Жоро. Ама в далечното бъдеще. Нашите пра-правнуци може да карат вече на ток или водород. А ние сега да се дразним от скока на бензина.
Какво е да караш дизел? Брат ми кара Лагуна 2 1.9dci 2002. Трака като Перла на центрофуга! Качих се на волвото - мърка, поглъщайки лакомо бензина.
ВОЛВО S40 1999
1.8I 85KW
Reply

#26
joro74 Wrote:Добре, добре. Стига да не виждам 'Купи си дизел' във всяка тема за бензин :-) . Въпреки, че ако останем 10 човека на бензин в БГ може и да стане по 80 ст литъра :-)
Не забравяй, че сме в България и противно на всяка останала цивилизована държава тук ще стане 8.00 лева "защото има високи разходи за складирането му"...
[Image: ab276107.gif]
[Image: ab245320.gif]

[Image: ab245321.gif]
VOLVO S40, 1.8 115hp, 97г. -Р 9969 минало
VOLVO 440 1.7i 89г. B18E, Р 1401 РС - минало
VOLVO 460 1.8 моно 91г. B18U, Р 0345 РС - минало
Reply

#27
Здравейте пак,

дизела освен, че е вече по-евтин в България (от бензина) има доста преимущества, като бих изтъкнал първо начина, по-който е измислен за разлика от бензина. Разхода на гориво е друга основателна причина, дългият живот на двигателя трета и така нанататък..пък да не споменавам, че при по новите дизели получваш 6 степенна скоростна кутия, което е просто страхотно удоволствие и необходимост.

Аз лично карах Volvo s40 1.8 бензин 2005 година беше чудно, а аз бях невероятно доволен от него. На едно от прибиранията ми до България преди 2 години един Румънец с BMW 3ка ми отнесе задницата, колата не беше толкова зле, но застрахователите в Англия решиха да ми я платят вместо да я оправят и тогава открих истината V50 2.0 D SE 2007 facelift (в сравнвние с бензиновият еквивалент). Карам дизела от 2 години насам и не мисля въобще, че ще си купя бензин от тук нататък.
Мое лично мнение!


Друго нещо ми направи силно впечатление при S40ката 2.0i , на която колегата се е спрял, ми тя е малко над 100000 километра. Не ви ли звучи това малко неубедително.?
Като се замисля колата идва някъде от европа - нов внос. И като сметна, че средния англичанин тук в Англия върти 20000мили или средно 30000-35000 км на година, а сигурен съм така е и в Германия и в повечето страни, това означава, че колата е 2002 и е въртяла смешните 8-9000 километра средно на година. Бих повярвал на това само ако този автомобил идва с пълна сервизна история в сервизната книжка и то от Волво.
Вие как мислите?
Volvo For life!
Reply

#28
nightwish Wrote:Какво е да караш дизел? Брат ми кара Лагуна 2 1.9dci 2002. Трака като Перла на центрофуга! Качих се на волвото - мърка, поглъщайки лакомо бензина.
Остави ги лагуните, ако имаш път към Бургас мога да ти покажа как мърка и D5 мотора... Няколко човека след като ги повозих ми зададоха въпроса "аве това дизел ли е?"... При утвърдителния ми отговор следва другия въпрос "ми що не се чува?" Big Grin
Между другото тъй като това ми е първата дизелова кола и аз очаквах да ме дразни евентуалното тракане на двигателя..., но не би!
Volvo S60 2.4 D5 - 2003 г.
Reply

#29
JMI Wrote:.... дизела освен, че е вече по-евтин в България (от бензина) ...

Вече 3 месеца откакто дизела е по скъп от бензина, не много все още, но си е тенденция. Преди метана да разтовари газстанциите имаше момент, в който бензина беше 1.80, а газта 1.40. Сега метана е на мода и от нова година ще го изравнят с газта. Тя държавата се грижи да не минеш евтино.

JMI Wrote:Друго нещо ми направи силно впечатление при S40ката 2.0i , на която колегата се е спрял, ми тя е малко над 100000 километра.

Тя е поне на 300 000, но това е най-малкият и проблем. 111 ххх, 132 ххх, 137 ххх, 152 ххх са магичски числа - всички коли са на тези километри в автокъщите. Като търсих кола гледах 12 годишно Митсубиши на 8 000 км и в автокъщата дори ми извадиха сервизна книжка, която ги доказва, а колата беше с накладки на поне 25 000.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#30
Здравей Жоро,

за цената на дизела се извинявам, понеже рядко си идвам в България 1 път на година, последно когато говорих с брат ми, цената му беше все още по ниска и реших че така ще си и остане, но...........
Volvo For life!
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)