The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Сагата с непаленето при студен мотор продължава...

#61
Радвам се, че си решил възникналия проблем пред теб. По моему не си усетил миризмата на газ, тъй като си бил облепил кутията с тиксо.
Намирам, че е много полезно за форума, че сподели как си постигнал до положителния край.
Успех!
София Волво v40 Bi-fuel 2002г.1783сс, B 4184 S9
Reply

#62
Big Grin Радвам се и аз на успеха ти колега! Много полезно инфо събрахме!
Reply

#63
Traffic, много мазно мнооого. Бах тоз клапан. Не мога да разбера защо ще изпуска, нали си с газова инжекция? дори и да изпуска нали инжекторите са затворени? Освен да се гръмна с воден пистолет за глигани друго не знам... Наздраве, и дано всичко е наред. Пиши нова тема да видим какво се е разхлопало.
I am not suffering from panic attacks, I enjoy them.
Reply

#64
А не не , никъде не съм споменавал, че колата е газов инжекцион. Уретбата е Ланди Ренцо обикновена. Незнам кога е слагана, ама е доста дърта(колата я купих с монтирана газова, не е слагана тук), на клапана пишеше 2001година. Отворих го тъпия клапан и гледам там където е гумичката е хванало калъпче.... нали се сещате как се премачква гумата с формата на метала ... та така беше станало. Търсих само тая част да сменя но уви , никой не бил виждал такова нещо а и било много старо, та за това взех нов цял клапан с филтър.
п.п. аз затова си мислех, че ако имах и втори клапан на бутилката , вероятността да се скапат и двата е по малка(на бутилката съм с врътка - ръчна). Но нищо важен е крайния резултат и това че ако имя друг с подобен проблем вече ще има насоки какво да прави Smile
п.п.2 Да ме извиняат хората който работят в сервизи - сигурен съм, че има и свестни и кадърни момчета, но просто аз не съм попаднал на такива. Горе написаното от мен се отнася само за сервизите в който не са ми свършили работа и са се отнесли несериозно.
Reply

#65
Еее браво, колега! Чак мен ме беше ядосала тая кола, а теб не знам. Smile Мина през няколко кръга на ада, но важен е крайния резултат.
Volvo S40 T4, B4194 T (16V), 240 hp
Reply

#66
Здравейте колеги,
Малко храна за размисъл и от мен Smile И аз имам проблем със същите симптоми:
Като е стояла няколко часа пали трудно - два пъти по 3-5 сек въртене. Веднъж като запали ако изгася - после пали от раз. Ако я покарам малко на безнин - примерно 5-6 паления дори и по няколко километра само и се оправя. Мина ли на газ, пак започва. Датчика за температурата трябва да е ОК - имам инфо център и си показва нормални стойности.

Преди винаги си е палила нормално. Проблема се появи 10 - 15 дена след като сменихме котвичките (мисля, че така се казваха) на инжекторите.
Първоначално мислехме, че е от адаптациите на компютъра. Че са отпуснали малко гумичките и сместа е по-богата. Пробвах следните неща:
1-во Откачване на акумулатора
2-ро Няколко пъти пробвах с каране на бензин и като се оправи - автоматична настройка на газовото.
3-то Вдигнах налягането от изпарителя защото ми даваше грешка при автоматичната настройка и препоръчваше повишаване диаметъра на дюзите
4-то Пробвах да изпусна газта за да изключа възможноста инжекторите да изпускат газ след няколко часа престой и да давят двигателя. Но след изпускане и престой няколко часа - пак същото.

Според моя познат, с който го борим проблема по някаква причина сместа при началното палене е или бедна и богата.

Маркучите на газовото ми са се понацепили, но не знам дали може с нещо да влияят. Сигурен съм, че е нещо тъпо но явно не можем да го открием.

Газовото ми е Фобос, слагано лятото на 2008г.
Volvo V40 '98 1.8 Benz 115 магарета
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)