The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Покупка на Volvo XC90 2.5T 210кс

#1
Здравейте Smile Предстой ми покупката на 1вият ми автомобил и съм се спрял на XC90, 2004 година, бензин. Много бих се радвал ако някой сподели с мен, колко струва първоначалното обслужване след покупката, както и данъка на автомобила и такса за регистрация (софия). Може въпросите да ви сторят глупави, но наистина няма кого да попитам.
Също така ако някой има информация колко струва смятана на следните части:
Съединител + труд ?
Ангренажен ремък + труд ?
Спирачни дискове + труд ?
Масло на трансмисията + труд?
Масло на двигателя + труд?
Амортисьори + труд ?
Аз затова се сещам, ако някой може да ме посъветва с нещо ще съм му благодарен.

ПП: За какво да гледам при огледа на автомобила ? Слаби места ? Как да проверя 4х4 дали работи и всякакви други неща. Питам защото тези пари съм си събрал с доста труд и не бих искал да ги хвърля за някоя гробница, а съм огромен фен на марката и не искам да се разочаровам. Благодаря много предварително !
Reply

#2
Здравейте,

Данъкът ще е 357 лв ако колата е до 14 годишна възраст и 238 лв ако е по-стара. Екотаксата ще е 310 лв. Застраховките са в зависимост от това, с кого ги сключвате.

За другите въпроси не мога да помогна Smile
Volvo XC90 D5 (D5244T18) R-Design, АСК, дизел, 2012 г.
-------------
Volvo S80 2.5T (B5254T6) Momentum, АСК, бензин, 2009 г.
Volvo S60 2.4  (B5244S4) Sport, РСК, бензин, 2008 г.
Volvo S60 2.4  (B5244S2) Move, РСК, бензин, 2006 г.
Reply

#3
Дърто XC90 от първите...
Като за начало едва ли ще намериш такова с ръчни скорости за да се притесняваш за съединител.
5 степенния автоматик, който се монтира е от ерата на "необслужваемите", които без смяна на масло най късно на 200к км се нуждаят от сериозен ремонт. 3-4000лв...
2004та. Би трябвало колата да не е с онова изчадие сътворено от магнети марели наречено дроселова клапа, а с такава на Бош.

CEM модул... Сравнително добре проектиран, но като остарее създаващ проблеми, предимно като е жега.

Халдекс - второ поколение. Третото е значително по добро, но се монтира на коли след 2006та.


Мен ако питаш за парите за които ще получиш някой екземпляр на края на жизнения си цикъл, по добре си купи едно S60 по нова година и си го карай с кеф.
Reply

#4
Масло раздатка ~ 80 лв.
Масло халдекс ~ 90 лв.
Масло диференциал ~ 50 лв.
Труд мото Пфое ~ 200 лв.

Масло ав. СК. Кутия 4 литра и труд ~ 350 лв.
С промивка 12 литра ~ 500 лв.

Масло двигател и филтри сам си ги сменям ~ 150 лв.
Задни дискове , накладки и челюсти ръчна спирачка сам си ги сменям ~ 250 лв.
XC 90 2.5 T 2005г.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)