The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Алтернативно решение за навигация RTI (CD,DVD) версии

#21
Добър ден на всички,
Днес е един добър ден за проекта,имаме вече реализиран пълен контрол на RTI дисплея-ON,OFF и десетина степени на яркост.Във фирменото изпълнение RTI-Волво има четири степени на контрол на яркоста,изглежда напълно достатъчни за една навигация,но си мисля че при "заформящото" се вече CAR-PC,шест или осем степени на яркост ще бъдат по доброто решение,впрочем като софтуер и хардуер,няма голяма разлика в стойноста и използвания ресурс,важното в случая е функционалноста и качеството на изображението при DVD филми,клипове и TV картината.
И така следващата глава от "сагата":ревърс на шината за управление на системата и адаптирането и към PC-то,така че да управлявам новата мултимедийна конфигурация с оригинаните,фирмените,бутони ,тези на волана на колата и тези на оригиналното дистанционно на RTI.Но първо трябва да определя какъв софтуер да използвам като FRONTEND и какъв SKIN да подготвя.Смятам,като начало да пробвам с нещо такова вж.приложението.Да уточня още веднъж,нямам никакво намерение да използвам каквито и да е допълнения към оригинания дисплей такива като "тач матрици" и други подобни.За позицирането на кърсора ще използвам PS/2 порта на PC-то по PS/2 протокол.
Ако някой има практичен опит с работата на подобен софтуер и хардуер предварително благодарен за всеки съвет и споделен опит.


Attached Files Thumbnail(s)
   
Reply

#22
Да разбирам ли, че искаш да използваш джойстика зад волана за да местиш курсора?
На какъв етап си с подслушването на CAN шината?
Ако имаш готовност с CAN-а мога да помогна с транслирането на командите към PS2.
Правил съм преди време едно чудо на техниката, което емулираше мишка и местеше курсора.
Reply

#23
Ехее много сте напреднали бре МНОГО СЕ РАДВАМ ! Аз ще съм първия който ще иска да му бъде инсталирана системата ако разбира се успеете да го сътворите ! Smile
Поздрави и успех,стискам ви палци ! Big Grin
1.460 1.7 Turbo 1995 180hp-sold ...
2.S80 2.5 2000 Turbo Diesel 140hp sold ...
3.S80 2.5 2008 D5 185hp drive now ...
[Image: ab197017.gif][/url]
[url=http://frook.ru/]сайт
Reply

#24
Quote:Re: Алтернативно решение за навигация RTI (CD,DVD) версии

Непрочетено мнениеот Tisho » Нед Авг 26, 2012 6:29 pm
Да разбирам ли, че искаш да използваш джойстика зад волана за да местиш курсора?
На какъв етап си с подслушването на CAN шината?
Ако имаш готовност с CAN-а мога да помогна с транслирането на командите към PS2.
Правил съм преди време едно чудо на техниката, което емулираше мишка и местеше курсора.
Добър ден на всички,
Правилно,смятам да емулирам командите от оригиналния джойстик на волана към PS/2 порта на РС-то.При "целия ми" РЕСПЕКТ към CAN шината смятам да се опитам "да се сборя" и ако успея,да "сътворя" нещо като gateway между шината и PS/2 порта,но малко по късно-като разполагам с повече свободно време.Сега започвам от оригиналното IR дистанционно,там нещата стоят съвсем ясно,докъто с CAN BUS........?!За да съм коректен,да влизал съм в CAN шината (на входа на RTI модула)там си обменят информацията 12-14 НОДА,но не съм определил още кои ID са на джойстика,с една дума,ще е дълга борба,трябва първо еднозначно да се определи кои са позивните а после да определя,декодирам,данните които ми трябват и от там "вече е съвсем лесно".Проблема е че не искам да ускоря процеса(отвертки,гаечни ключове,клещи и тем подобни)защото може да се окаже много бавен и особено скъп и като екстра с допълнителни ядове.
Tisho,благодаря за предложението,и аз имам една идейка по въпроса ,като приближи момента,пак ще го обсъдим.
Благодаря за добрите пожелания,.."ЩЕ СЕ СТАРАЕМ!"
Reply

#25
dani9 Wrote:Tisho,благодаря за предложението,и аз имам една идейка по въпроса ,като приближи момента,пак ще го обсъдим.
Благодаря за добрите пожелания,.."ЩЕ СЕ СТАРАЕМ!"

Няма проблем, ще помогна с каквото мога, ако искаш може и с CAN шината да помогна. Преди време си бях правил с една развойна платка на Renesas CAN към RS232 точно за такива цели - да се слушат CAN комуникации. Потдържа и CANopen.
Reply

#26
Quote:Няма проблем, ще помогна с каквото мога, ако искаш може и с CAN шината да помогна. Преди време си бях правил с една развойна платка на Renesas CAN към RS232 точно за такива цели - да се слушат CAN комуникации. Потдържа и CANopen.
Окей,
Какво съвпадение ,и моя снифер(по материали от нета) е на базата на Renesas микроконтролер,само че е с USB интерфейс(подробности).Доста време слущах CAN шината по повод конфликта по CAN шината при проекта по замяната на RTI CD версия с DVD RTI модул предназначен за американския пазар.Ще ми отнеме малко повече време шпионирането на шината,но връщане назад вече няма.
Reply

#27
dani9 Wrote:Окей,
Какво съвпадение ,и моя снифер(по материали от нета) е на базата на Renesas микроконтролер,само че е с USB интерфейс(подробности).Доста време слущах CAN шината по повод конфликта по CAN шината при проекта по замяната на RTI CD версия с DVD RTI модул предназначен за американския пазар.Ще ми отнеме малко повече време шпионирането на шината,но връщане назад вече няма.

RX62N е проц-а. Ползвам го в доста изделия, които произвеждаме, затова имам и развойна платка. Wink
Reply

#28
Добър ден на всички,
Най-накрая останах малко по-свободен и реших да пусна един пост и информирам ФОРУМА докъде докарах"борбата" с управлението на лаптопа по PS/2 порта посредством оригиналното-фирменото дистанционно управление на RTI VOLVO.Напълно успешно-имаме и седемте команди от дистанционното.
Много е забавно да гледаш как кърсора на мишката "бяга" по дисплея на лаптопа и съответно дисплея на фирмения монитор на RTI,само да нямаш друга работа и да си играеш.
Колкото повече напредва проекта започва да се оформя окончателната структура на новосъздадения мултимедиен комплекс,накратко,лаптопа със съответния софтуер,фронтенд,навигации и всички останали програми ще бъде основно включен по подразбиране при контакт,а фирмената навигационна система ще бъде избирана като опция.Започнах да поглеждам и към embedded устройствата,но ме спира за сега цената и малкото програмен ресурс,но ще видим.Сега най-трудното,не че досега койзнае колко беше лесно,"СХВАТКАТА" с CAN шината и реализацията на управление и (особено) чрез джойстика на волана.Там също има вече някаква светлина,но е рано още да бием тъпана"ПЪРВО СКОЧИ,ПОСЛЕ ХOП КАЖИ".
Reply

#29
dani9 Wrote:Добър ден на всички,
Най-накрая останах малко по-свободен и реших да пусна един пост и информирам ФОРУМА докъде докарах"борбата" с управлението на лаптопа по PS/2 порта посредством оригиналното-фирменото дистанционно управление на RTI VOLVO.Напълно успешно-имаме и седемте команди от дистанционното.
Много е забавно да гледаш как кърсора на мишката "бяга" по дисплея на лаптопа и съответно дисплея на фирмения монитор на RTI,само да нямаш друга работа и да си играеш.
Колкото повече напредва проекта започва да се оформя окончателната структура на новосъздадения мултимедиен комплекс,накратко,лаптопа със съответния софтуер,фронтенд,навигации и всички останали програми ще бъде основно включен по подразбиране при контакт,а фирмената навигационна система ще бъде избирана като опция.Започнах да поглеждам и към embedded устройствата,но ме спира за сега цената и малкото програмен ресурс,но ще видим.Сега най-трудното,не че досега койзнае колко беше лесно,"СХВАТКАТА" с CAN шината и реализацията на управление и (особено) чрез джойстика на волана.Там също има вече някаква светлина,но е рано още да бием тъпана"ПЪРВО СКОЧИ,ПОСЛЕ ХOП КАЖИ".

Поздрвления.
За embedded платките и хардуер покрай това мога да помагам. Но главния ми проблем е времето в момента, но ако имаш конкретни въпроси питай.
Reply

#30
Един линк... но понеже е на шведски го давам с преводач:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://translate.google.bg/translate?hl=bg&sl=sv&tl=bg&u=http%3A%2F%2Fwww.svxc.se%2FphpBB2%2Fviewtopic.php%3Ft%3D23011">http://translate.google.bg/translate?hl ... Ft%3D23011</a><!-- m -->

Тук основно борят екрана да бачка стенд алоун, но по спомен имаше и командите на волана изведени, задна, закл/откл, скорост 5км и други от значение за RTI.

УСПЕХ
[Image: ab276107.gif]
[Image: ab245320.gif]

[Image: ab245321.gif]
VOLVO S40, 1.8 115hp, 97г. -Р 9969 минало
VOLVO 440 1.7i 89г. B18E, Р 1401 РС - минало
VOLVO 460 1.8 моно 91г. B18U, Р 0345 РС - минало
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)