The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Проект: Volvo v40 260+ hp

#11
Абе колега, така и така си скочил в боба - не можа ли направо да намериш TD04HL-18T (ако правилно си спомням) - тая дето я има на някои модели 70R (пак с уговорката "ако си спомням правилно")?
И внимавай с тая степен на сгъстяване - разликата не е малка и има голяма вероятност да получиш детонации...не си и помисляй за друг бензин освен 100 октанов (препоръчвам ти този на Еко-Елда).
Относно помпата...не мисля,че ще имаш проблеми с дебита при тази мощност (даже и с тези инжектори) освен ако не сложиш горивен клапан с пропорционално нарастване (ама мисля,че и тогава няма да имаш грижи).
Иначе плана ти е добре,ама сметни ако има чалъм с колко нютон метра ще ти се вдигне въртящия момент и си сложи поне един съединител с по-твърди демпферни пружини или направо комплект притискателен+керамичен диск - да не стане така,че да вземе да ти приплъзва.
Reply

#12
Ами 18Т е доста по-скъпа, а и аз не мога да вдигна повече от 300 коня със сток "вътрешностите". Виж можеше 16Т да взема ама вече е късно Smile За детонациите не се притеснявам, щото колата си има knock sensor и си наглася аванса така, че да няма детонации, а и отделно мисля да преместя кулера отпред за още по-студен въздух. Сток инжекторите не ми вършат работа щото са много слаби 210 сс, а не е добре да ги натоварвам на повече от 80%. Вече съм поръчал Bosch 440 cc и ги чакам да дойдат другата седмица. Горивната ми помпа за съжаление е няква noname щото старата сдаде багажа и е хубаво да сложа Walbro 255l/h, но това ми е последна грижа. Виж за съдинителя си прав, но няма как да сметна въртящия момент. Като кача колата на диното там ще си покаже и тогава ще го мисля Big Grin
Reply

#13
VolvoFan Wrote:
xamlet Wrote:Аз лично несъм много наясно с двигатели и тем подобни, да не кажа хич си нямам представа как точно работият турбини и електроники. Аз досега незнам кой точно модел ми е двигателя, имам съмнение за Д4192Т2 ама несъм сигуерн на 100%, проблема е че навсякъде намирам противоречива информация, на руските сайтове едно, н адруги сайтове друго, АутоДата трето и съм тотално дезориентиран, ако има някой който да каже точно как да разбера кой вид ми е двигателя нека да сподели че вече ми е писнало да ходя и да гледам, и да се чудя(то май и годината на мойта е една такава спорна дето се засичат 2-3 вида дизелови двигатели).

Колкото до електрониката също несъм много наясно, бе въобще съм си един ламер по колите, дай ми само да карам и да се чудя к'во да и направя на количката ;о)

Да има такива двигатели и започват от 1999 година. Модела на двигателя ти са първите няколко цифри на номера на двигателя.

Значи преди малко си инсталирах Вадис-а любезно шернат от АСЕ, и според него и ВИН кода ми съм точно с този двигател: Д4192Т2
Я ме светни какви модификации мога да си направя по принцип за да получа още малко от количката. Гледам твоя проект е смело начинание, едва ли мога да мечтая за толкова много все пак несъм манияк като теб май но мисля поне основни неща мога да постигна и да кача 30-40 РН , или греша?

Можеш ли като един от вещите тука на форума да кажеш кои са най-основните и лесни тунинги за постигане на по добра работа на двигателя? Мисля всеки ще му е интересно да разбере кои са начинте да изтиска още малко от любимата ;о).

Става въпрос за общи неща които могат да се променят и при дизели и при бензини.
Reply

#14
Ами първите неща, които всички правят са спортен филтър и свободна изпускателна система и чип-тунинг.

1. Най-известната марка качествени, спортни филтри са K&N. За да има ефект от този филтър е хуаво да се изолира с преграда или кутия от жегата на двигателя за да може да поема по-студен въздух. В противен случай може да се получи обратен ефект. Също така се пуска един въздуховод някъде от предната решетка да обдухва филтъра със студен въздух. Въздуховода трябва да свършва на разстояние не мо малко от 5 см. от филтъра. Ефекта е около 5 коня.
Цена са oколо 150.

2. За да се освободи изпускателната система се махат катализатора и задното гърне се замея със спортно т.нар. походно гърне. Аз примерно съм с две такива гърнета едно на мястото на катализатора и едно отзад за да не ми надува главата много. Вече ако ще се гонят повече коне всички изпускателни тръби се заменят с по-широки такива примерно 65мм е достатъчно до 300 коня. ефекта е около 10 коня. Цените са различни от 60 лв. за гърне от Илиенци до 800 лв. за Ремус.

3. Повечко коне могат да се вдигнат и с чип тунинг. Това не вреди на двигателя, но вреди на еко нормите. Тук ефекта може да стигне до 30-40 коня при турбо колите. При атмосфените няма смисъл. Тук цените са около 800-1000 лв.

4. При турбо колите е възможно да се вдигне малко налягането на турбината без други модификации. Слага се т.нар. manual boost controller, но е хубаво да се мери сместа да не обеднее твърде много. Цените тук варират много. Механичните контролери започват от 10$ в ebay до към 200$. Електронните са от 200$ нагоре.

Най-добро съотношение като ефект/цена според мен има чип тунинга, но това е само за турбинираните коли.

При атмосферните коли не може да се вдигне налягането, но поне може да се помогне на въздуха да влиза и излиза колкото се може по-свободно. За тази цел:

1. Рамото на въздушния филтър се заменя с алуминиева тръба.
2. Полират се смукателния и изпускателния колектор. Това може и сами да си го направите със шкурка и тези въртящите се шкурки за бормашина. Хамалска работа е, но има ефект.
3. Полиране и разширяване на отворите на главата. Тук вече се иска майстор да пипне, щото може да се усерат много кофти нещата.
Reply

#15
Браво! Мерси, това се искаше някой да даде малко инфо за неуките ;о).

Ще взема да я стикна тази тема да може да стои отгоре ;о)
Reply

#16
Токущо куриера ми донесе и инжекторите. Само те ми бяха останали за да завърша сетъпа. Сега само да изгрее малко слънце и колата се качва на Диностенд за настройка на електорниката. Big Grin


Attached Files Thumbnail(s)
   
Reply

#17
VolvoFan Wrote:Токущо куриера ми донесе и инжекторите. Само те ми бяха останали за да завърша сетъпа. Сега само да изгрее малко слънце и колата се качва на Диностенд за настройка на електорниката. Big Grin

Честити инжектори Wink. Успех за напред с начинанието - наистина колата сега е яка, а си представям с още 50 коня отгоре. Ще бъде гордостта на клуба Wink
Volvo S40 1998 1.8
Volvo 940 1996 2.0T
Opel Astra 2007 CDTI
Renault Megane 2010 dCi


ex - Volvo S60 2001 2.4
[Image: garagephp.jpg]
Reply

#18
Quote: Значи при мене няма никаква електроника която да влияе на дв. и неговото горене. При по новите коли сигурно има "хамлет".
Понеже доколкото съм чел из нещата (доколкото разбирам - тоест слабо) разбрах че при мене са усилени доста частите и са направени на такива голями натоварвания (не като при Д24).
Тоест Д24 - не е желателно да има турбина щото и главата и буталата и незнам си какво са по....... тромаво направени от Д24ТИК като при мен.
Затова питам дали има начин - защото всичко ми е механично и някой и друг вакум да контролира системата.
Дано си ме разбрал какво исках да напиша.

п.п.- При Хамлет смятам че и още неща ще трябва да се пипне освен турбината както и на двама ни И.Кулера да си сменим или подобрим.

Понеже при теб както и при повечето дизели на Волво преди 97г. почти няма електроника предполагам че след споменатите от Волво Фен процедури ще трябва да ти се промени центровката на помпата за да се настрой предварението към новите условия(това което се настройва в електрониката), но трябва да е някои който много разбира защото е сложно ако не го правиш по стандартните настроики, даже не е лошо първо да намериш човек за тази работа и тогава да пипаш останалите неща за да не се получи обратен ефект-Пробвай в "Супер дизел" на Бош при Царско село на Околовръстното, но искай да говориш със собственика защото младите момчета може и да не са наясно а иначе са много нахакани и само да те подведат. А иначе Хамлет е лесен на него и Чип Тунинг ще му свърши доста добра работа.
Reply

#19
Izex Wrote:
Quote: Значи при мене няма никаква електроника която да влияе на дв. и неговото горене. При по новите коли сигурно има "хамлет".
Понеже доколкото съм чел из нещата (доколкото разбирам - тоест слабо) разбрах че при мене са усилени доста частите и са направени на такива голями натоварвания (не като при Д24).
Тоест Д24 - не е желателно да има турбина щото и главата и буталата и незнам си какво са по....... тромаво направени от Д24ТИК като при мен.
Затова питам дали има начин - защото всичко ми е механично и някой и друг вакум да контролира системата.
Дано си ме разбрал какво исках да напиша.

п.п.- При Хамлет смятам че и още неща ще трябва да се пипне освен турбината както и на двама ни И.Кулера да си сменим или подобрим.

Понеже при теб както и при повечето дизели на Волво преди 97г. почти няма електроника предполагам че след споменатите от Волво Фен процедури ще трябва да ти се промени центровката на помпата за да се настрой предварението към новите условия(това което се настройва в електрониката), но трябва да е някои който много разбира защото е сложно ако не го правиш по стандартните настроики, даже не е лошо първо да намериш човек за тази работа и тогава да пипаш останалите неща за да не се получи обратен ефект-Пробвай в "Супер дизел" на Бош при Царско село на Околовръстното, но искай да говориш със собственика защото младите момчета може и да не са наясно а иначе са много нахакани и само да те подведат. А иначе Хамлет е лесен на него и Чип Тунинг ще му свърши доста добра работа.

Ако питаш мен атмосферния дизел по-добре не го пипай. Дизела е много по-труден за тунинг от бензина и много лесно се чупи. За да изкараш някви коне ще ти трябва турбина и електроника и някой който да разбира от тунинг на дизели. Според мен в Българиая няма такива разбирачи, а частите излизат скъпо. Около 2500 лв. излиза турбо конверсия на атмосферен бензинов.
Единствените лесни неща, което може да се направят е отворена изпускателна система с едно или 2 проходни гърнета, спортен филтър и вътрешно полиране на колекторите.
Reply

#20
VolvoFan Wrote:
Izex Wrote:
Quote: Значи при мене няма никаква електроника която да влияе на дв. и неговото горене. При по новите коли сигурно има "хамлет".
Понеже доколкото съм чел из нещата (доколкото разбирам - тоест слабо) разбрах че при мене са усилени доста частите и са направени на такива голями натоварвания (не като при Д24).
Тоест Д24 - не е желателно да има турбина щото и главата и буталата и незнам си какво са по....... тромаво направени от Д24ТИК като при мен.
Затова питам дали има начин - защото всичко ми е механично и някой и друг вакум да контролира системата.
Дано си ме разбрал какво исках да напиша.

п.п.- При Хамлет смятам че и още неща ще трябва да се пипне освен турбината както и на двама ни И.Кулера да си сменим или подобрим.

Понеже при теб както и при повечето дизели на Волво преди 97г. почти няма електроника предполагам че след споменатите от Волво Фен процедури ще трябва да ти се промени центровката на помпата за да се настрой предварението към новите условия(това което се настройва в електрониката), но трябва да е някои който много разбира защото е сложно ако не го правиш по стандартните настроики, даже не е лошо първо да намериш човек за тази работа и тогава да пипаш останалите неща за да не се получи обратен ефект-Пробвай в "Супер дизел" на Бош при Царско село на Околовръстното, но искай да говориш със собственика защото младите момчета може и да не са наясно а иначе са много нахакани и само да те подведат. А иначе Хамлет е лесен на него и Чип Тунинг ще му свърши доста добра работа.

Ако питаш мен атмосферния дизел по-добре не го пипай. Дизела е много по-труден за тунинг от бензина и много лесно се чупи. За да изкараш някви коне ще ти трябва турбина и електроника и някой който да разбира от тунинг на дизели. Според мен в Българиая няма такива разбирачи, а частите излизат скъпо. Около 2500 лв. излиза турбо конверсия на атмосферен бензинов.
Единствените лесни неща, което може да се направят е отворена изпускателна система с едно или 2 проходни гърнета, спортен филтър и вътрешно полиране на колекторите.

VolvoFan, нещо не можем да се разберем - атмосферен ДВГ значи ДВГ с атмосферно пълнене(без Турбина), а двигателя на Ефри е "turbodizel intercooler 2.4 VW 122hp/4600об. при 2500об./250НМ" демек с Турбо и Интеркулер, единствените големи разлики от съвременните дизели е че не е с директно впръскване, а с предкамера и с механична помпа(няма електроника), това обаче което в съвременните дизели го контролира електрониката(момента на впръскване на горивото-демек центровката)при неговата помпа се регулира механично(е с доста по малки възможности разбира се), така че според мен всеки които разбира наистина много от дизели би могъл да регулира момента на впръскване така че да отговаря на условията при увеличен приток и изпускане на въздух,(следствие от по яка Турбина и отворена изпускателна система) освен това трябва да регулира количеството на горивото за да не обеднее сместа, което пък може да наложи и смяна на дюзите(макар че едва ли), последствията от всичките тези операции обаче ще са доста ограничени заради ограничените възможности на горивната система, а вкарването на електроника е почти безсмислено тъй, като ДВГ не е с директно впръскване и предкамерата убива ефекта от почти всички, неини супервъзможности.

А виж по въпроса че от всичките тези усилия рискът е доста по-голям от ефекта, и че ще му струва най-вероятно колкото да си смени колата с по яка направо се разбрахме-няма спор :lol:
Но пък ако имам резервен двигател(тоя може и да се опраси от зор), излишни пари за по яка турбина и добър майстор дизелджия, който да ми пристане на акъла аз бих пробвал, ще съм първия в България ако стане.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)