The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Висок разход - уж всичко е ОК

#21
Ами колега не намирам разход 10 извън града за нормален. Хайде за градско - има голяма разлика между градско и градско, но извън града 10 си е сериозен разход.
И пак да попитам за тази помпа зад халогена - ако са напукани маркучите вдига ли разхода и на какво се дължи това. За подмяната им необходимо ли е да се сваля бронята и ако да - как става това

Предварително благодаря за отговорите и се извинявам, че питам толкова, но до сега не съм барникал толкова колата Smile
Volvo S40, 1.8i, 115hp, Automatic, 1999
Адвокат в София
Reply

#22
Вдига разхода защото 'разрежда' сместта. Това не е най-правилният отговор защото ламбда сондата и MAP сензора компенсират, но откакто оправих всички скъсани маркучи разхода драстично падна. Може да се сменят и само със сваляне на фар, но със свалена броня ще си спестиш много ожулвания по ръцете.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#23
Мерси много joro74. Ще погледна и ще ги сменя. Ако наистина разхода ми падне имаш почерпка от мен Smile
Volvo S40, 1.8i, 115hp, Automatic, 1999
Адвокат в София
Reply

#24
Не знам пичове, ама при мен сериозно си ебава майката с този разход и вече се виждам в чудно чудо...На моменти ми идва 16/100 което ми изправя косите и ми кара джоба да киха и да се сополиви. Не стига тва ами последният път на извънградско при супернормално каране ми даде малко над 10. По никой начин не го смятам за нормално. Един квартален разбирач го гледа лятото и каза че дебитомера ми или е мръсен или е тръгнал да си заминава. Това което забелязвам като "рецидив" е че на градско каране при превключване на предавките имам едно леко "увисване" или "прескок" на оборотите все едно нарочно леко падат преди да се засилят респективно на предавката...И в цялака кола се усеща едно леко прескачане като все едно я оставиш без газ на висока предавка. Идея си нямам дали двете неща са свързани и къде да ида да го погледнат, ама такива свирепи мангизи ми заминават за бензин на тия цени че ми иде да си фана трамвая... :| :| :| :|
Reply

#25
Kварталния разбирач да не вика на дросела дебитомер?
В повечето случаи стане ли дума за пълна инжекция и всички са компетентни че дебитомера трябва да се чисти щот' така без да са наясно с горивната уредба на S/V 40.
V40 B4204S '97
Reply

#26
Ако колата е с дебитомер от Опел (Fenix 5.1 контролер на двигателя) - мисля че до 1999а, той е вързан с една тънка пластмасова тръбичка за двигателя, при мен тя беше запушена. Със запушена тръбичка колата си върви, няма грешки, но харчи безобразно и при подаване на газ в движение се замисля. Дълго се борих с тъпата тръбичка и накрая проблема беше решен с горивен маркуч 4мм вместо тръбичката. Разкачаш тръбичката от 2та края и трябва да можеш да духаш лесно през нея.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#27
Вчера открих че имам спукано гумено уплътнение на карбоновия филтър и смуче въздух от там ,но не мога да стигна до мястото че да го оправя и ще чакам да се сгрее малко пък тогава.
Volvo XC90 2.4 D/200 hp - 2011 - now
Volvo XC90 2.4D/185hp - 2008 - R-design - ex
Volvo V40 1.9D/115hp - 2001 - Sport - ex  
Volvo S40 1.9D/115hp - 2002 - ex
Volvo S40 1.8i/115 hp - 1997 - ex
Reply

#28
joro 74 под дебитомер има на предвид МАР сензора може би, който наистина при Феникс 5,1 е от Опел. Има отпечатано лого на GM и номерът по Опел/предполагам/.
Друго място за смучене на въздух е снадката на тръбата за сервоапарата към всмук. колектор. Просто не знам как от Волво им е дошла тази идея за снадката.
Май е най- добре да се свалят декоративния капак на двигателя/ако има такъв/ и същия на МПХ , както и другия пластмасов капак до табелката с номера на рамата и да се проверят всички връзки,мъркучи и тръбички от всму. колектор до, филтъра за картераната вентилация, МАРа и другите клапани за прахосмукачката намиращи се до него/ако не бъркам/. Всеки пропуск от там ще кара ЕКУто да добавя гориво за да гони ламбда 1. Я виж ламбдата дали дава читави стойности 0,1-0,8 и колко често ги мени.
Възможно е също така клапана на прахосмукачката да не е затворил добре и през него да връща отработени газове. Имаше тема тук за това.
Другия момент, който ми идва на ума е от стила на каране. Например високи предавки на ниски обороти не съобразени с пътя???
Давам пример за това:
Когато си гледах колата с ДДТ2000 и се "гъбарках с нея" по едно нанагорнище на 4та инжекторните времена бяха от порядъка на 10-12мили секунди и това при постоянна скорост около 50км.Когато свалих на 3та времената паднаха на около 6-7 мили секунди. Тук разликата във инжек. времена е почти два пъти а оборотите на двигателя не се вдигнаха почти два пъти/говоря за превключването от 4та на 3та и при запазване на същата скорост от около 50км/час/
Та мисълта ми е, че колата е икономична при установени режими/круиз/и правилно подбрана в съответствие с пътя предавка. Дори и при установени режими/круиз/ ако предавката не е правилната то колата се превръща в унищожител на гориво също, както и ако я караме с постоянна промяна на режима на двигателя/постоянно да набира скорост/.
Между другото термостата как е държи ли градусите. При мен беше тръгнал и правеше по 10л/100 извънградско на газ. Стрелката на уреда стоеше "водоравно" но след вглеждане беше с една идея по- долу от водоравното си положение. По този начи колата държеше при спускане 75гр а при изкачване до 81-85гр/това беше и причината за горното гледане наколата с ДДТто/. Но термостата си затваряше нормално но беше почнал за отваря малко по-рано и съответно да държи по-ниска температура.
Но всичко е в сферата на хвърлянето на боб. Май най лесно ще стане с една диагностика за да се видят показанията на датчиците.
Reply

#29
Ебаси майката то това си е цяла наука бе!!! И аз мисля първо да ида да я закачат на един компютър да се види какво ще каже и като втора стъпка вече да се махат капаци и да се гледат снадки...Това с термостата може и да е причина,но само донякъде...по се чуда за тия инжектори. По обясними причини колата остава поне веднъж месечно без бензин /временно се кара и от жена Sad/ и се чудя дали всичкото боклук се се пренася в грешна посока..Или просто на 150 000 и кусур километра е време да се направи тая продухваща процедура,защото нещо да е спекло...

Абе не знам, ама трябва да се направи нещо щото с тоя разход ми се драйфа вече...
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)