The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Целогодишно на ФАРОВЕ !!! Какво мислите ??

#1
Така ,нека да обсъдим темата за фаровете през цялата година ,кой какво мисли и съгласни ли сте със новоприетият закон ?

На мен лично не ми пречат да са включени,но пък ми се качва разхода ,затова съм раздвоен и едновременно го одобрявам този закон същевременно мисля че сега ще се увеличат и глобите за Изключени фарове .................


Ето и малко инфо Smile

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.automedia.bg/news/article_17208.html">http://www.automedia.bg/news/article_17208.html</a><!-- m -->
Веднъж VOLVO, завинаги VOLVO ...
Сега: VOLVO V40 1.9D 115hp 2002г,.
предишна: VOLVO V40 1.9D 115hp 2003г.
предишна: VOLVO 440 Turbo 1989г.
Reply

#2
Крайно време беше! Това трябва да е задължително. Сега остава да започнат санкции за "домашно монтиран" без лупи "ксенон".
Volvo S40 1998 1.8
Volvo 940 1996 2.0T
Opel Astra 2007 CDTI
Renault Megane 2010 dCi


ex - Volvo S60 2001 2.4
[Image: garagephp.jpg]
Reply

#3
s0me0ne Wrote:Крайно време беше! Това трябва да е задължително. Сега остава да започнат санкции за "домашно монтиран" без лупи "ксенон".

За Ксенона и аз съм съгласен ,защото има много не насочени светлинни снопове и страшно много дразни на очите....
Веднъж VOLVO, завинаги VOLVO ...
Сега: VOLVO V40 1.9D 115hp 2002г,.
предишна: VOLVO V40 1.9D 115hp 2003г.
предишна: VOLVO 440 Turbo 1989г.
Reply

#4
Категорично против съм това решение на парламента! Не се прави разлика между дневни светлини и къси светлини. Всички нови автомобили са фабрично оборудвани с дневни светлини, но в БГ колко са като процент. И ще се кара на къси - а сигурно половината коли у нас са с нерегулирани фарове. Много е дразнещо, както знаете, да се разминеш с някой дето късите му светят като дълги... Ставаш като заварчик професионалист Smile От другата гледна точка - тази на пешеходеца: добре, идващият автомобил се забелязва по-добре, но ще се повторя - при лошо регулирани фарове лично на мен ми се е случвало поради заслепяване да не мога точно да преценя с каква скорост се приближава автомобилът и дали имам време да пресека улицата. Тук въобще не отчитам леко повишеният разход на гориво...
Та според мен не трябва да се кара на фарове, когато автомобилът не е фабрично снабден с дневни такива!
Volvo S60 2.4 D5 - 2003 г.
Reply

#5
Аз съм "за" включени светлини извън населените места. Това да са задължителни в града е чиста проба глупост. За глобите за ксеносна съм с две ръце "за".
Volvo S40 T4, B4194 T (16V), 240 hp
Reply

#6
Много отдавна, целогодишно си карам на включени къси светлини, консумираният ток не го плащам, за повишен разход е почти смешно да се говори. Кола с включени фарове се вижда в пъти по-отдалеч и по-добре :!: Wink
V90 97 200hp
S60 AWD 15 249hp
144 70 82hp
--------------------
     EX
V70AWD 97 193hp
S80 07 200hp
S70 97 140hp
V40 96 115hp
940 95 155hp
S80 06 170hp
940 95 122hp
Reply

#7
bg_tiger1978 Wrote:Много отдавна, целогодишно си карам на включени къси светлини, консумираният ток не го плащам, за повишен разход е почти смешно да се говори. Кола с включени фарове се вижда в пъти по-отдалеч и по-добре :!: Wink
+1 Постоянно карам с включени светлини ,нека си ме виждат.Вероятността да те забележат е в пъти по голяма.
От медицинския картон на кглб ....няма психични отклонения ,просто е глупав
Reply

#8
Със закон, без закон, Аз ще си карам постояно на фарове (..включени къси светлини). Като за мен, минуси от тая практика, Няма :!:

Тук баща ми, ми се дърви, че съм му скъсявъл "живота на ксеноните", ама мен тая работа хич не ме интересува! В живота си имам една единствена катастрофа, и след нея никой не може да ме накара, да карам без колан и без включени къси светлини. Та, това е моето мнение по въпроса, Марто.. :lol:
Reply

#9
Категорично "ЗА". Дори и в светлата част на деня, включените фарове допринасят за това, да се види по-рано или въобще да се види насрещно движещ се автомобил.
[Image: Photo0199.jpg]
[Image: ab209937.gif]
раскрутка сайтов
ВОЛВО V 40 1.8 115к.с 1998год. B4184S, ГИ REG O.M.V.L
Reply

#10
Също огромно ЗА така или иначе си карам винаги на фарове а тези доводи за увеличаване на разхода са направо смешни , нима нечий живот струва няколко литра гориво????
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)