The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Volvo V50 2.0D EGR клапан

#1
Привет Колеги,
Онзи ден смених EGR клапан в Мото Пфое и след смяната ми се струва, че звукът на двигателя се промени, а нямаше в момента в сервиза кола с такъв двигател за да направим сравнение. Колата е V50 2.0D 136к.с., 2005 година.

Ако има колега с такъв мотор от София ще ми бъде от голяма полза, ако се видим за да направим сравнение...

Пишете или звънете на тел. 0888737505.

Благодаря.

Митко
Reply

#2
А каква е причината за смяната и на колко км е колата ?
Reply

#3
Аз доколкото съм чувал нали EGR клапан се почиства от време на време.
Volvo V50 2.0D, D4204T 2006 година
Reply

#4
да използвам и аз тък темата за егр клапана...

ходих на диагностика и след 4 часа се разбра,че егр клапана неми работи и еза смяна.предложиха да го затапят с ламаринка или с нов кое е по добрият вариант за в40
V40 1.9д 115 2001г
Reply

#5
Естествено - нов, но е много скъп. EGR клапана се използва за да понижи температурата в цилиндрите с което се намаляват азотните емисии и се удължава живота на катализатора.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#6
joro74 Wrote:Естествено - нов, но е много скъп. EGR клапана се използва за да понижи температурата в цилиндрите с което се намаляват азотните емисии и се удължава живота на катализатора.
имам катализатор мислех,че тои е запушен асе оказа EGR.втора употреба като вариант?
V40 1.9д 115 2001г
Reply

#7
Ако работи втора употреба също е вариант.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#8
mitko-v40 Wrote:да използвам и аз тък темата за егр клапана...

ходих на диагностика и след 4 часа се разбра,че егр клапана неми работи и еза смяна.предложиха да го затапят с ламаринка или с нов кое е по добрият вариант за в40
Затапване с ламаринка, ако не отчита грешка. Чистене на ЕГР клапана и всмукателния колектор. Махане на катализатора, ако не си го махнал.
Става друга кола.
Reply

#9
]
Затапване с ламаринка, ако не отчита грешка. Чистене на ЕГР клапана и всмукателния колектор. Махане на катализатора, ако не си го махнал.
Става друга кола.[/quote]

разхода мие 5.2 изванградско при 120км ,дали ще има промяна ако го затапя?
V40 1.9д 115 2001г
Reply

#10
Разхода едва ли винаги ти е един и същ 5,2 (до десетата).
ЕГР клапана е сложен за да влизат колите в екологичните норми. Има доста дълги теми с обяснения. Аз смятам че разхода ще ти се намали, но пак казвам това е много трудно доловимо. Разлика в десети. Мисля, че ще усетиш как колата ти някак по-леко "диша" !
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)