The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Фабричен ксенон S80 face

#1
Имам фабричен ксенон не е с лупи а рефлектор и кристален фар и направих огромната грешка да сложа китайски крушки след като се сдобих с колата. Сега много ме дразни особено десния фар и ще се пристъпи към смяна- няма начин.Особеното е че незнам как се сменят крушките и какъв точно е видът на цокала. Днес след работа се гъзорих отпред но надписа за висок волтаж и риск от смърт леко ме разколебаха. Странното е че отзад където трябва да е крушката виждам около 6 болта еврейска звезда които държат сребристо тяло на което има надпис валео и отстрани сноб кабели. Моля ако някой е правил подобна манипулация да сподели.
Reply

#2
tony_RZ Wrote:Имам фабричен ксенон не е с лупи а рефлектор и кристален фар и направих огромната грешка да сложа китайски крушки след като се сдобих с колата. Сега много ме дразни особено десния фар и ще се пристъпи към смяна- няма начин.Особеното е че незнам как се сменят крушките и какъв точно е видът на цокала. Днес след работа се гъзорих отпред но надписа за висок волтаж и риск от смърт леко ме разколебаха. Странното е че отзад където трябва да е крушката виждам около 6 болта еврейска звезда които държат сребристо тяло на което има надпис валео и отстрани сноб кабели. Моля ако някой е правил подобна манипулация да сподели.


Колега как така си направил грешка да сложиш китайски крушки, а в същото време не знаеш как да ги смениш? Малко се обърках тука аз. Най-вероятно цокъла ти ще е D2R. Аз също съм с фабричен ксенон на V40-ката, и ми беше изгоряла лявата крушка. Свалях акумулатора за да я сменя и сложих китайска срещу 12лв. (ще взема и такава пак за десния понеже и тя май ще здава багажа) за сега съм много доволен да чукна на дърво. Нова крушка хубава е 100+ лева. Разликата между китайска и друга е, че при китайските не се знае на каква ще попаднеш и колко дълго ще те е изкара, а при другите да речем имаш някаква гаранция. Има хора с китайски крушки карат и продължават да карат по над 2+ години. Не знам твоя баласт къде е закачен, моя е зад дългите. За късите след като махнах акумулатора махнах гуменото уплътнение и вътре крушката я държеше една пластмаса хваната с 3 болта тип еврейска звезда. Смених и айде. Виж за дясната нямам идея как ще сменям, ако ми се наложи.


Поздрави,
Иван
Volvo V50 2.0D '08 - Now
Volvo V40 2.0T '01 - Ex
Reply

#3
Отговора колега се крие в това че всички манипулации по колата ми ги правиха в сервиз в момента в който я взех, включително и смяната на крушките.
Reply

#4
tony_RZ Wrote:Отговора колега се крие в това че всички манипулации по колата ми ги правиха в сервиз в момента в който я взех, включително и смяната на крушките.


Ясно, просто това не се разбира в първия ти пост. Wink За това как се сменят е да видиш в някое ръководство за модела, освен ако някой колега с такова Volvo не се включи. Но като цяло ще е кушия предполагам. Както ти казах по-горе за единия фар махам акумулатора и пак е малко зор работата, особенно ако си с по-големи ръце. За десния ми фар варианта е мисля един и то е вади се фара и се действа. Какъв е проблема с китайските крушки? И двете ли си сменял или само едната?


Поздрави,
Иван
Volvo V50 2.0D '08 - Now
Volvo V40 2.0T '01 - Ex
Reply

#5
hamak Wrote:Както ти казах по-горе за единия фар махам акумулатора и пак е малко зор работата, особенно ако си с по-големи ръце. За десния ми фар варианта е мисля един и то е вади се фара и се действа.
Поздрави,
Иван

другият варянт е да научиш жена си да сменя крушки Big Grin

Незнам дали знаеш ама фаровете се махат като се свали, или в най-добрият случай разхлаби предната брония. Wink
бивши:
V40 1.9D 115hp '03 - D4192T3
настоящ
Xc70 D5 185hp MY'06 - D5244T4
Reply

#6
При мен се сменя много лесно. Направо се вади фарът. При мен цокълът е D2S. Оригиналните крушки са Филипс 85122, които в МП струват около 230-240лв бройката. Има и 85122CM (color match) за в случаите, когато се сменя само едната крушка. Оригиналните са 4300К, CM са 5000К.
Reply

#7
momk0 Wrote:
hamak Wrote:Както ти казах по-горе за единия фар махам акумулатора и пак е малко зор работата, особенно ако си с по-големи ръце. За десния ми фар варианта е мисля един и то е вади се фара и се действа.
Поздрави,
Иван

другият варянт е да научиш жена си да сменя крушки Big Grin

Незнам дали знаеш ама фаровете се махат като се свали, или в най-добрият случай разхлаби предната брония. Wink

По-добре е аз да се мъча с това колега. :mrgreen: А друг вариант за дясната крушка освен да се свали фара не виждам. Зад фара е джунгла.


taz_the_devil Wrote:При мен се сменя много лесно. Направо се вади фарът. При мен цокълът е D2S. Оригиналните крушки са Филипс 85122, които в МП струват около 230-240лв бройката. Има и 85122CM (color match) за в случаите, когато се сменя само едната крушка. Оригиналните са 4300К, CM са 5000К.


Същата тази крушка можеш да си я купиш без проблем на точно двойно по-ниска цена, ако не е от Мото-пфое. Мойте също са Philips D2S. Wink



Поздрави,
Иван
Volvo V50 2.0D '08 - Now
Volvo V40 2.0T '01 - Ex
Reply

#8
мисля че не е просто оголена крушката при оригиналните фарове прожекторен тип а са и с такива адаптери - <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.ebay.com/itm/H4-9003-to-D2S-D2R-Adapters-PHILIPS-HID-XENON-bulb-Gen2-/230448984594">http://www.ebay.com/itm/H4-9003-to-D2S- ... 0448984594</a><!-- m -->
ex - Volvo S60 2.4i BSR 188hp
Volvo S60 2.5 T5 Platinum 285hp Rica
Reply

#9
Leper Wrote:мисля че не е просто оголена крушката при оригиналните фарове прожекторен тип а са и с такива адаптери - <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.ebay.com/itm/H4-9003-to-D2S-D2R-Adapters-PHILIPS-HID-XENON-bulb-Gen2-/230448984594">http://www.ebay.com/itm/H4-9003-to-D2S- ... 0448984594</a><!-- m -->

Колега това, което си посочил в линка е адаптер от крушка тип H4 към крушка D2S до колкото виждам от описанието. Няма нужда от такива адаптери. А колегата в случая е и казал, че е с фабричен ксенон без прожектори (лупи), а просто с кристален фар, но и иначе да е пак няма нужда. Wink Просто си взима крушка D2S (от китайските D2C също стават, даже са на 100% същите просто наименованието е друго). Ама крушки от Мото-пфое за 230-240лв. бройката ....мерси. Това си е не обир ами не знам и аз какво. Адските надценки, два пъти и отгоре. Smile



Поздрави,
Иван
Volvo V50 2.0D '08 - Now
Volvo V40 2.0T '01 - Ex
Reply

#10
мисълтта ми беше за да няма гадния отблясък, на рефлекторните (не прожекторни - това исках да кажа) фарове виждам че крушките са с едни пръстенчета.
ex - Volvo S60 2.4i BSR 188hp
Volvo S60 2.5 T5 Platinum 285hp Rica
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)