The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
показване на среден разход не работи както трябва

#1
Здравейте колеги,днес врътнах да видя колко ще е средния разход на 100км и се изцъклих сериозно,показваше 20/100км. Сега като си тръгнах от работа и докато чаках да загрее да ми прехвърли на газ,пак погледнах и какво да видя. Цифрите се покачват като работи на едно място и то доста бързо,за 10 мин. отиде на 25/100км. След като тръгнах започна да пада постепенно,но все пак ми показва 17 на 100км. На какво се дължи това?
волво S40 2000г,1.8 ,122 коня
Reply

#2
На делене на нула резултата от което е безкрайност :-). Средният разход е количеството бензин разделено на изминатия път. Когато седиш на място изминатият път е нула. Работи си точно както трябва - засича среден разход след нулиране, когато работи на място колата харчи около 1 литър на час. Изминал си 15 км, но си оставил 300 мл бензин по светофарите и си изхарчил 500 мл карайки - разхода е 17/100 за тези 15 км ако продължаваш да караш така. Когато минеш 100 км ще е реален разход за 100 км.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#3
Аз също имам проблем с отчитане на среден разход.....

От близо два месеца насам, средният разход, който ми показва инфо-центъра е 10,5 л/100 км.....
Нулирах го, засичах, карах бавно, няма стои си на 10,5 л/100...
Аз го отдавам на факта, че в тези два месеца, два пъти ми се наложи да свалям акумулатора за възбуждане чрез такаизправител...Само от това ще да е...няма друго обяснение....
10,5 на 100 и това си е...не мърда, ако ще на дълъг път да карам 500 км с 60/час...
Кара/ше/ Волво С 40 2,0 бензин
1997г. 140 к.с.С уважение към съфорумниците.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif">http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif</a><!-- m -->
Now AUDI A6 4F 2.4 2004г. 177 к.с.
Reply

#4
joro74 Wrote:На делене на нула резултата от което е безкрайност :-). Средният разход е количеството бензин разделено на изминатия път. Когато седиш на място изминатият път е нула. Работи си точно както трябва - засича среден разход след нулиране, когато работи на място колата харчи около 1 литър на час. Изминал си 15 км, но си оставил 300 мл бензин по светофарите и си изхарчил 500 мл карайки - разхода е 17/100 за тези 15 км ако продължаваш да караш така. Когато минеш 100 км ще е реален разход за 100 км.

Не съм съгласен, моето V70 (D5) не отчита разход когато работи на място. Дори моментния изглежда така: "---". Единствено изчислява средната скорост и ако си карал 5мин. с 50км/ч и си седял на място 10мин. ще изпише 25км/ч средно. При мен забелязвам неточно отчитане на оставащото гориво, но предполагам е фабрично така. Също ми прави впечатление до един литър на сто разлика в разхода при зареждане на обикновен и на скъп дизел от бензиностанции ЕКО, като от евтиния ми дава по-малкия разход Wink)) както и върви по-добре...
Или с две думи исках да изкажа предположение, че таз работа с газта дето я имаш ми изглежда подозрителна за точното измерване на разхода.
Reply

#5
По принцип при мен си показваше но стой една цифра,примерно 12/100км. Сега обаче то расте със всяка 5 секунда нагоре. Със сигурност небеше така,пробвал съм и на бензин,този месец съм я карал 10 дена само на бензин и пак е същото. По принцип горе долу и на газ това което показва за среден разход е вярно.
волво S40 2000г,1.8 ,122 коня
Reply

#6
spas aleksov Wrote:По принцип при мен си показваше но стой една цифра,примерно 12/100км. Сега обаче то расте със всяка 5 секунда нагоре. Със сигурност небеше така,пробвал съм и на бензин,този месец съм я карал 10 дена само на бензин и пак е същото. По принцип горе долу и на газ това което показва за среден разход е вярно.

Колега, расте бързо защото скоро си нулирал средния разход и сега 1 мин работа се отразява много повече на средния, понеже примерно си минал 50км от нулирането. Поларай малко повече и ще спре да ти реагира толкова бързо - логично е на малка засечка да влияе много работата на мясно, а на голяма да не се усеща Smile
Volvo S40, 1.8i, 115hp, Automatic, 1999
Адвокат в София
Reply

#7
efuno Wrote:
joro74 Wrote:На делене на нула резултата от което е безкрайност :-). Средният разход е количеството бензин разделено на изминатия път. Когато седиш на място изминатият път е нула. Работи си точно както трябва - засича среден разход след нулиране, когато работи на място колата харчи около 1 литър на час. Изминал си 15 км, но си оставил 300 мл бензин по светофарите и си изхарчил 500 мл карайки - разхода е 17/100 за тези 15 км ако продължаваш да караш така. Когато минеш 100 км ще е реален разход за 100 км.

Не съм съгласен, моето V70 (D5) не отчита разход когато работи на място. Дори моментния изглежда така: "---". Единствено изчислява средната скорост и ако си карал 5мин. с 50км/ч и си седял на място 10мин. ще изпише 25км/ч средно. При мен забелязвам неточно отчитане на оставащото гориво, но предполагам е фабрично така. Също ми прави впечатление до един литър на сто разлика в разхода при зареждане на обикновен и на скъп дизел от бензиностанции ЕКО, като от евтиния ми дава по-малкия разход Wink)) както и върви по-добре...
Или с две думи исках да изкажа предположение, че таз работа с газта дето я имаш ми изглежда подозрителна за точното измерване на разхода.

Разходът на място се отчита, но не се показва на дисплея. На диагностика се вижда като литри в час. Ако не се отчиташе нямаше да бъде верен средният разход, а поне на бензин е абсолютно точен. На газ е пълна измама, разхода се отчита през дюзите, когато си на газ и дюзите не подават бензин компютъра си изчислява някакви стойности, който нямат много общо с истината. Неточното отчитане на количеството нафта в резервоара е нормално - обема на нафтата се влияе много от температурата, а датчика мери обем.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)