The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Колко "вървят" нашите Шведски красавци!

#51
bell Wrote:
ivo_yambol Wrote:Моето Волво s60d5 163ps на 220 спира.
4500 оборота и имам чувство че изключва нещо или помпа или турбина не знам точно.
Така е по "стандарт" Wink не влиза в червеното - явно има ограничител на оборотите.
Много ми е интересно при един чип как точно се вдига Vmax ако изобщо е възможно ....
Точно , дори да сложиш чип , ако предавателното число на предавателната кутия не ти позволява да вдигнеш еди колко си км/ч , няма да успееш.Ще ускориш по-бързо , но повече км/ч от заложеното в предавателното число няма да вдигнеш.
Sweden style , by momcho00
____________________________________________________________________________
Клубна карта №:00389
[Image: ab271105.gif]
пазлы trefl
Reply

#52
Хмм инересно ...
Значи сега излиза, че при предавателно число 1:1 и при 3000 оборота колата ще върви с 200 , защото "толкова е по предвателно число".
И сега минаваме през едно чипосване и максималните обороти, които колата може да достигне стават 4500 => по твоята логика максималната скорост пак ще е 200 така ли?
п.п. предвателните числа и обороти са измислени от мен за изясняване на примера. Пренебрегваме фактор износване и др. и колко бързо ще строшим мотора
Reply

#53
traffic Wrote:Хмм инересно ...
Значи сега излиза, че при предавателно число 1:1 и при 3000 оборота колата ще върви с 200 , защото "толкова е по предвателно число".
И сега минаваме през едно чипосване и максималните обороти, които колата може да достигне стават 4500 => по твоята логика максималната скорост пак ще е 200 така ли?
п.п. предвателните числа и обороти са измислени от мен за изясняване на примера. Пренебрегваме фактор износване и др. и колко бързо ще строшим мотора

Не колега - във случая дискусията стана заради D5 163 к.с.
Този двигател при стандартна скоростна петстепенна кутия на 4500 оборота държи 220 км.ч. по километраж. Тъй като двигателя си има достатъчно ресурс почти безпроблем достига цитираните обороти (сиреч 220 км.ч.) и явно ограничител не позволява влизането в червеното. Тоест единствения вариант за вдгане на максималната скорост е да влезне в червеното......
А с твоя пример който даваш ако качиш оборотите от 3000 на 4500 след чипосване тогава би трябвало скоростта от 200 да я качиш поне на 240 че и повече ... Wink
The Easy Driver
MOSKVICH 426 combi - 1968 - ex
SEAT TOLEDO/1.6 m.i - 1993 - ex
VOLVO S40/1.8 i - 1996 - ex
VOLVO V70 D5 - 2003 - ex
VOLVO S80 V8 - 2006 - now
Reply

#54
bell Wrote:след чипосване тогава би трябвало скоростта от 200 да я качиш поне на 240 че и повече ... Wink
И при това на задна предавка...SPAAMMMM... :twisted:
Нека говорят,а ние ще правим каквото трябва и каквото е редно.
Шампион за сезон 2011-2012 с Volvo S60 D5- Шампионат по издръжливост на пилоти и автомибили
Шампион към БФАС 2014 с Volvo 480 ES - Шампионат по издръжливост на пилоти и автомобили
Reply

#55
Да ясно за какво е дискусията, но в случая не скоростната кутия ограничава. Според мен след чипа просто "ограничителя" не е на 4500 а на 4800 и затова се вдига Vmax с няколко километра 10-15 да речем. А предвателните числа са си константи и в конкретния случай не ограничават те скоростта.
Reply

#56
traffic Wrote:Да ясно за какво е дискусията, но в случая не скоростната кутия ограничава. Според мен след чипа просто "ограничителя" не е на 4500 а на 4800 и затова се вдига Vmax с няколко километра 10-15 да речем. А предвателните числа са си константи и в конкретния случай не ограничават те скоростта.
1+ Wink абсолюмо!
Ти Кангалов не го гледай .... той с тая шеста скорост проблем с километража нема Big Grin
The Easy Driver
MOSKVICH 426 combi - 1968 - ex
SEAT TOLEDO/1.6 m.i - 1993 - ex
VOLVO S40/1.8 i - 1996 - ex
VOLVO V70 D5 - 2003 - ex
VOLVO S80 V8 - 2006 - now
Reply

#57
bell Wrote:
traffic Wrote:Да ясно за какво е дискусията, но в случая не скоростната кутия ограничава. Според мен след чипа просто "ограничителя" не е на 4500 а на 4800 и затова се вдига Vmax с няколко километра 10-15 да речем. А предвателните числа са си константи и в конкретния случай не ограничават те скоростта.
1+ Wink абсолюмо!
Ти Кангалов не го гледай .... той с тая шеста скорост проблем с километража нема Big Grin
Е, че то и аз нямам проблеми със скоростната кутия макар, че е с 5 :mrgreen:

п.с. не знам кой ще е този човек който ще си кара дизела в червената зона с топ спиид в продължение на 20-30-100км. Пък дори и бензинова, аз като се сетя, че моята турбина я правя червена за по-малко от минута .... правя два ръна 0-200-0-200 и като вдигна капака вече е започнала да свети :mrgreen: а не искам да си помислям каква е била когато направих 100-260 ... пък не искам да си помислям сега в неделя каква ще стане като я набримча с макс което може колата :mrgreen:

п.с. 2 излизаме от темата и само започваме да спамим .... и само 5-10 човека ли си тормозим каручките ? Big Grin
Четеш на някой коментарите, гледаш му профила и си викаш..."Тоя... няма начин щъркела да не го е изпускал".
Reply

#58
Vin_Diesel_9_0 Wrote:
bell Wrote:
traffic Wrote:Да ясно за какво е дискусията, но в случая не скоростната кутия ограничава. Според мен след чипа просто "ограничителя" не е на 4500 а на 4800 и затова се вдига Vmax с няколко километра 10-15 да речем. А предвателните числа са си константи и в конкретния случай не ограничават те скоростта.
1+ Wink абсолюмо!
Ти Кангалов не го гледай .... той с тая шеста скорост проблем с километража нема Big Grin
Е, че то и аз нямам проблеми със скоростната кутия макар, че е с 5 :mrgreen:

п.с. не знам кой ще е този човек който ще си кара дизела в червената зона с топ спиид в продължение на 20-30-100км. Пък дори и бензинова, аз като се сетя, че моята турбина я правя червена за по-малко от минута .... правя два ръна 0-200-0-200 и като вдигна капака вече е започнала да свети :mrgreen: а не искам да си помислям каква е била когато направих 100-260 ... пък не искам да си помислям сега в неделя каква ще стане като я набримча с макс което може колата :mrgreen:

п.с. 2 излизаме от темата и само започваме да спамим .... и само 5-10 човека ли си тормозим каручките ? Big Grin

аз последния път от Ямбол до Пловдив не съм слизал под 180, интересен цвят явно е била турбината.... това са 150,160 км. Според мен, 'дизел не може да издържи колкото бензинова кола ако е в лютеницата Smile
Какво има в неделя?
V70R AWD UPGRADED
Reply

#59
На темпомат най много на 140 и от време на време газираш за да изпревариш. Горивата не са толкова евтини все пак за да се правим на състезатели а и никога не знаеше кога ще изпревариш някоя цивилна полицейска кола с камера и ще ти излезе златно.
Reply

#60
Darkstorm Wrote:аз последния път от Ямбол до Пловдив не съм слизал под 180, интересен цвят явно е била турбината.... това са 150,160 км. Според мен, 'дизел не може да издържи колкото бензинова кола ако е в лютеницата Smile
Какво има в неделя?


Пътуване по автомагистрала
Четеш на някой коментарите, гледаш му профила и си викаш..."Тоя... няма начин щъркела да не го е изпускал".
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)