The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Алтернатора не зарежда

#1
Здравейте колеги.Мой колега има S60 D5 2003 163k и има съмнения че динамото му не зарежда правилно.Измерихме заряд 13,3В , което не е добре.Така или иначе ще сменяме четки. Та въпроса ми е.....лесно ли се сменя плочката на динамото, която би трябвало да е същата като на другите автомобили.Най малкото защото алтернаторите са на БОШ.И къде може да се намери тази "плочка"......като последно ще се търси в МП, по разбираеми причини.Благодаря и поздрави
Човек цял живот се учи . . .


[Image: ab250839.gif]
Reply

#2
Колега,без консуматори при работещ двигател не трябва да ти зарежда по малко от 13.8-14V. при 2000об. а със мин.13.5V. При мен бях под тези стойности и се оказа не добре зареден акумулатор,след зареждането му нещата се оправиха.Така че се насочете първо към акумулатора.
VOLVO 850 GLT 2.0Turbo avtomatik 1996g.
Reply

#3
Благодаря.Не мисля , че проблема е в акумулатора тъй като е нов и зареждан.Този проблем приятелчето го имаше и със стария акумулатор.Въпроса ми е "плочката" на динамото лесно ли се сменя и същата ли е като на повечето по нови автомобили.Благодаря

Всяка информация по въпроса ще ми е от полза
Човек цял живот се учи . . .


[Image: ab250839.gif]
Reply

#4
Колега, много рядко ниско напрежение на алтернатора се дължи на повредено реле-регулатор и четки. По често се случва да има неработещ диод в изправителния блок, или честично опекано лаково покритие / изолация / на намотката на статора.Ако ще сваляш алтернатора провери диодите и огледаи намотките на статора и ротора, измери ги с мултицета и виж какви съпротивления ти дават.
[Image: ab199582.gif]
подписи для форумов
Волга ГАЗ 24-А с двигател 220D - минало
полски Фиат 125 - минало
MAZDA 323 1.3 - минало
OPEL OMEGA 2.0I - минало
ГАЗ  69 - настоящ
VOLVO S80 2.5TDI автоматик  Русе - настоящ
SUBARU FORESTER 2.0I 125HP - настоящ
Reply

#5
Здрасти колега.Прав си! Но изправителния блок не е ли съставна част от тази плочка , както и четките.В смисъл сменя се всичко заедно.
Човек цял живот се учи . . .


[Image: ab250839.gif]
Reply

#6
Не знам коя плочка имаш предвит, наи вероятно говориш за плочката на която са четките, Ако е така това е реле-регулатора / това реле определя какъв ток да се подаде на възбудителната намотка на динамото /намотката на ротора//.А изправителния блок този с диодите се намира/най често/ в задния капак на алтернатора.
В Русе има магазин за нови и рециклирани стартери и алтернатори . Даваш старото динамо и 100-120лв и си вземаш ново. Казвам ти го защото имах подобен проблем със старата си кола, вдигаше напрежение около 13,4 до 13,8v . Сменях релета , колектор на ротора и какво ли не докато накрая разбрах , че е опекана намотката на статора. А между другото от такъв проблем ниско напрежение на зареждане си отива акумулатора. Успех с ремонта и ако мога да ти помогна с нещо пиши Wink.
[Image: ab199582.gif]
подписи для форумов
Волга ГАЗ 24-А с двигател 220D - минало
полски Фиат 125 - минало
MAZDA 323 1.3 - минало
OPEL OMEGA 2.0I - минало
ГАЗ  69 - настоящ
VOLVO S80 2.5TDI автоматик  Русе - настоящ
SUBARU FORESTER 2.0I 125HP - настоящ
Reply

#7
Не претендирам че разбирам от алтернатори.На предишните ми 2 коли имах подобни проблеми, които реших с подмяната на "плочката" (реле-регулатора).Бяха заминали четките.Дори при единия от случаите - при студена кола си зареждаше перфектно, но като позагрее възникваше проблем със зареждането.Та тук проблема може да е същия и за това предприехме подобна интервенция.Та питането ми беше ......лесно ли се сменя плочката на динамото, която би трябвало да е същата като на другите автомобили.

....дори ще съм благодарен ако някой я снима и ми я прати, за да я видя какво представлява.Предварително благодаря
Човек цял живот се учи . . .


[Image: ab250839.gif]
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)