The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
V 40, 2001 - за продажба или ремонт?

#21
Двигателят не е виновен за това, че е дизелов. Ако ще се прави ремонт ти трябва доверен специалист да ти направи дефектация на целия двигател (дефектация - откриване на дефектите и да се установи възможността за по-нататъшно използване, необходимостта от ремонт или подмяна на частите). Лампата за маслото светва когато налягането на маслото спадне под 0.5-0.8 бара, а в номинален режим маслото трябва да е с налягане 3.5 бара @3000rpm, а при 1000rpm трябва да е 2 бара.
Успех! и дано да се размине леко. ААааааа сетих се едно нещо, виж разрежи масления филтър внимателно и го вижте вътре в какво състояние е, вече ако не сте го направили де
Успех!!!
Reply

#22
Колега следя темата ти и ми е интересно как се развиват събитията. Надявам се да пишеш, какво е развитието.
V40 1,9 dci 85kw 115 к.с.-2000г.
XC 60 2,4 D5 AWD 205 к.с.-2009г.
Reply

#23
аз също следя, очакваме снимки из вътре, ако може де.. Smile
Reply

#24
утре се надявам да имам някаква яснота за състоянието
Reply

#25
Има ли яснота колега!!!
V40 1,9 dci 85kw 115 к.с.-2000г.
XC 60 2,4 D5 AWD 205 к.с.-2009г.
Reply

#26
Вчера тръгнах да пиша, но имаше някъв проблем в сайта....
Колата ми е в бокса от няколко седмици. Оказа се, че всичко е вследствие на маслената помпа, която се е прецала явно и тъй като колата не бе спряна от движение веднага - се е прехвърлило и в/у други части, като вал, лагери и т.н.
Въпросните чаркалъци не стават за ремонт, тъй като са доста зле, та сега търся комплектован блок и маслена помпа/ като задължително да са ВОЛВО, а не РЕНО/. Ако някой има нещо подходящо, това е вигателят ми: 1,9 DCI, 102 h.p., D4192T4, F9K

Поздрави и се доверявайте на лампичките по таблото / аз я подцених мойта...
Reply

#27
болгар Wrote:... и се доверявайте на лампичките по таблото / аз я подцених мойта...
Да-да, и после пак хлъц.На лампа може да се довериш ако свети и си сигурен че работи коректно датчика и най-важното е лампата да е там.
Когато бях на 13-14 години един комшия ме учеше да карам ама направо на влекач на ТИР, по-късно и ремарке ми закачи, после пък карах направо курс Ц категория и така и не се учих на кола :lol: .Първите няколко пъти като се качих да карам колко светкавици ми пресвятваха пред очите от удар зад врата не е истина.Оня лудия прескачаше от другия край на кабината да ме пердаши.Чак на третия път си спомням че го попитах защо а той ми отговори че не си гледам таблото.Това пък при камионите е много важно защото спирачките са ти на въздух.От тогава очите са ми все там, на всеки две секунди съм се хващал че инстинктивно поглеждам какво става с мотора и с колата въобще.Много "вреден" навик ми създаде ама и аз не останах длъжен на жена ми като се учеше :mrgreen:
V40 B4204S '97
Reply

#28
Това трябва да ти е обица на ухото колега болгар. Значи маслената помпа е причината за проблема, за мен е полезно да знам това. Дано не ти е много скъп ремонта и да си я оправиш скоро. Поздрави!
V40 1,9 dci 85kw 115 к.с.-2000г.
XC 60 2,4 D5 AWD 205 к.с.-2009г.
Reply

#29
Karlsson Wrote:
болгар Wrote:... и се доверявайте на лампичките по таблото / аз я подцених мойта...
Да-да, и после пак хлъц.На лампа може да се довериш ако свети и си сигурен че работи коректно датчика и най-важното е лампата да е там.
Когато бях на 13-14 години един комшия ме учеше да карам ама направо на влекач на ТИР, по-късно и ремарке ми закачи, после пък карах направо курс Ц категория и така и не се учих на кола :lol: .Първите няколко пъти като се качих да карам колко светкавици ми пресвятваха пред очите от удар зад врата не е истина.Оня лудия прескачаше от другия край на кабината да ме пердаши.Чак на третия път си спомням че го попитах защо а той ми отговори че не си гледам таблото.Това пък при камионите е много важно защото спирачките са ти на въздух.От тогава очите са ми все там, на всеки две секунди съм се хващал че инстинктивно поглеждам какво става с мотора и с колата въобще.Много "вреден" навик ми създаде ама и аз не останах длъжен на жена ми като се учеше :mrgreen:
"Опасно" нещо е навика, аз пък даже и музика не си пускам за да мога да слушам за нехарактерни звуци (от двигател, трансмисия.. или ходова част...)
Reply

#30
Пичове, понеже нещо нямам късмет с нами,ането на б.ока., ако на някой му попадне нещо - ще съм много б.агода,ен
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)