The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Потракване и похлопване от предницата.

#11
Zahariev Wrote:
In Flames Wrote:Хм, то наистина тъпото е,че може да е от доста неща Деяне....А иначе тези два тампона са отгоре поне на удобна г/д позиция... Има ли начин да проверя дали е от тях и евентуално да ги отпиша,ако не е... Да стесня кръга от възможности...Защото в МП хич не ми се ходи пак,особено за такова нещо... И приемчиците (които разбират колкото мен) да ми вдигат колата и да се правят на майстори.... :ugeek:
Здравей колега,
не знам за пловдивското Мото Пфое ли говориш, но аз няколко пъти съм ходил в софийското за ходова част и са били винаги на 100% точни в диагностиката, за разлика от други сервизи. Също за леко потропване може да има тръгнали накрайници или .. някъде по форума четох за болт с коносовиден тампон който е от страни на полуоската (по спомен). Често при иначе здрава ходова част се оказвал той източника на потропване.
За това става въпрос
Пиши как се развиват нещата, поздрави и успех.

Здравей колега, благодаря за инфото!!! А колкото до Мото Пфое, за Пловдив говоря..Там колата най-вече я оглеждат приемчиците...
Иначе ще имам впредвид този тампон! Гледам не е на космическа цена...Също така прочетох за тези тампони на макферсона, пишат че не издържали много във swedespeed форума..Иначе за смяната им ще трябва ли компресор за пружините?

Поздрави!
VOLVO S60 D5
VOLVO V70 2.5
Reply

#12
Онзи ден сменях такъв тампон, не са 1 ами са 2бр. с лагер на Монро сложих с големи отстъпки двата ми излезоха около 130лв. Сваля се амортисьора с пружината и ще ти трябват скоби за нея. И на мен като ми гледаха ходовата неоткриха нищо, после като се разви отгоре капачката при по-обстоен преглед от вътрешната страна се беше закъсал, и като минавах през дупка имаше глухо клопане.
ex - Volvo S60 2.4i BSR 188hp
Volvo S60 2.5 T5 Platinum 285hp Rica
Reply

#13
Leper Wrote:Онзи ден сменях такъв тампон, не са 1 ами са 2бр. с лагер на Монро сложих с големи отстъпки двата ми излезоха около 130лв. Сваля се амортисьора с пружината и ще ти трябват скоби за нея. И на мен като ми гледаха ходовата неоткриха нищо, после като се разви отгоре капачката при по-обстоен преглед от вътрешната страна се беше закъсал, и като минавах през дупка имаше глухо клопане.

Здравей, за кои тампони говориш колега, за тези двата горните на макрферсона или тези конусовидните?
Иначе, щом трябва и скоби за амортисьорите едва ли ще се орпавя сам.... Ти в сервиз ли ги сменя или?

Поздрави!!
VOLVO S60 D5
VOLVO V70 2.5
Reply

#14
<!-- m --><a class="postlink" href="http://store.emk-33.com/category/313/tamponi-amortisyori.html/volvo?CategoryID=313&page=1">http://store.emk-33.com/category/313/ta ... 313&page=1</a><!-- m --> Първия и третия, единия влиза в другия от горната страна на амортисьора са да. В сервиз.
ex - Volvo S60 2.4i BSR 188hp
Volvo S60 2.5 T5 Platinum 285hp Rica
Reply

#15
Провери да не са ти омаслени амортисьорите!Ако е така,от там идва тропането и колкото повече масло изхвьрлят,по-силно става!
Reply

#16
Провери да не са ти омаслени амортисьорите!Ако е така,от там идва тропането и колкото повече масло изхвьрлят,по-силно става!
Reply

#17
Не е задължително да са ти омаслени за да клопа от там, личен опит... даже и със сложени нови Монро рефлекс единия се разхлопа без време Smile
ex - Volvo S60 2.4i BSR 188hp
Volvo S60 2.5 T5 Platinum 285hp Rica
Reply

#18
Здравейте, нямам омасляване по амортисьорите.... Започвам да си мисля,че проблемите наистина са от тампоните на макферсона...
VOLVO S60 D5
VOLVO V70 2.5
Reply

#19
Колега In Flames според мен всяко едно такова похлопване трябва да бъде качено на канал или крик за да се изолира болката. Влизай в бокса за преглед и после сподели Wink
The Easy Driver
MOSKVICH 426 combi - 1968 - ex
SEAT TOLEDO/1.6 m.i - 1993 - ex
VOLVO S40/1.8 i - 1996 - ex
VOLVO V70 D5 - 2003 - ex
VOLVO S80 V8 - 2006 - now
Reply

#20
мдаммм, аз например отзад имам тропане, но знам че не е от тампона а е от амортисьора.... наистина трябва да я огледат.
ex - Volvo S60 2.4i BSR 188hp
Volvo S60 2.5 T5 Platinum 285hp Rica
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)