The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Алтернативно решение за навигация RTI (CD,DVD) версии

#11
dani9 Wrote:Доста се чудех ,дали отново да коментирам,но определено оставам с усещането че нещо като че ли не е съвсем ясно,настина не желаех да занимавам Форума с "велики мисли" и да "ръся мозък".
И така,моля ,преди всичко,да обърнете внимание на заглавието на темата-"АЛТЕРНАТИВНО РЕШЕНИЕ...." , за собствениците на автмобили VOLVO ,които имат навсистеми RTI но нямат и няма да имат карти на България и почти цяла Източна ЕВРОПА за своите навигации.Това което замислих и осъществявам сега,в никакъв случай не е "чудо на техниката" ("тънката ирония" е съвсем неуместна) а е една тъжна борба за "право под слънцето-и ний да сме като хората".Колкото до WinCe и ANDROID,за WinCe съм напълно съгласен с ANDROID не съм запознат в детайли ,но се чудя наистина, едно такова решение изисква големи ресурси,програмно обеспечение да не говорим за времето и на края ако това въобще се осъществи(този напълно изместващ RTI продукт) автомобилите които сега са на по 6-10 години, след като всеки се е спасил някак си, кой ли би хвърлил толкова пари за една навигация,дори и вече да е "чудо на техниката". Колкото за кардиналното решение,то вярвам на всеки един от нас е ясно,просто отиваш в ШоуРума на МП и си купуваш едно ново VOLVO и нямяш никакви проблеми,но това решение е за едни други собственици,които в никакъв случай няма да четат тази тема.
И отново за проекта основната идея е :с повече налични устройства с възможно най–тънък бюджет да имам на колата си работеща наигация с пълен комплект карти за България и Източна Европа,която по повечето си параметри да се приближава до фирмената(като цената да не надхвърля много цената на един навигатор GARMIN от среден клас),тук не включвам ЛапТопа(почти всеки има един стар лаптоп,батерията я държи я не,десетина минути или въобще не държи ток) със слабо видео,малък диск и т.н. една ненужна вече вещ,но с която ти е трудно да се разделиш.
За ОС,на лаптопа е WinХР защото там имам и други срвизни програми,кото ползвам понякога,с една дума това е което имах и "грабнах от рафта".Другото ,което си струва да спомена,във всеки един момент когато ми е необходим лаптопа-просто откачам VGA и COM кабелите и си върша работата,след това включвам отново кабелите и готово.Има още много да се говори и за функционалноста на оформящата се вече нова мултимедийна система,но това по нататък,ако има интерес.

Аз пък си мислех, че ще обсъждаме и всеки ще може да дава идеи, да споделя опит и т.н... :roll:
Reply

#12
tervvel Wrote:Да,ама кое embedded устройство,на скоро си взех една такава навигацийкаhttp://iskamgps.com/article/729/GPS-LEOS...+-TV-+-8GBс голям мерак да я вградя.Е само с мерака си останах-пълен боклук.На светло почти не се вижда,тунера на ТВ-то е гола вода,филмите ги накъсва.Направо ми се отщя да правя разни повдигащи механики да купувам AUX кутийка и да си усложнявам живота заради този китаец.Ако може да ме светнеш за нещо,което да си струва бих се хванал на ново.

На това пък кое му е embedded...
Китаец отвсякъде и на всичкото отгоре е завършено изделие. Нормално е с 533 мхз процесор и рам която сигурно не на не повече от 200Мхз да не ти плейва видео като свят. Все пак повечето са с DRAM. Smile

За експерименти вече съм купил два китаеца. единия е с доста читави параметри(800Мхз процесор, 128 МБ DDR и т.н.) плейва видео много добре - абе всичко му работи, но пак има неща които не ме кефят особенно по синия зъб.
Добро решение е да се ползват оригиналните дисплеи поради факта, че се виждат добре на слънце. Аз си мисля да напазарувам едно такова: http://www.ebay.co.uk/itm/ARM11-Tiny6410...306wt_1139
И с малки доработки на HW да постигна това което искам.Smile
Тоест на това ще му се сложи едно CE 6.0 GPS приемник с TMC(което китайците го нямат) Програма за навигация и син зъб свободни ръце(Bluetooth handsfree ако някой се чуди какви са тия зъби и ръце).
А като екстри и един WI-Fi модул, че да може докато си чакам на светофара да си чета форума. Tongue
Reply

#13
За експерименти вече съм купил два китаеца. единия е с доста читави параметри(800Мхз процесор, 128 МБ DDR и т.н.) плейва видео много добре - абе всичко му работи, но пак има неща които не ме кефят особенно по синия зъб.
Добро решение е да се ползват оригиналните дисплеи поради факта, че се виждат добре на слънце. Аз си мисля да напазарувам едно такова: http://www.ebay.co.uk/itm/ARM11-Tiny6410...306wt_1139
И с малки доработки на HW да постигна това което искам.Smile
Тоест на това ще му се сложи едно CE 6.0 GPS приемник с TMC(което китайците го нямат) Програма за навигация и син зъб свободни ръце(Bluetooth handsfree ако някой се чуди какви са тия зъби и ръце).
А като екстри и един WI-Fi модул, че да може докато си чакам на светофара да си чета форума. Tongue[/quote]
Е ако купя това чудо,ще ми се наложи да се боря с него поне половин година.(не ги разбирам толкова тези неща)
Reply

#14
За експерименти вече съм купил два китаеца. единия е с доста читави параметри(800Мхз процесор, 128 МБ DDR и т.н.) плейва видео много добре - абе всичко му работи, но пак има неща които не ме кефят особенно по синия зъб.
Добро решение е да се ползват оригиналните дисплеи поради факта, че се виждат добре на слънце. Аз си мисля да напазарувам едно такова: http://www.ebay.co.uk/itm/ARM11-Tiny6410...306wt_1139
И с малки доработки на HW да постигна това което искам.Smile
Тоест на това ще му се сложи едно CE 6.0 GPS приемник с TMC(което китайците го нямат) Програма за навигация и син зъб свободни ръце(Bluetooth handsfree ако някой се чуди какви са тия зъби и ръце).
А като екстри и един WI-Fi модул, че да може докато си чакам на светофара да си чета форума. Tongue[/quote]
Е ако купя това чудо,ще ми се наложи да се боря с него поне половин година.(не ги разбирам толкова тези неща)
Reply

#15
dani9 Wrote:
Quote:Да,ама кое embedded устройство,на скоро си взех една такава навигацийкаhttp://iskamgps.com/article/729/GPS-LEOS...+-TV-+-8GBс голям мерак да я вградя.Е само с мерака си останах-пълен боклук.На светло почти не се вижда,тунера на ТВ-то е гола вода,филмите ги накъсва.Направо ми се отщя да правя разни повдигащи механики да купувам AUX кутийка и да си усложнявам живота заради този китаец.Ако може да ме светнеш за нещо,което да си струва бих се хванал на ново.
Още в самото начало,когато замислях цялата "тази работа" категорично се отказах относно исползването на TV сигнала,главно по две причини,първата влошено качество на изображението(яркост,четкост и контраст) характерно за TV сигнала и второто програмно заложено в системата а именно при скорост на движение над 4км/ч. (по памет)има забрана на TV сигнала и се превключва на RTI.
Има все пак малка веоятност от части да се подобри качеството на картината (brightnes) ако успееш да влезеш в шината за управление на дисплея и да увеличиш яркоста и контраста на дисплея.

Това ми се струва добра идея и си струва да се прочете малко по темата и да пробвам.
Reply

#16
Quote:Това ми се струва добра идея и си струва да се прочете малко по темата и да пробвам.
Здравей tervvel,
Извинявам се че несъзнателно съм те подвел с моя пост по темата,всъщност бях с разбирането че коментираме по фирмената RTI навигация на Volvo,след като видях информацията за твоята придобивка,разбрах че моят отговор няма никакво касателство относно твоят навигатор.На пръв поглед като че ли си струва парите(за това което пишат Китайците),друг е въпроса за качеството.Sorry!
Reply

#17
И аз малко съм те подвел,но просто мислех,че обменяме идеи и опит,относно някакви решения за навиацията на колите ни.Е аз решение явно нямам,но нарочно писах,защото съм обеден,че и на други съфорумци са им идвали подобни идей.
Reply

#18
Tisho Wrote:
tervvel Wrote:Да,ама кое embedded устройство,на скоро си взех една такава навигацийкаhttp://iskamgps.com/article/729/GPS-LEOS...+-TV-+-8GBс голям мерак да я вградя.Е само с мерака си останах-пълен боклук.На светло почти не се вижда,тунера на ТВ-то е гола вода,филмите ги накъсва.Направо ми се отщя да правя разни повдигащи механики да купувам AUX кутийка и да си усложнявам живота заради този китаец.Ако може да ме светнеш за нещо,което да си струва бих се хванал на ново.

На това пък кое му е embedded...
Китаец отвсякъде и на всичкото отгоре е завършено изделие. Нормално е с 533 мхз процесор и рам която сигурно не на не повече от 200Мхз да не ти плейва видео като свят. Все пак повечето са с DRAM. Smile

За експерименти вече съм купил два китаеца. единия е с доста читави параметри(800Мхз процесор, 128 МБ DDR и т.н.) плейва видео много добре - абе всичко му работи, но пак има неща които не ме кефят особенно по синия зъб.
Добро решение е да се ползват оригиналните дисплеи поради факта, че се виждат добре на слънце. Аз си мисля да напазарувам едно такова: http://www.ebay.co.uk/itm/ARM11-Tiny6410...306wt_1139
И с малки доработки на HW да постигна това което искам.Smile
Тоест на това ще му се сложи едно CE 6.0 GPS приемник с TMC(което китайците го нямат) Програма за навигация и син зъб свободни ръце(Bluetooth handsfree ако някой се чуди какви са тия зъби и ръце).
А като екстри и един WI-Fi модул, че да може докато си чакам на светофара да си чета форума. Tongue

От друга тема останах с впечатлението,че имаш завършено устройство и отдавна си решил тези проблеми.(още повече че си много напред с материала).
Reply

#19
tervvel Wrote:От друга тема останах с впечатлението,че имаш завършено устройство и отдавна си решил тези проблеми.(още повече че си много напред с материала).

Да имам такова и си ми работи в колата. даже преди месец вградих един Гармин вместо дисплея за друго S80. И там стана добре.
Проблема е, че самия монтаж и преработка костват доста време, като се налага този който го прави да има сериозни познания на тема електроника. Тоест дори и да напиша някакво ръководство кое как се прави едва ли всеки желаещ ще може да си го монтира сам.

За да се улесни монтажа на такова устройство в автомобил-а е добре да се унифицира с наличните електроники в колата. Демек ползваме дисплея бутоните отзад на волана, а тази платка за която бях писал по-горе да се монтира в една кутия и да отива в багажника например.

Така по би имало смисъл да се прави.
Reply

#20
Имаш предвид нещо таковаhttp://www.alibaba.com/product-gs/474465..._XC60.html или това [url][http://www.alibaba.com/product-gs/604165...D.html/url]
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)