The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "rar" - Line: 4611 - File: inc/functions.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions.php 4611 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 995 get_attachment_icon
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Trying to access array offset on value of type null - Line: 4611 - File: inc/functions.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions.php 4611 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 995 get_attachment_icon
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Малка черна кутиика в стопа. Що е то ?

#1
Честита нова година и дълги безавариини километри!!!

Искам да ви се "оплача" шведа пак ме изненада!
Спирам преди малко да сипя бензинец и...........изненада като запалих, изгоряла крушка на стоп светлината зад водача.
Викам хубаво, ще я сменя още сега на бензиностанцията . смених и двете профилактично че бяха на бош и гледам някаква малка черна кутиика в единия стоп а в нея влизат десетина тънки кабелчета . Та въпроса ми към по-трезвите :oops: е. Какво е това?
Става въпрос за в40 1,8 бензин.99г
volvo v40 1,8  1999г.
[Image: ab206894.gif]
Reply

#2
Нещо пишеше ли на тази кутийка?
Reply

#3
Тишо , дърпах я но неможах да я извадя . Явно е на щипка към пласмасата на стопа хваната.
А и забелязах, че неините кабели и кабелите към стопа са омотани в скоч (изолирблан) но в отделни снопове.
Ако стане интересно утре може да демонтирам и стопа и да видя как се сваля и дали пише нещо на нея.
иначе е малко по голяма от кибрит и има можеби 16 или 20 пинова букса в която има около десет кабелчета разноцветни, надписи не забелязах да има поне на видимата страна
volvo v40 1,8  1999г.
[Image: ab206894.gif]
Reply

#4
ето няколко снимки, сега направих


Attached Files
.rar   123 (3).rar (Size: 11.61 MB / Downloads: 604)
volvo v40 1,8  1999г.
[Image: ab206894.gif]
Reply

#5
Това е модула за проверка за изгоряла крушка на стоповете.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#6
Може и да си прав , но 10 кабелчета за две крушки..........съмнявам се . А и кабелчетата са много тънки , я имат я нямат четвърт квадрат.
А и снопа с кабели заминава напред не влиза в стопа.
volvo v40 1,8  1999г.
[Image: ab206894.gif]
Reply

#7
Това отговаря като брой и цветове кабели на системата за проверка на крушките от електрическата схема. Тя е вързана към таблото и педала на спирачката, към стоповете има само 2 кабела, но от електрическата схема не става ясно къде са вързани физически.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#8
Ако поне на една от снимките можеше да се разчете номера под надписа VOLVO щеше да ми е значително по лесно да видя каква е и какво точно прави там тази кутия. Tongue Wink
Reply

#9
снимките са правени с телефон (вярно, 12 мп ама се пак е телефон) и няма как да направи фокус от толкова близко, а фотоапарат няма как да се завре там.
Щом joro74 казва , че е за крушките ще му се доверя , а и не ми пречи кутииката нека си седи там .
Попитах щото си мислех да не са скрили някоя аларма там .
А иначе къде крият алармата за да потърся ако имам и да не знам, че я имам.
volvo v40 1,8  1999г.
[Image: ab206894.gif]
Reply

#10
Алармата е всъщност добавка към централното заключване. Централното заключване е над педала на съединителя, добавката за аларма е закачена на моторчето за парното, зад кората под жабката.

На колите с фабрична аларма, датчика за осветеност на дясната решетка за пищялка на таблото е с вграден светодиод и има пъпка за светодиода.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)