The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Слаби фарове?

#21
Явно да! Странно хрумване на Волво, но може би е експеримент с намирането на решение за постоянно светещите фарове. Всеизвестен е факта, че заради постоянното светене повечето Волва имат слаби къси. При мен също има проблем, а аз карам V50 2007 година. Какво ли не правих, за да си реша проблема, само релетата не съм пипал, но явно от там идва проблема, както спомена един от колегите в този пост.

Поздрави
Volvo For life!
Reply

#22
H4 са фарове които каквото и да ги правиш все ще светят зле. Това им е запожено още при разработката...
Reply

#23
Наливаш в каузата на bi-xenona което е най-зле. С релета откъм масата си светят добре - масата през ключа е тясното място. Hella са се справили добре с нескопосания дизайн на крушката.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#24
joro74 Wrote:Наливаш в каузата на bi-xenona което е най-зле. С релета откъм масата си светят добре - масата през ключа е тясното място. Hella са се справили добре с нескопосания дизайн на крушката.


Аз не съм много съгласен, че дизайна е "нескопосан" , даже напротив виждал ли си фаровете на вановете как светят. Те всички използват H4 крушки. Принципно H4 и H7 имат един и същ дизайн с разлика, че първите са по-големи и филамента е по-плътен. Ватовете и на двете крушки са 55, за да са легални по стандарт, но по-плътната жичка вътре е очаквано да излъчва видимо повече светлина.

Поздрави
Volvo For life!
Reply

#25
Жоро, я сподели какви релета си ползвал,къде си ги закрепил и къде си прекъснал масата. Ако има и снимки ще е страхотно. Предварително ти благодаря. Аз съм с биксенон, но с помощта на релета смятам да се върна в лоното на халогена :mrgreen: .
\\// (())  ||_  \\//  (()) S60 D5 185+к.с. М66.
Reply

#26
И аз съм съм решил да сваля би-ксенона и да опитам с халоген отново ...
Чувал съм МНОГО добри отзиви за крушки с три реда различен спектър светлина , отгоре с един , в средата с друг а отдолу- за асфалта - с трети .
Това ще ми е последният опит преди да почна да търся двусекционни Hella фарове .
Volvo S70 2.5 TDI 1998 D5252T
[Image: 581732.png]
Reply

#27
Ето я темата където съм описал схемата <!-- l --><a class="postlink-local" href="http://www.volvoclub-bg.com/forum/viewtopic.php?f=8&t=13673">viewtopic.php?f=8&t=13673</a><!-- l -->. За съжаление няма снимки, дал съм цветовете на кабелите.

Ето една нескопосана схема. В оригиналната схема червеният плюс се подава на фара винаги при контакт, синият минус идва от ключа на таблото. Жълтото е промяната. Аз подавам минуса от ключа на бобината на релето, а през контактите на релето подавам маса от купето - ключа управлява само релето. Оригиналният плюс се оставя към фара и се пуска връзка от него към релето. За дълги се слага още 1 реле.

Тази схема е само за H4, при двусекционни фарове схемата е напълно различна - там ключа управлява плюс.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#28
А не е ли по-лесно, някоя вечер да се сложи един байпас на минуса(директно от купето към минуса на фара) на единия фар и да се види дали има разлика и дали има смисъл от монтаж на релета.
Reply

#29
Реле ползвайте такова:
http://www.comet.bg/shop/datasheet1.html...V-1C-M-12H

Има възможност за лесно закрепване, изводите са му на кабелни обувки.

Много лесно може да се установи дали наистина там е проблема. Трябва волтмер и две измервания.
Първо измерване: Между двата края на крушката. Запомняте или си записвате какво показва волтмера.
Второ измерване: Между + на крушката и маса от купето. Ако измереното напрежение е по-голямо от това което сте измерили при първото измерване(говорим за 1-2 волта. 100 - 200миливолта няма да ги забележите като разлика в осветеността), то значи има проблем. Единия начин е реле(замазване на проблема), а другия да се намери къде по веригата е проблема(решаване на проблема). Wink
Reply

#30
Благодаря Ви колеги за отговорите и насоките. Вярвам, че тази информация ще е полезна на всички с кьорави фарове, като моите. Поздрави от мен.
\\// (())  ||_  \\//  (()) S60 D5 185+к.с. М66.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)