The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Волво s60 или v50

#11
bg_tiger1978 Wrote:
naseto70 Wrote:...... понеже ни се увеличава семейството дали е грешка дайте съвет....
joro the driver 17 Wrote:...Има и друго - всеки път ли ще се возите пълен брой хора с багаж или 4-5 пъти месечно примерно - ето ти няколко насоки да помислиш преди да смениш перфектната кола за грозновати комбита.
Сега Жоро, пак ще си позволя да поспоря с теб. Ако колегата/колежката очакват дете, както на мен ми се роди наскоро бебе, то определено С60 се оказва малка кола. И аз като тебе съм с С80 , даже по-голяма кола, обаче и преди като тръгнем за по-дълго време, се оказва че ако багажа не е идеално нареден, мястото не е достатъчно. Хайде сега си представи и ако трябва да вкарваш вътре детска количка, столчета ,бебешки кошове и какво ли още не за какво иде реч. Иначе спор няма, специално в70 и В50 си е грозновато комби. Wink
Не споря ни най-малко, за повечето побран багаж от комбитата, но ти си хванал идеята ми във втората част на поста си. И за идеалното нареждане си прав, то е най-важното условие, наред с размера на колите ни и багажниците им / имам предвид моята или твоята, но важи и за с 60 - карал съм на приятел до Германия с доста багаж - малка е разликата в товарния отсек от с 80, вътре обаче е чувствителна / аз лично да не съм имал проблем досега с всичко, което си изредил. И ще го практикувам и занапред, защото бих предпочел да нареждам повече време няколко пъти годишно, отколкото да карам каквото и да е комби през цялото останало време, заради тези няколко пъти. А и нека не забравяме, че и аз от 10 мес. съм горд татко и отлично знам за какво става въпрос, като багаж за пътуване, но пак казвам десетина пъти в годината ще нареждам повече, но и ден няма да карам комби заради тези 10-ина пъти.
Reply

#12
[Image: 029482819.jpg?r=0]
XC70 T6    MY12 - (2021 -   )
XC70 D3    MY12 - (2019-2021)
V70   D5    MY05 - (2015-2019)
V70   2.5D MY00 - (2011-2015)
V40   2.0   MY98 - (2008-2011)
460   1.8   MY90 - (2005-2008)
Reply

#13
Глас за V....70.Естествено последното поколение!
Volvo V70 2002 Bi-Fuel

Volvo S80 2008 T6 AWD

Ex: Volvo V50 2005 2,4i
Reply

#14
Дъщеря ми казва следното - "Тате, като ми поискаш нещо от багажа докато пътуваме просто се обръщам и го взимам, как да го направя това , ако колата е седан !!!" , когато я питах преди година , не иска ли да сменим малко моделите.
Между другото кой пък търси красота от комби....но пък грозновати чак..., например единственото комби в туристическите серии на европейския пистов шампионат е от нашата марка!
Така че моя глас е за V 70 !
Volvo 940 Estate 1994 D24TIC 122hp
Reply

#15
Така като гледам булшенството сме за В70 :mrgreen: Ако имам семейство не бих се замислил грам ще бъде или ес80 или ве70 другите ми се виждат по-теснички Smile
Четеш на някой коментарите, гледаш му профила и си викаш..."Тоя... няма начин щъркела да не го е изпускал".
Reply

#16
При мен избора беше или Ауди А4 или Волво с60, аз исках комби жената беше твърдо против, предложих и в70 но каза че в катафалка не иска да се вози (честно да си призная и на мен така ми приличат) друго е ХС70 по му отива. Както и да е, избрахме С60 и честно не съжалявам и за багажа и за мястото вътре, напълно удобно ни е. А причината да сменим колата беше новия член в семейството.
ex - Volvo S60 2.4i BSR 188hp
Volvo S60 2.5 T5 Platinum 285hp Rica
Reply

#17
naseto70 Wrote:Здравейте колеги имам волво s60 много хубава кола искам да я сменя за v50 понеже ни се увеличава семейството дали е грешка дайте съвет

Здравей колега,
преди време по същата причина сменихме семейната кола. Може би малко случайно взехме V70 II и първоначално си мислехме, че е малко в повече такава кола, особено ако основно се ползва в града. С течение на времето, многократно имахме възможността да оценим функционалността и предимствата на комбито (първото ни такова). Пътуваме от време на време по провинцията и чужбина, особено в такива случаи, просто няма как да се мисли за вариант като S60. Имам близък приятел с такава и само количката като влезе в багажника - вече половината го няма. Особено първите 2 години, бебчетата имат нужда от сериозен антураж - детска количка, проходилка, столче, шезлонг, туристическо легло, колело, люлка, играчки и какви ли не такива, като само 2-3 от изброените биха блокирали напълно багажника на S60. Често се е случвало да преподреждам багажа за да се хване всичко във V70.. Ако добавиш външен багажник има малък шанс да спасиш положението и да останеш на S60, но е е сигурно, че пак няма да търпиш компромиси. Така, че мисля нормалния избор в такава ситуация е V серия.
Багажните пространства са:
S60 - 1 034 л.
V50 - 1 307 л.
V70 - 1 641 л.
Ако си доволен от S60, може би нормално е да се насочиш към V70, същия клас е, платформата е еднаква, поддръжката също. V50 е на база S40 и е по-нисък клас, шасито ако не се лъжа е на Ford Focus. Избора си е твой, което и да вземеш, няма да е грешка, особено ако на решетката пише Volvo. Каквото ти на душа..
Николай
Volvo XC90 2.4D '2008

[Image: 686753.png]
Reply

#18
Незнам защо, но като съм се качвал в с60 и сравнявам с моето в70 ми се струва комбито малко по-широко. Определено по-големия багажник е винаги в полза. И аз съм за 70 с 2 ръце

Zahariev Wrote:
naseto70 Wrote:Здравейте колеги имам волво s60 много хубава кола искам да я сменя за v50 понеже ни се увеличава семейството дали е грешка дайте съвет

Здравей колега,
преди време по същата причина сменихме семейната кола. Може би малко случайно взехме V70 II и първоначално си мислехме, че е малко в повече такава кола, особено ако основно се ползва в града. С течение на времето, многократно имахме възможността да оценим функционалността и предимствата на комбито (първото ни такова). Пътуваме от време на време по провинцията и чужбина, особено в такива случаи, просто няма как да се мисли за вариант като S60. Имам близък приятел с такава и само количката като влезе в багажника - вече половината го няма. Особено първите 2 години, бебчетата имат нужда от сериозен антураж - детска количка, проходилка, столче, шезлонг, туристическо легло, колело, люлка, играчки и какви ли не такива, като само 2-3 от изброените биха блокирали напълно багажника на S60. Често се е случвало да преподреждам багажа за да се хване всичко във V70.. Ако добавиш външен багажник има малък шанс да спасиш положението и да останеш на S60, но е е сигурно, че пак няма да търпиш компромиси. Така, че мисля нормалния избор в такава ситуация е V серия.
Багажните пространства са:
S60 - 1 034 л.
V50 - 1 307 л.
V70 - 1 641 л.
Ако си доволен от S60, може би нормално е да се насочиш към V70, същия клас е, платформата е еднаква, поддръжката също. V50 е на база S40 и е по-нисък клас, шасито ако не се лъжа е на Ford Focus. Избора си е твой, което и да вземеш, няма да е грешка, особено ако на решетката пише Volvo. Каквото ти на душа..
Volvo V70 2002 D5

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.demirev.net">http://www.demirev.net</a><!-- m -->
web designer & developer
Reply

#19
shadow88 Wrote:Колега аз до колкото знам S60 и V70 не са на една платформа.
Цитирах по памет, сега погледнах - във Wiki пише ... Euro NCAP evaluated the S60 (saloon variant of V70) in 2001 awarding it 4 of 5 stars for adult occupant protection, т.е. S60 е седан вариант на V70, платформата е P2 на Volvo или D3 на Ford, която се ползва само от USA модели на групата и то обикновено след 2005-та. S80 ползва същата платформа с по-голямо междуосие.
Николай
Volvo XC90 2.4D '2008

[Image: 686753.png]
Reply

#20
Дам и аз направих справка в http://en.wikipedia.org/wiki/Ford_D3_platform. Има малки разлики в платформите. Но това са подробности. Просто добавих мое мнение, че или аз си внушавам или има малка разлика в ширината на колите. Помня веднъж видях в70 с предна броня на с60. Еми леко щеше да я пръсне от разчекване.

Важното е колата да е Волво Smile

Zahariev Wrote:
shadow88 Wrote:Колега аз до колкото знам S60 и V70 не са на една платформа.
Цитирах по памет, сега погледнах - във Wiki пише ... Euro NCAP evaluated the S60 (saloon variant of V70) in 2001 awarding it 4 of 5 stars for adult occupant protection, т.е. S60 е седан вариант на V70, платформата е P2 на Volvo или D3 на Ford, която се ползва само от USA модели на групата и то обикновено след 2005-та. S80 ползва същата платформа с по-голямо междуосие.
Volvo V70 2002 D5

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.demirev.net">http://www.demirev.net</a><!-- m -->
web designer & developer
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)