The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Кабел за диагностика?

#31
На мен ми писна да ходя постоянно до някой сервиз да ми чистят грешките и след 2ч. пак да ми се появи нова грешка и да се наляга пак да давам пари .
И за това минах на решение да похарча на веднъж малко повече пари и да си купя тестер за всички Волва . Сега мога да чета повечето ,но знае ли някой дали мога да си активирам авто пилота.    


Attached Files Thumbnail(s)
   
Volvo S80 2.5TDI 140 hp 1999 (брак)
Volvo V70 D5 185 hp 2008
Volvo XC90 3.2 243hp 2011
Reply

#32
Bliznak Wrote:На мен ми писна да ходя постоянно до някой сервиз да ми чистят грешките и след 2ч. пак да ми се появи нова грешка и да се наляга пак да давам пари .
И за това минах на решение да похарча на веднъж малко повече пари и да си купя тестер за всички Волва . Сега мога да чета повечето ,но знае ли някой дали мога да си активирам авто пилота.[ATTACHMENT NOT FOUND]
Проследи защо след 2ч. пак се появяват, явно има причина Wink
Иначе за автопилота - не става, трябва да се инсталират друг софт и в една друга тема Роби беше обяснил, че излиза около 1500 лв. Confusedhock:
Много солено за автопилот, освен ако не е объркал 0-лите, но не става само с VIDA-та.
BG VOLVO Member #00409
Reply

#33
Bliznak Wrote:На мен ми писна да ходя постоянно до някой сервиз да ми чистят грешките и след 2ч. пак да ми се появи нова грешка и да се наляга пак да давам пари .
И за това минах на решение да похарча на веднъж малко повече пари и да си купя тестер за всички Волва . Сега мога да чета повечето ,но знае ли някой дали мога да си активирам авто пилота.[ATTACHMENT NOT FOUND]
колко парички даде брат около 200 лв?
VOLVO V70 2.4 140hp 20V 99г. B5244S
Reply

#34
Ако искаш да минеш по евтино можеш да си вземеш
<!-- m --><a class="postlink" href="http://sklad66.com/cms/ELM-327-Bluetooth-OBDII-CAN.html">http://sklad66.com/cms/ELM-327-Bluetooth-OBDII-CAN.html</a><!-- m -->
Ако имаш телефон или таблет с андройд.
Но това че прочиташ грешката и я изтриваш не значи че колата е оправена. Грешките са показател за повреда и ако се довериш само на техниката не е добре. Пример прочиташ за не работещ датчик или част вземаш нов монтираш го и чистиш грешката Smile Но грешката излиза пак въпреки че частта е сменена и какво правим пак отиваме на сервиз.

Пълно е с подобни програми като платени така и безплатни

<!-- m --><a class="postlink" href="https://play.google.com/store/search?q=obd%202">https://play.google.com/store/search?q=obd%202</a><!-- m -->
Reply

#35
Тони,усещам горчив опит и болка в мнението ти.... за щастие вече не Smile
Скоро време ще предлагаме и услуга смяна на гуми през тестера,както и покриване на пълно автокаско (отново само с лаптоп и кабел) както и вечно изгасяне на лампичката FUEL :mrgreen: и всичко това на цената на една диагностика (ех няма да смогна на клиенти Big Grin ) Поздрави на всички
Не му стига само да кара, трябва и да знае как работи!
Reply

#36
Подкрепям тезата , че " ако си вземеш марля и скалпел " това не означава , че си станал автоматично ХИРУРГ .
Знанията и опита са безценни а това не се купува . Купува се но основата - ако все пак някой се реши да ти преподава . Smile От там вече какво ще стане с теб не е ясно ...
Както гласи народната поговорка "От всяко дърво свирка не става ! " Smile
Не визирам никой - просто размишлявам на чаша бира ...
Volvo S70 2.5 TDI 1998 D5252T
[Image: 581732.png]
Reply

#37
Тази чаша и тази бира действат безотказно Big Grin
Не му стига само да кара, трябва и да знае как работи!
Reply

#38
nik_dob Wrote:Тони,усещам горчив опит и болка в мнението ти.... за щастие вече не Smile
Скоро време ще предлагаме и услуга смяна на гуми през тестера,както и покриване на пълно автокаско (отново само с лаптоп и кабел) както и вечно изгасяне на лампичката FUEL :mrgreen: и всичко това на цената на една диагностика (ех няма да смогна на клиенти Big Grin ) Поздрави на всички

А не Smile глупости болка Smile . Просто казвам че наличието на техника не е достатъчно за успешно решаване на проблем. Примерно ако на мен ми дадат достъп до напълно оборудван зъболекарски кабинет това не значи че мога да излекувам кариес :mrgreen:
Reply

#39
По темата с горчивия опит - имам си "ЗарЧЕ" отдавна и доста ми е помогнало, НО ABS Constrol Module internal fault/no communication; Engine speed sensor - signal missing; brake pedal position - signal missing и др. подобни ме измъчиха. Ще кажете ABS модула си заминава (те всички си отиват) - да, и аз така казах и го ремонтирах го няколко пъти, почти си купих друг (слагах разни които уж проработваха за известно време) докато какво? - не разбрах със собствената си кратунка, че проблема ми е вътре в купето и се проявява при повишаване на ВЪТРЕШНАТА температура, а не под капака. Hint: копчето DSTC постоянно прицъква и шашката цялата мрежа, като първо се предава ABS модула (прекия комп) през него минава моментната скорост и другите "странични" грешки (с DSTC съм затова) и след N пъти забива цялата CAN ... (можеше да е и SAS плочката и/или процесора, но ги изключих защото ... аз си зам /не ми се пише сега/)
Та имам си DiCE, ама този проблем не ми го реши то, нито пък VIDA-та ме е насочила със нейните fault trace процедури, нито пък "майстори" вкл. и МП, а следене на симптомите, познаване на начина на "мислене" на автомобила и т.н., което пък е на база много нощи четене и много дни разглобяване и пробване "просто ей така, какво ще стане ако ***"

Та, ако не сте "болни мозъци" (каквито тук се срещаме често де), то дайте на хора като nik_dob да ви решат проблемите... (без малко и на него да се обадя, но знаех че от дистанция е безсилен...)

п.п. Още не съм сигурен че разказаната по-горе история е пълна и окончателна - само на 2 дни от махането на копчето съм. Може да се окаже друго или пък "и друго". Да не викам дявола.
[Image: ab276107.gif]
[Image: ab245320.gif]

[Image: ab245321.gif]
VOLVO S40, 1.8 115hp, 97г. -Р 9969 минало
VOLVO 440 1.7i 89г. B18E, Р 1401 РС - минало
VOLVO 460 1.8 моно 91г. B18U, Р 0345 РС - минало
Reply

#40
yuckuJackD Wrote:По темата с горчивия опит - имам си "ЗарЧЕ" отдавна и доста ми е помогнало, НО ABS Constrol Module internal fault/no communication; Engine speed sensor - signal missing; brake pedal position - signal missing и др. подобни ме измъчиха. Ще кажете ABS модула си заминава (те всички си отиват) - да, и аз така казах и го ремонтирах го няколко пъти, почти си купих друг (слагах разни които уж проработваха за известно време) докато какво? - не разбрах със собствената си кратунка, че проблема ми е вътре в купето и се проявява при повишаване на ВЪТРЕШНАТА температура, а не под капака. Hint: копчето DSTC постоянно прицъква и шашката цялата мрежа, като първо се предава ABS модула (прекия комп) през него минава моментната скорост и другите "странични" грешки (с DSTC съм затова) и след N пъти забива цялата CAN ... (можеше да е и SAS плочката и/или процесора, но ги изключих защото ... аз си зам /не ми се пише сега/)
Та имам си DiCE, ама този проблем не ми го реши то, нито пък VIDA-та ме е насочила със нейните fault trace процедури, нито пък "майстори" вкл. и МП, а следене на симптомите, познаване на начина на "мислене" на автомобила и т.н., което пък е на база много нощи четене и много дни разглобяване и пробване "просто ей така, какво ще стане ако ***"

Та, ако не сте "болни мозъци" (каквито тук се срещаме често де), то дайте на хора като nik_dob да ви решат проблемите... (без малко и на него да се обадя, но знаех че от дистанция е безсилен...)

п.п. Още не съм сигурен че разказаната по-горе история е пълна и окончателна - само на 2 дни от махането на копчето съм. Може да се окаже друго или пък "и друго". Да не викам дявола.
съжалявам, че си купих Волво щастлив ли си вече?! :evil: Big Grin Big Grin Big Grin
VOLVO V70 2.4 140hp 20V 99г. B5244S
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)