The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Какви свещи да закупя?

#11
ivo_yambol Wrote:В мотопфое платинени свещи ли са за 53лв к-т?

Не Иво, не са иридиеви, триполюсни са. Аз съм с такива и съм доволен, даже мисля да си купя още един резервен комплект Wink :mrgreen: .

П.П. Иво-честит имен ден!!!
\\// (())  ||_  \\//  (()) S60 D5 185+к.с. М66.
Reply

#12
За Форд на Motorcraft са платинени по 6-7 лв, но за Волво (Beru или Sagem, на свещите пише само Volvo) не са платинени. Няма избор, за всяка кола има само един модел свещ.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#13
Здравейте да изкажа и аз мнение защото и аз припатих.Първо купих NGK и много проблеми ,след това DENSO и пак проблеми докъто не си купих от МП оригинални за 50.40лв комплекта и всичко вече е ок.Моя съвет е взимай от МП успех.
Reply

#14
NGK BKR6ETUC са по-добри от оригиналните, но в БГ работят с американските каталози, а там дават NGK PFR6, което е за американските модели, а там бензина е различен.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#15
И аз съм съгласен,че със свещи от МФ-колите ни бървят най-добре.Но когато се наложи да разтовариш бобините(вместо да ги смениш),ти трябват еднополюсни свещи .И все пак-не само от свещи прекъсват колите Wink
Задай глупав въпрос и ще получиш глупав отговор!
V40,1999г,115к.с.
Reply

#16
Странно защо в Мотопфое свещите са триполюсни и обикновени....
А за афтърмаркета дават еднополюсни свещи и платинени.
И колега joro74 каталога който използвам аз е европейски и там дават този номер по ngk pfr6g
Не знам защо мислиш че е американски.И онлайн каталога на ngk не е американски нали.
Моля да споделиш нещо ако аз не съм запознат.ще съм ти много благодарен.
И да знаеш че уважавам мненията на всички.
волво s60d5 163hp
Reply

#17
ivo_yambol Wrote:Странно защо в Мотопфое свещите са триполюсни и обикновени....
Може би, защото трябва да са такива Wink Аз карах известно време с едни Denso K20TXR, които бяха двуелектродни и свършиха доста бързо, триелектродните изкарват повече време. Колата я купих с NGK BCPR6ET - такива бяха сложили в Италия - триелектродни. Сега карам със свещи от МП и съм доволен, цената е конкурентна.. то май МП само за свещи става.
Малко оспамих темата... све пак е за 2,0Т а не за 2,0i... сори :mrgreen:
[Image: main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=27919]
Volvo V40 2.0 1998
Reply

#18
ivo_yambol Wrote:Странно защо в Мотопфое свещите са триполюсни и обикновени....
А за афтърмаркета дават еднополюсни свещи и платинени.
И колега joro74 каталога който използвам аз е европейски и там дават този номер по ngk pfr6g
Не знам защо мислиш че е американски.И онлайн каталога на ngk не е американски нали.
Моля да споделиш нещо ако аз не съм запознат.ще съм ти много благодарен.
И да знаеш че уважавам мненията на всички.

Ето го английският - тук излизат BKR6ETUC
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.ngkpartfinder.co.uk/partfinder.php">http://www.ngkpartfinder.co.uk/partfinder.php</a><!-- m -->

Разликата е, че BKR6ETUC са специално разработени за Волво, а PFR6g са универсални за няколко различни автомобила. На практика разликата е, че ETUC са с по къса керамика и капачките на кабелите влизат по надълбоко и по-плътно.

<!-- m --><a class="postlink" href="http://volvoclub-bg.com/forum/download/file.php?id=22507">http://volvoclub-bg.com/forum/download/ ... p?id=22507</a><!-- m -->
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#19
Ами реших си проблема само като ги почистих хубаво с телена четка и шкурка.Само 2 свещи успях да изчистя,другите две са с бубини от горе пък нямах десет ключе да ги развия. Пробвах запали без грешка от първия път, форсирах на студен двигател и нямаше проблем... без да давам пари Big Grin
Автомобила е бърз тогава,когато сутрин застанете до него и се страхувате да го отключите
Reply

#20
И накрая ще даваш пари за бобини.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)