The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Сагата с непаленето при студен мотор продължава...

#21
Смених свещите, купих от ЕВРО 07 NJK 3полюсни. Няма промяна в паленето. Пак е по същия начин. Първият път е зор, след като запали гася веднага и после всяко палене е от четвърт. Понеже ходя с колата на работа , нем и остава много време за опити. Ама днес направих една работа и после ще пиша за резултат.
Малко разсъждения на глас. Ако проблема е в инжекторите и налягането се губи през тях в смукателния колектор, значи колата се дави, и затова въртя много докато изкара натрупалия се бензин. Сега след като загасих колата тази сутрин, натиснах игличката на рейката за да освободя налягането принудително. По този начин си мисля че няма да изтече бензина в колекторите и тряабва да запали лесно ако е това причината.
Има ли резон в това , как мислите?
Reply

#22
Не е много сигурно. При подаване на контакт помпата завърта за няколко секунди за да вдигне налягане и инжектора може пак да се попикае.

Рейката с инжекторите се държи на 2 болта и се вади заедно с инжекторите. Можеш да я извадиш, да дадеш контакт и да видиш дали не текат.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#23
Продължавам да се вкарвам във филма.. Вчера смених датчика на коляновия вал - няколко пъти я чаках да изтине и палеше перфектно. Обаче днес а сутринта пак се осра и неще да пали веднага...
Reply

#24
Сменен и датчик на разпределителния вал... разултата пак е същия...
Следва проба за директно палене на газ, ама иска малко преработване уретбата... но в името на въртела който си устроих ще го пробвам.Ако запали от раз на газ , ще пращам инжектори да се чистят в софия. Ако и след това не пали, я пускам на някой да се занимава с нея.
Reply

#25
Мите, само да ти споделя част от моите премеждия от вчерашния ден. Оказа се, че при неработеща помпа не мога с моя ГИ принудително да запаля на газ. Компа не пуска и ток до свещите и става мноооого .... приятно :mrgreen: . С други думи: Нямаш помпа-нямаш кола :evil: . Приятна вечер от мен!
\\// (())  ||_  \\//  (()) S60 D5 185+к.с. М66.
Reply

#26
А аз си мислех че само аз съм прецакан с моя ГИ(такъв му е софта).При мен колата може да се запали само 10 пъти на газ, т.е. след 10-тото палене задължително трябва да се посети газмен със подходящия софтуер за да се нулира пустия брояч.А новата помпа е задължителна!
VOLVO V40 2.0/96г. ГИ LOVATO
MITSUBISHI COLT V 1.3/99г.
Когато съдбата ти обърне гръб, не се отчайвай - изчакай я да се наведе!
Reply

#27
Traffic-анте,

Ами ти още ли не си пробвал палене директно на газ?
При условие, че имаш газова уредба това би трябвало да ти е първият или ная-много вторият тест.
Най- интелигентният вариянт е да видиш дали твоят превключвател има функция аз директно палене на газ.
Ако не то според мен няма смисъл да преправяш уредбата. Изваждаш куплунга от превключвателя и от постоянния плюс си правиш мостче към клапана на АГУто. Най- интелигентният вариянт е да видиш дали твоят превключвател има функция аз директно палене на газ. Още по- лесно става с кабел директно от плюса на акумулатора към плюсовият кабел на стоп клапана/ако си с "евро" сонда и към нейния клапан/.След това просто завърташ контактният ключ.
Успех!!!
Reply

#28
Разгледал съм я уретбата и няма копче за директно палене на газ. Превключването между бензин газ става с пик- процесор( след един бърз поглед на бутона). Евро сонда в бутилката нямам, газта се пуска и спира от ръчен вентил.Имам един клапан с филтър само. Не съм опитал още на газ защото тряабва малко да преправя уретбата а не ми остава време, основно защото ходя с колата на работа. За да запаля на газ трябва да елиминирам стъпковото моторче на газта, тряабва да сложа обикновена врътка, което си е гъзурчене, напасване на маркучи и т.н. Другото е лесно само тряабва да подам един плюс към клапана на газта за да отвори. Тъпото е че без да махам стъпковото не пали на газ щото си "мисли" че е на бензин и не сработва електрониката на газта и не отваря стъпковото...

п.п. аз бензинова помпа съм сменил с чисто нова WALBRO .. ама беш ли мама му, дали може да е от нея... то същност проблемите почнаха 2-3 седмици след като я смених.... така като се замисля сега по сериозно.... :?
Reply

#29
Модела на копчето и ламбда контрола какви са?
Reply

#30
Renco -Landi e уретбата ... снимки мога да направя към 11часа Smile
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)