The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Проблем със спирачките XC 90

#1
Здравейте на всички , от скоро съм собственик на Volvo XC 90 - 2008 год. на около 120000 км. Проблема при мен е следния , при натискане на спирачките колата дърпа на ляво , а волана се завърта на дясно. Смених гумичките на спирачния апарат , и спирачната течност но проблема остана . Накладките и дисковете са ОК.
Reply

#2
dandel Wrote:Здравейте на всички , от скоро съм собственик на Volvo XC 90 - 2008 год. на около 120000 км. Проблема при мен е следния , при натискане на спирачките колата дърпа на ляво , а волана се завърта на дясно. Смених гумичките на спирачния апарат , и спирачната течност но проблема остана . Накладките и дисковете са ОК.

При мен абсолютно същото нещо се получаваше от повредена гума - наглед напълно здрава, без цицини и т.н., но с разкъсани платове и разслоени пластове вътре (както се оказа впоследствие).

Но външно гумата изглеждаше просто перфектна. Пробвай да размениш предните гуми. И за всеки случай регулирай геометрията. ХС90 е много чувствително на "мръднала" геометрия, дори и отзад.
Volvo XC90 D5 Inscription '16
Volvo XC90 D5 Executive '12
Volvo XC60 D5 Summum '11
Alfa Romeo Spider 2.0 '90
Lancia Ypsilon 1.2 '00
ex Volvo XC90 D5 Summum '06 [Image: 492232.png]
ex Jeep Grand Cherokee Limited
ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD
Reply

#3
Carburettor Wrote:
dandel Wrote:Здравейте на всички , от скоро съм собственик на Volvo XC 90 - 2008 год. на около 120000 км. Проблема при мен е следния , при натискане на спирачките колата дърпа на ляво , а волана се завърта на дясно. Смених гумичките на спирачния апарат , и спирачната течност но проблема остана . Накладките и дисковете са ОК.

И за всеки случай регулирай геометрията. ХС90 е много чувствително на "мръднала" геометрия, дори и отзад.

+1
Reply

#4
При мен имаше абсолютно същия проблем. На няколко места я гледаха колата и уж всичко изглеждаше ок. Имаше какви ли не предположения и хипотези, но в крайна сметка положението се оправи след смяна на някакви задни (или вътрешни?) тампони на носачите или нещо от сорта. Ако си изчерпал другите опции, провери въпросните тампони Wink
S60 D5 Momentum, 163hp MT, 2005
Reply

#5
andio Wrote:При мен имаше абсолютно същия проблем. На няколко места я гледаха колата и уж всичко изглеждаше ок. Имаше какви ли не предположения и хипотези, но в крайна сметка положението се оправи след смяна на някакви задни (или вътрешни?) тампони на носачите или нещо от сорта. Ако си изчерпал другите опции, провери въпросните тампони Wink
Смени майсторите Wink
Селеновите втулки се диагностицират много лесно ... но когато наистина всичко е ОК по окачването и има подобно поведение на колата, описано в първия пост, тогава са гуми или сходимост.
BG VOLVO Member #00409
Reply

#6
Dodo 155 Wrote:
andio Wrote:При мен имаше абсолютно същия проблем. На няколко места я гледаха колата и уж всичко изглеждаше ок. Имаше какви ли не предположения и хипотези, но в крайна сметка положението се оправи след смяна на някакви задни (или вътрешни?) тампони на носачите или нещо от сорта. Ако си изчерпал другите опции, провери въпросните тампони Wink
Смени майсторите Wink
Селеновите втулки се диагностицират много лесно ... но когато наистина всичко е ОК по окачването и има подобно поведение на колата, описано в първия пост, тогава са гуми или сходимост.

Размяната на гумите и реглаж бяха първите неща, които опитах и нямаше никаква промяна. Наистина смяната на майсторите беше ключова в този случай Smile
S60 D5 Momentum, 163hp MT, 2005
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)