The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "wmv" - Line: 4611 - File: inc/functions.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions.php 4611 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 995 get_attachment_icon
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Trying to access array offset on value of type null - Line: 4611 - File: inc/functions.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions.php 4611 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 995 get_attachment_icon
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Алтернативно решение за навигация RTI (CD,DVD) версии

#31
Quote:Поздрвления.
За embedded платките и хардуер покрай това мога да помагам. Но главния ми проблем е времето в момента, но ако имаш конкретни въпроси питай.
Quote:
Непрочетено мнениеот yuckuJackD » Чет Окт 11, 2012 3:00 am
Един линк... но понеже е на шведски го давам с преводач:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://translate.google.bg/translate?hl">http://translate.google.bg/translate?hl</a><!-- m --> ... Ft%3D23011

Тук основно борят екрана да бачка стенд алоун, но по спомен имаше и командите на волана изведени, задна, закл/откл, скорост 5км и други от значение за RTI.

Благодаря,много!
За embedded устройствата засега само "поглеждам" основните усилия са към CAN BUS-a и да докарам командите от волана до централната "черна кутия" разкодирани и във вид удобен за управление на PS/2!RTI монитора вече го подкарах напълно изключен от мрежата на VOLVO ведно с управлението от IR REMOT-a през PS/2 на лаптопа,сега ако успея и със CAN шината ето това вече ще е нещо,да видим.Благодаря за линка към Шведския форум,да ,и моите наблюдения водят там някъде,само дето позивните на нодовете не съвсем съвпадат,но и преди това имах съмнения че много от детайлите в мрежите(CAN,LIN) на VOLVO за различните години се различават доста.
Reply

#32
dani9 Wrote:Благодаря,много!
За embedded устройствата засега само "поглеждам" основните усилия са към CAN BUS-a и да докарам командите от волана до централната "черна кутия" разкодирани и във вид удобен за управление на PS/2!RTI монитора вече го подкарах напълно изключен от мрежата на VOLVO ведно с управлението от IR REMOT-a през PS/2 на лаптопа,сега ако успея и със CAN шината ето това вече ще е нещо,да видим.Благодаря за линка към Шведския форум,да ,и моите наблюдения водят там някъде,само дето позивните на нодовете не съвсем съвпадат,но и преди това имах съмнения че много от детайлите в мрежите(CAN,LIN) на VOLVO за различните години се различават доста.

По скоро ID-тата на устройствата са различни. Забелязал ли си да има някакво кодиране на инфото по CAN-а?
Reply

#33
Tisho Wrote:По скоро ID-тата на устройствата са различни. Забелязал ли си да има някакво кодиране на инфото по CAN-а?


Незнная за какво точно кодиране става въпрос,но аз прослушвам CAN шината на най-ниско ниво,тъй като нямам никаква информация за HLP протокола на VOLVO а и не знам някой да е публикувал някаква информация за този протокол,ако не се лъжа известен е като D-2.
Mоже би защото различните публикации по нашите форуми са на базата на снифери работещи по ралични протоколи от по високо ниво,а и в зависимост къде (от кое място)се прослушва-слуша шината,вероятно се полчават тези различни ID.А иначе слушам шината на LS 125kbps ,29bit ID , с 8 байта дължина на "кадъра"-frame.
Reply

#34
Не че нещо, но да речем че човек "иска" по "Чуване" на еди-какиво-си, да "каже" еди-си-какво - имате ли решение за обратната комуникация?

Пример: чуваме сигнала за задна и казваме на огледалата да се свалят.
Пример 2: чуваме сигнал заключи колата 2-ри път (дед лок) и казваме да прибере огледалата (функцията да се счупват от рамото). При отключване да казва да ги отвори.

И още няколко такива глезотийки.
[Image: ab276107.gif]
[Image: ab245320.gif]

[Image: ab245321.gif]
VOLVO S40, 1.8 115hp, 97г. -Р 9969 минало
VOLVO 440 1.7i 89г. B18E, Р 1401 РС - минало
VOLVO 460 1.8 моно 91г. B18U, Р 0345 РС - минало
Reply

#35
dani9 Wrote:Незнная за какво точно кодиране става въпрос,но аз прослушвам CAN шината на най-ниско ниво,тъй като нямам никаква информация за HLP протокола на VOLVO а и не знам някой да е публикувал някаква информация за този протокол,ако не се лъжа известен е като D-2.
Mоже би защото различните публикации по нашите форуми са на базата на снифери работещи по ралични протоколи от по високо ниво,а и в зависимост къде (от кое място)се прослушва-слуша шината,вероятно се полчават тези различни ID.А иначе слушам шината на LS 125kbps ,29bit ID , с 8 байта дължина на "кадъра"-frame.

Ами някаква извратена моя представа за комуникациите. Wink
Понеже аз като правя нещо почти винаги комуникацията е кодирана за да не може някой лесно да се намърда където не му е мястото.
Последно в една RS-485 шина се наложи да вкарам AES-128.
Кретения, но трябваше дивайса да отговаря на условията на клиент-а.
Reply

#36
yuckuJackD Wrote:Не че нещо, но да речем че човек "иска" по "Чуване" на еди-какиво-си, да "каже" еди-си-какво - имате ли решение за обратната комуникация?

Пример: чуваме сигнала за задна и казваме на огледалата да се свалят.
Пример 2: чуваме сигнал заключи колата 2-ри път (дед лок) и казваме да прибере огледалата (функцията да се счупват от рамото). При отключване да казва да ги отвори.

И още няколко такива глезотийки.

Там малко трябва по сериозно да се проучи шината и комуникацията която върви. В Multidrop шина не можеш да се намесваш току така. Wink

Малко да ми остане време ще си поиграя с CAN слушалото за да мога да лог-вам например на SD карта. И ще го пусна да записва за по-дълго време какво върви. И надявам се да разбера принципа на работа на протокола.
Reply

#37
yuckuJackD Wrote:Не че нещо, но да речем че човек "иска" по "Чуване" на еди-какиво-си, да "каже" еди-си-какво - имате ли решение за обратната комуникация?

Пример: чуваме сигнала за задна и казваме на огледалата да се свалят.
Пример 2: чуваме сигнал заключи колата 2-ри път (дед лок) и казваме да прибере огледалата (функцията да се счупват от рамото). При отключване да казва да ги отвори.

И още няколко такива глезотийки.


Наистина звучи съблазнително и по принцип е възможно,но....ето това но прави работата много комплицирана.Ако говорим за CAN шината тя наистина е една мрежа със особенно големи мрки за защита и надежност.В дадените примери, директното "нахлуване" в CAN шината ще доведе или до блокиране на трафика до и от касаемите нодове,или пък няма да доведе до никакви последствия.За да може да се контактува в CAN шината трябва да се знае детайлно HLP протокола,който по същество се и явява ключа за кодиране и разкодиране на различните видове команди и съобщения.Мисля си че най-безопасно и сигурно е намесата в CAN шината да става посредством предаващия командите,и ,или събщенията нод ,на пред CAN-BUS комуникацията на по ниско ниво.За жалост директна емулация в CAN мрежата е просто недопустимо от самата конфигурация и иерархия на шината.
Определено нещата стоят по просто когато става въпрос за пасивно прослушване на трафика по CAN шината,но отново без познания за HLP(протокол от високо ниво)протокола резултата не винаги ще е задоволителен.
Reply

#38
Привет на Всички,
Настана и този ДЕН!!!!.
НЕВЕРОЯТНО !!!!!!
Аз съм вече в CAN шината на VOLVO.Джойстика на SWM модула(модула с бутоните на волана) е напълно разгадан всичките (седем) команди са декодирани и подадени към контролера за обработка и от там към PS/2 порта на лаптопа за управление.
Борбата беше "люта",но си струваше.
Почти немога да повярвам, (все още),че съм успял!!!!!!
Сега,малко почивка, и отново на работа,трябва да се преработят,по точно,да се изработят съвсем нови платки,нова,по-голяма кутия,трябва да подобря дизайна на куплунгите за свързване с OEM конекторите на оригиналната инсталация на VOLVO и съответните устройства (CD ,DVD RTI и др. ).
Между другото,ако някой знае точно кои са ID на CD RTI или DVD RTI устройствата (по MELBUS шината),предварително безкрайно благодарен,ще си спестя седмица,че и повече в прослушване на шината.
Reply

#39
dani9 Wrote:Привет на Всички,
Настана и този ДЕН!!!!.
НЕВЕРОЯТНО !!!!!!
Аз съм вече в CAN шината на VOLVO.Джойстика на SWM модула(модула с бутоните на волана) е напълно разгадан всичките (седем) команди са декодирани и подадени към контролера за обработка и от там към PS/2 порта на лаптопа за управление.
Борбата беше "люта",но си струваше.
Почти немога да повярвам, (все още),че съм успял!!!!!!
Сега,малко почивка, и отново на работа,трябва да се преработят,по точно,да се изработят съвсем нови платки,нова,по-голяма кутия,трябва да подобря дизайна на куплунгите за свързване с OEM конекторите на оригиналната инсталация на VOLVO и съответните устройства (CD ,DVD RTI и др. ).
Между другото,ако някой знае точно кои са ID на CD RTI или DVD RTI устройствата (по MELBUS шината),предварително безкрайно благодарен,ще си спестя седмица,че и повече в прослушване на шината.

Това си е постижение и голямо копаене. Smile
И да почерпиш като го довършиш. Tongue

0xA9 - ТВ тунер.
0xC0 - Сателитно радио.
0xD8 - Мини диск чейнжър.
0xE8 - CD чейнжър.

Предполагам, че има още но не съм си играл да ги търся. Просто почнах от 0xA0 до 0xFF и това се показа на екрана на радиото.Smile
Reply

#40

.wmv   08-02-13_1149_2-8-2013.wmv (Size: 1.62 MB / Downloads: 915) Смятах следващия пост да бъде след привършването на цялата електро-механична работа по проекта и да е придружен със съответното мултимедийно приложение(снимки,видео и т.н.).Но,както при всеки проект в развитие, възникват освен "задължителните" проблеми и допълнителни "опции" и разширения на първоначално замисления проект,които забавят твърде много процеса по финализирането на проекта.
И така първо за "опциите и разширенията":
-сметнах че е много добре да бъдат изведени два USB порта в кутията м/у шофьора и пътника(както при последните модели на VOLVO),така че да могат да се включват разни устройства като I-POD,I-PAD ,FLASH PLAYER и пр.(да има с какво да си играят децата)
-задължително-BLUETOOTH
-И най-вече възможност,едновременно при работа със OEM RTI навигация на VOLVO,да се използва и CarPC–то с всички съблазнителни „екстри”,като,DVD,I-NET,AV и най-вече Audio по формата LossLess с неговия брилянтен ,почти "жив" звук(не искам да обиждам феновете на MP-3),но не бих се „бъхтил” толкова ,за да се „кефя” на „тенекиения” звук на „осакатения” от всякакви „ Х-pegs компресии” аналогов истински саунд.
Е,неможе и без „задължителните” проблеми-изненадващо за мен,проблема дойде от най-малко очакваното „място”-MELBUS,отне ми не малко време да се преборя с MELBUS-а и HU603 аудио модула, такъв е аудио модула на моята кола.Но с малко повече упоритост и загуба на не малко време проблема е „ПРЕОДОЛЯН”.Имам пълна емулация на CD-chg и TV (това са възможностите на HU603 ).
Прилагам нещо като видеоклип за онагледяване до къде съм стигнал,дано се разбира нещо от клипчето.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)