The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Сензор за светлините

#1
Здравейте колеги,от 2 дни и аз съм горд собственик на Волво ХЦ90, Д5,2007 модел,Екзекутив изпълнение и почти го разучих разбира се и с помощта на този форум. Много съм доволен от колата,макар,че все още не съм имал възможност да изпробвам изцяло характеристиките и,но предстои зима,така,че се надявам и това да стане.
Имам един въпрос-знам и четох,че този модел имат сензор за светлините,но в какво положение и всъщност какво трябва да се направи за да се активира той.
И нещо друго,което забелязах докато се прибирах в колата-нормално ли е като се подава газ да се чува едно свистене,тъй като аз си мисля,че това е турбината,но все пак като новак реших да попитам и това.Между впрочем волвото е автоматик ако това има значение и бих искал да разбера дали това изпълнение е с 6 скорости или са 5,а не знам дали има и 7 / ктака ми каза човека от който го взех,но на мен много не ми се вярва да е 7 степенна автоматична скоростна кутия/
Reply

#2
mirko72 Wrote:Здравейте колеги,от 2 дни и аз съм горд собственик на Волво ХЦ90, Д5,2007 модел,Екзекутив изпълнение и почти го разучих разбира се и с помощта на този форум. Много съм доволен от колата,макар,че все още не съм имал възможност да изпробвам изцяло характеристиките и,но предстои зима,така,че се надявам и това да стане.
Имам един въпрос-знам и четох,че този модел имат сензор за светлините,но в какво положение и всъщност какво трябва да се направи за да се активира той.
И нещо друго,което забелязах докато се прибирах в колата-нормално ли е като се подава газ да се чува едно свистене,тъй като аз си мисля,че това е турбината,но все пак като новак реших да попитам и това.Между впрочем волвото е автоматик ако това има значение и бих искал да разбера дали това изпълнение е с 6 скорости или са 5,а не знам дали има и 7 / ктака ми каза човека от който го взех,но на мен много не ми се вярва да е 7 степенна автоматична скоростна кутия/
Здравей, колега!
Честито и милиони безаварийни километри с тази чудесна кола!
За да ти включва светлините, трябва да отидеш в МП и срещу около 100 лв. ще ти ЪП-грейднат СЕМ-а (лайт модула) и тогава ще може да ги пали автоматично на тъмно.
За 7-степенния АЙСИН ... върни се при продава от Горубляне (99,99% съм сигурен, че оттам си купил колата) и му кажи да ти сложи 7-та предавка ... не, просто му кажи, че е голям лъжец и мошеник!
Колата и до ден днешен се продава с 6-степенната кутия :lol:
За свистенето - провери всички съединения около турбото, може някъде да се е разхлабила връзката или да има спукан мъркуч.
BG VOLVO Member #00409
Reply

#3
Благодаря за пояснението-така си и мислех,че не може да е 7 степенна кутията,но мисля,че би трябвало да имам сензор за светлините,защото волвото е минало скоро през МП,но не знам дали са му правили нещо.Въпроса ми беше трябва ли да се направи нещо за да го активирам, в смисъл как да поставя лостчето за светлините и бутона за фаровете.
Благодаря и за пожеланията-дай Боже да е така!!!
Reply

#4
С 7-степенни кутии имат Инфинити, Мерцедес и такива с два съединителя на Порше, Ауди и т.н. Айсин има 6 и 8-степенни кутии. Това за 7-мата предавка ми напомня за началото на 90-те години когато джамбазите сменяха топките на скоростния лост на 4-скорости с такива за 5-скорости икато си купиш Кадет или Голф и не намираш 5-та, се обаждаш и питаш къде е 5-та и те ти отговарят вдигни 130км/ч и тогава идва 5-та. Но един приятел, наистина "много корав" се беше върнал, та му бяха върнали парите + 500 DM да не им чупи главите, не беше нито мутра, нито от СИК или ВИС. Тогава беше по-простено нямаше много инфо, нямаше интернет.
Пожелавам само нафта да наливаш и да се кефиш само. Ако имаш възможност смени маслото в автоматика, макар че е лонглайф една смяна след 100 000 + км ще е добре за живота на автомата, специалистите казват, че ако кутията е здрава смяната прибавя един солиден допълнителен пробег, а и маслото има максимален живот 60 месеца.
VOLVO XC90 2.9T - 272 hp
Reply

#5
Така е- и аз вече разбрах,че няма 7 степен автомата,изпробвах го лично и броих като идиот колко ще смени, до 220 км/ч успя да смени 6 степени,но мен лично ме интересува повече дали има вариант някакъв чрез комбинация или нещо да направя с лостовете за фаровете за да активирам този проклет сензор за светлините.Ако някой знае нещо по въпроса моля да ми каже.
Reply

#6
mirko72 Wrote:Така е- и аз вече разбрах,че няма 7 степен автомата,изпробвах го лично и броих като идиот колко ще смени, до 220 км/ч успя да смени 6 степени,но мен лично ме интересува повече дали има вариант някакъв чрез комбинация или нещо да направя с лостовете за фаровете за да активирам този проклет сензор за светлините.Ако някой знае нещо по въпроса моля да ми каже.
Няма вариант с лостовете и бутоните, трябва да се зареди софтуеър.
Както каза колега - смени маслото в кутията, за да си сигурен, дори да ти твърдят, че са го направили. В МП излиза към 200 лв. всичко, така че определено си заслужава да си спестиш няколко хиляди лева и главоболия след време.
п.с. Не беше нужно да вдигаш 220 и да го тормозиш Smile Достатъчно беше да го сожиш в ръчен режим и с "+" до 100 км/ч щеше да видиш, че последната е 6-та Wink
BG VOLVO Member #00409
Reply

#7
Остави фаровете постоянно вкл. Когато колата не работи/не е в контакт/ светлините сами си угасват и се пускат като завъртиш ключа до старт и обратното
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)