The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Воден радиатор

#1
Здравейте колеги, можете ли да ми кажете дали водния радиатор от С70 2.4 , 170к бензин става за 850 2.5 20кл, 170 коня бензин?
Благодаря предварително.
Поздрави.
850 GLT 2.5 20v 170к.с. - Ex
XC 90 D5 R-design 185к.с.
Reply

#2
Колега, по това което гледам стават,нека още някой друг колега да потвърди. - 590 X 388 X 40 mm
Volvo V70 2.5 TDI-140hp:1998
Reply

#3
Радиаторите на всички бензинови мотори са 100% еднакви. Не ме питайте от къде знам...
П.П. Ако ще взимаш втора ръка, имай в предвид че нов е около 220 лева и е около 220 000 пъти по-надежден Smile
<!-- m --><a class="postlink" href="http://laptop4me.eu/">http://laptop4me.eu/</a><!-- m -->
Ако има нещо наистина криво в 850, то това е ГАДНОТО ПРЕДНО ПРЕДАВАНЕ!!!!!
Трябва да се избягват всички коли започващи с "Ф" - Фиат, Форд и Фсички френски! Smile
Reply

#4
Преди 2 години смених моя 320лв. NISSENS и забравих за проблема. Има и по евтини какво каза колега около 220-250 лв. но все пак реших да сложа по хубавия.
П.П. До колкото знам са еднакви радиаторите, но НЕ съм 100% сигурен.
П.П. 2 Колега аз лично ти препоръчвам да вземеш нов! Причината е че имат производствен дефект и след определено време протичат между пластмасата и металната част! Така че не си заслужава да вземеш на старо за 100 лв. и след 1 месец да ти протече пак и пак да даваш пари и най-вече да се занимаваш. Wink
Volvo V40 1997г. 2.0 - EX
Volvo 850 1994г. 2.0 - EX
Honda Accord 2004г. 2.2 i-CTDI - EX
VW Touareg 2005г. 2.5 TDI - EX
Opel Astra 1994г. 1.6 - EX
Nissan Almera N16 2004г. 1.5 QG15, - Now
VW Passat 2006г. 2.0 TDI - Now
Ford Mondeo 2004г. 2.0 - Now
Reply

#5
Благодаря за отговорите колеги.
Аз мислех само да закърпя положението за известно време като взема един на старо. Иначе знам, че новия "е около 220 000 пъти по-надежден Smile " Smile Надявам се в най-близко бъдеще да се сдобия с NISSENS.
Поздрави.
850 GLT 2.5 20v 170к.с. - Ex
XC 90 D5 R-design 185к.с.
Reply

#6
Водния радиатор е сменен с нов - Нисенс - 270лв. Покрай него смених термостата, тампони на макферсоните и биалетите.
Също така разбрах какъв може да е проблема с климатроника. Най-вероятно е заминал някой термо-датчик или някоя връзка се е разхлабила. Но това "дело" ще го гледаме другия месец Smile
Радвам се, че вече изхвърлих бутилките пълни с вода от колата Big Grin

Поздрави.
850 GLT 2.5 20v 170к.с. - Ex
XC 90 D5 R-design 185к.с.
Reply

#7
Много добре колега. Smile
Щях да пиша за разликата между радиатор за автоматик или автоматик и турбо, или само на ръчна без автоматик и турбо.
Както и да е, като цяло са еднакви. Само да добавя Nissens са от Дания, оригиналните Волво радиатори се правят от Valeo в Испания. Само за информация. Оригинален радиатор за автоматик струва 450 долара, което в България ще бъде към 700 лв.
Други радиатори са Behr, Германия ако не се лъжа. Те правят радиаторите за БМВ.
Карай колата със здраве и трезво :lol:
I am not suffering from panic attacks, I enjoy them.
Reply

#8
che4ef Wrote:Много добре колега. Smile
Щях да пиша за разликата между радиатор за автоматик или автоматик и турбо, или само на ръчна без автоматик и турбо.
Както и да е, като цяло са еднакви. Само да добавя Nissens са от Дания, оригиналните Волво радиатори се правят от Valeo в Испания. Само за информация. Оригинален радиатор за автоматик струва 450 долара, което в България ще бъде към 700 лв.
Други радиатори са Behr, Германия ако не се лъжа. Те правят радиаторите за БМВ.
Карай колата със здраве и трезво :lol:
В грешка си колега, оригиналните радиатори са BLAKSTONE дококолто си спомням :!: :!: :!: A цените им настина са :roll: :roll: :roll:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://ivailovgrad.com/" onclick="window.open(this.href);return false;">http://ivailovgrad.com/</a><!-- m -->
ASS, GAS OR GRAS - NOBODY DRIVES FOR FREE
VOLVO 850 2,0 20V 143HP - Ръбчо
VOLVO 940 D24TIC 122HP - Red Devill
VOLVO 480 B18FT   120HP - Жабчо
Reply

#9
Хм, виж това е интересно... Да не се окаже че различни заводи правят частите за Европа и за Северна Америка.
Не съм в грешка, радиатора е взет от аналога на МП тука (три МП са Wink ). Доиде си в кашон на Волво запечатан и всичко. Така го взех.
Но това е много интересно което казваш ico850, защото проверих в един дилършип в Орегон и казаха че пак е Valeo. Опитах се да мина метър с цената като си викам ще разбера кой ги прави и ще си ги взема без да плащам на дилъра, ама се оказа че разликата е достатъчно малка, а пък и ги няма никъде, така че го взех от тук.
Не знам само как може да се провери.
Поздрави Big Grin
I am not suffering from panic attacks, I enjoy them.
Reply

#10
ico850 вярно е това което казваш. Пуснах Google и това което намерих е че турбото е на BLAKSTONE, обаче другото е на Valeo. Интересна работа. Както и да е BLAKSTONE fit turbo/automatic цена близо $500 а този който колегата е сложил е към $200 - 220. S70, C70, 850, V70 едно и също.
Мерси за просветлението.
Отивам да къпя колата Big Grin
I am not suffering from panic attacks, I enjoy them.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)