The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Нещо се развали, но незнам какво

#61
Почисти кабелите и сложи силикон, изчакаи да залепне. Провери състоянието на изолацията където можеш и бъди сигурен че не се рони или е напукана. Това се случва при незащитени кабели изложени на големи температурни промени.
I am not suffering from panic attacks, I enjoy them.
Reply

#62
Това със силикона изобщо не бях се сетил.... Изолацията изглежда иначе здрава, но не знам каква е причината за тия скъсвания (разрези), но ще проверя колкото мога... Утре ще отида до сервиза на моя приятел и може да разглобим нещата около кабела да го отрежем и запоим да го изолираме като хората..... След разглобяването ако няма място за работа ще пробваме с черен силикон който издържа на температури.
Volvo V40 1997г. 2.0 - EX
Volvo 850 1994г. 2.0 - EX
Honda Accord 2004г. 2.2 i-CTDI - EX
VW Touareg 2005г. 2.5 TDI - EX
Opel Astra 1994г. 1.6 - EX
Nissan Almera N16 2004г. 1.5 QG15, - Now
VW Passat 2006г. 2.0 TDI - Now
Ford Mondeo 2004г. 2.0 - Now
Reply

#63
Ако няма възможност работата да мине без рязане, аз бих срязал кабелите на подходящо място, бих сложил подходящ диаметър термосвиваем шлаух на всеки от кабелите и на края всички в термоустойчив шлаух.
Reply

#64
Нямах време да пиша, но сега малко повече. Ivopifa е прав, аз бих направил като него, рязане на кабели и правене на мястото. Единствено което ме спира от такова нещо е че не мисля нещата направени с термошлаух ще бъдат трайни, нито пък със силикона който споменах. Положението ще се закрепи, но няма гаранция. Най-добре е ако може да се отвори конектора и кабелите да бъдат свързани там. За съжаление не съм запознат дали този тип конектор може да бъде отварян. Би трябвало да може. Лично аз при такъв проблем бих тръгнал от там. Запояване, термошлаухи, силикони, изолирбанд са краен вариант. В този тип машини спойките се считат за НЕ-надеждни и трябва да се избягват. Причината е че трудно се контролира качество, студена спойка може да се получи след време и освен това не са устойчиви на вибрации. Затова кабелите винаги са свързани букси, запресовани и прочие, но не и запоени. Не казвам че направена добре спойка от човек който разбира няма да издържи с години, просто казвам че трябва да се извърви пътя: пробвай да се отвори конектора и да се скъси кабела и да се свърже директно за крачетата. Ако не може, рязане на кабелите заголване на напуканите места до конектора, запояване и термошлаухи. Термошлаухте трябва да не са много широки, идеалния вариант е да са с две идеи по-широки от кабела. Краен вариант е силикон обвит там където е паднала или напукала изолацията до кънектора. После сложи кужух на кабелите. Така ще траят много, много повече. И така, провери дали можеш да отвориш тази букса или кънектор и директно да вържеш кабела там.
I am not suffering from panic attacks, I enjoy them.
Reply

#65
По принцип и на мен ми е такава идеята, но до колкото видях не може да се разглобява буксата. Сега след малко отива и ще видим какво ще направим
Volvo V40 1997г. 2.0 - EX
Volvo 850 1994г. 2.0 - EX
Honda Accord 2004г. 2.2 i-CTDI - EX
VW Touareg 2005г. 2.5 TDI - EX
Opel Astra 1994г. 1.6 - EX
Nissan Almera N16 2004г. 1.5 QG15, - Now
VW Passat 2006г. 2.0 TDI - Now
Ford Mondeo 2004г. 2.0 - Now
Reply

#66
Сега докато пътувах ми прихлъцна пак, но в движение и сега като прочетох грешките има пак само една, но е друга 3-2-4.....Вече незнам. Ще изчакам малко да изтине колата и ще я почвам поне тия кабели да оправя пък за другото ще го мисля после...
Volvo V40 1997г. 2.0 - EX
Volvo 850 1994г. 2.0 - EX
Honda Accord 2004г. 2.2 i-CTDI - EX
VW Touareg 2005г. 2.5 TDI - EX
Opel Astra 1994г. 1.6 - EX
Nissan Almera N16 2004г. 1.5 QG15, - Now
VW Passat 2006г. 2.0 TDI - Now
Ford Mondeo 2004г. 2.0 - Now
Reply

#67
3-2-4 е пак датчика за разпределителните валове.
Reply

#68
Сега като разглобих освен че е сцепен на още едно място забелязах, че някои е барал по инсталацията и има увивано с изолирбанд има някви спойки в гофретата и т.н. Сега ще звънна на тоя с частите да видя дали мога да взема инсталацията и да я сменя направо цялата и да се приключи с това.
Volvo V40 1997г. 2.0 - EX
Volvo 850 1994г. 2.0 - EX
Honda Accord 2004г. 2.2 i-CTDI - EX
VW Touareg 2005г. 2.5 TDI - EX
Opel Astra 1994г. 1.6 - EX
Nissan Almera N16 2004г. 1.5 QG15, - Now
VW Passat 2006г. 2.0 TDI - Now
Ford Mondeo 2004г. 2.0 - Now
Reply

#69
Понеже тоя с частите го нямаше и се наложи да запоя нова букса за да мога да се прибера. Запоих изолирах и се прибрах, но сега ми звънна, че се е прибрал и отивам да видя кабеляците ако стават ще ги свалям.
Volvo V40 1997г. 2.0 - EX
Volvo 850 1994г. 2.0 - EX
Honda Accord 2004г. 2.2 i-CTDI - EX
VW Touareg 2005г. 2.5 TDI - EX
Opel Astra 1994г. 1.6 - EX
Nissan Almera N16 2004г. 1.5 QG15, - Now
VW Passat 2006г. 2.0 TDI - Now
Ford Mondeo 2004г. 2.0 - Now
Reply

#70
Такаааа.
С инсталацията нищо не стана защото колата където е на части е автоматик и е различна.....
Междувременно днешните грешки са 3-2-4 и 1-3-1.
Доста поговорихме с моя автомонтьор и имаме друга теория.
Този RPM датчика той чете зъбците на маховика, а аз имам нещо което дрънчи при съединителя и маховика и не се знае какво е => маховика ако се е разбил той няма да е на центровки и от там ще идва грешен сигнал и затова може да се побърква...Въпросът е дали може да обърква компютъра и като не са в синхрон датчика на разпределителния вал и RPM датчика да дава и в двата грешка?
Защото до сега проблемите които съм има миналите години никога не са били толкова често. Случваше се 1 път в годината, само днес ми се случи 2 пъти....
Като се върна назад и като обмисля малко нещата в деня в който започнаха проблемите изпреварвах една кола и издрънча нещо която я напънах повече, но помислих, че е камък, а всъщност може маховика съвсем да се е разбил....
Другото което ни навежда на тази мисъл още повече е че той казва, че при фолксваген като се разбие маховика и започва да дава грешка в RPM датчика....
Изкажете си мнението какво мислите по тази теория, че следващата седмица и половина ще ми трябва колата, за работа (дано не ме остави някъде) и мисля като свърша да я закараме в сервиза и свалим скоростите да видим какво е положението. Лошото е че ако наистина е маховика 1300лв просто няма как да ги дам за нов, а на старо малко трудно ще намеря, но това за сега няма да го мисля, а по-скоро дали наистина е възможно да е от това..... :roll:
Volvo V40 1997г. 2.0 - EX
Volvo 850 1994г. 2.0 - EX
Honda Accord 2004г. 2.2 i-CTDI - EX
VW Touareg 2005г. 2.5 TDI - EX
Opel Astra 1994г. 1.6 - EX
Nissan Almera N16 2004г. 1.5 QG15, - Now
VW Passat 2006г. 2.0 TDI - Now
Ford Mondeo 2004г. 2.0 - Now
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)