The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Мнение за обява на XC70

#11
pokworld Wrote:Може да е тунингован, но така ще стане 205 кс, а не 185. Хората изглеждат читави, но не различавам автоджамбази, затова мисля да отидем на диагностика. Добре някой да каже за волана. Може ли да е този по-новия??? Или волана няма връзка с годината. А някой може ли да каже коя скоростна кутия (тази японската) и кое окачване има този автомобил (доколкото знам са два).
Според мен може и да си е нормален 163 к.с., що се отнася до чипосването при екочипа може да се качи с по-малко коне, така че да се направи на 185, но ме съмнява че е правена такава интервенция тук.
Волана е със знака на Волво, а не с надпис Волво някъде от есента на 2002 г., не знам за какъв по-нов волан става въпрос...
The Easy Driver
MOSKVICH 426 combi - 1968 - ex
SEAT TOLEDO/1.6 m.i - 1993 - ex
VOLVO S40/1.8 i - 1996 - ex
VOLVO V70 D5 - 2003 - ex
VOLVO S80 V8 - 2006 - now
Reply

#12
Автомобила е 163к.с скоростната кутия е 5 степенна, защо е с този волан може само да се гадае. На този модел зад десния фар в кутията има два модула - единия управлява скоростната кутия, а другия двигателя. Смяна на този двигател с по-мощният е невъзможна, освен ако няма цял автомобил за донор, при 185к.с. един модул управлява мотора и кутията, инсталацията няма нищо общо и не е оправдано да се прави такъв хибрид. Това го казвам от собствен опит. Защо таблото е с хромираните рингове също е неизвестно. Мисля, че ресурса на кутията е изчерпан, но това е мое предположение, ако някой има метод за надежден тест да каже.
VOLVO XC70 AWD D5 185+
Reply

#13
За информация - автмобилът е 163 кс както си го представях. Явно хората не гледат какво пише на талона като продават автомобили.
Reply

#14
Хората, които продават автомобила са тези izkupuva.eu. Вероятността да има проблем е голяма, но засега се договорих да направим диагностика в МП. Ако се подтвърдят фактите от обявата (освен това, че не е 185 к.с. и не е от 2004, а 2003 Smile ) мисля, че няма причина да не се възползвам от възможността. Какво означава изчерпана скоростна кутия? Има ли как някой да си каже вече ми е изчерпана кутията и хайде да си продам автомобила. Говоря, ако се окаже, че няма проблем при диагностиката. Прочетох обстойно темата за тази скоростна кутия и за начините за тестване на умиращи скоростни кутии. Ще се доверя на МП. Има ли начин да се установи дали маслото е за смяна или МП не извършват такова сервизиране, а само смяна на цена по-висока от цената на автомобила?
Reply

#15
Мото Пфое сменят масло и филтър. Сменят и хидравличен блок на 5-степенните Айсин - но без гаранция. Сменят и целия автомат с гарнция, друго сервизиране на автомат не правят. Автомата се скапва по два начина - лека-полека прибуксува-трудно се усеща ако не познаваш колата, преритва и т.н. и втория начин е всичко е наред и изведнъж ритва здраво и до там - пътна помощ и сервиз за автоматици. Първия вариант е основно срещащия се, втория вариант е доста по-рядък. След диагностиката в МП, може да прескочиш и до Джемини, че са близо, след околовръстното вляво и там да направят една диагностика.
VOLVO XC90 2.9T - 272 hp
Reply

#16
Здрасти, аз не се заяждам, но ако усетя моята кутия да си заминава няма и за миг да си помисля дали да разкарам каляската. Веднъж вече дадох 8700лв за кутия, но при други обстоятелства. Ако кутията се скапе от пробег мисля, че не си струва да се набиват пари в кола, която е на цената на една нова кутия. Втора употреба също не е вариант. Ремонта е невъзможен - под ремонт разбирам гарантиран пробег колкото на нова кутия. Цена 2-4хил. лв и гаранция от 6 месеца е смешно предложение. За МП се свържи с Роби - много е точен. За Джемини също знам, че са добри, но преди години нещо недолюбваха Волвата. Успех в сделката и не мисли, че това е кой знае каква "възможност".
VOLVO XC70 AWD D5 185+
Reply

#17
Баба Яга Wrote:Здрасти, аз не се заяждам, но ако усетя моята кутия да си заминава няма и за миг да си помисля дали да разкарам каляската. Веднъж вече дадох 8700лв за кутия, но при други обстоятелства. Ако кутията се скапе от пробег мисля, че не си струва да се набиват пари в кола, която е на цената на една нова кутия. Втора употреба също не е вариант. Ремонта е невъзможен - под ремонт разбирам гарантиран пробег колкото на нова кутия. Цена 2-4хил. лв и гаранция от 6 месеца е смешно предложение. За МП се свържи с Роби - много е точен. За Джемини също знам, че са добри, но преди години нещо недолюбваха Волвата. Успех в сделката и не мисли, че това е кой знае каква "възможност".
В Пловдив ремонтират успешно и с гаранция 5 степ. Айзин, като цената варира от 1000 до 3000 лв., зависи какво се сменя. Гарантират пробег, т.к. при най-скъпият вариант се сменя почти всичко, но задължително препоръчват да се монтира радиатор на маслото! Дори от скоро имат магазин за части в София, така че може да се свали, да се остави тук и след Х време да се вземе за монтаж.
Аз си мисля, че Роби би хванал драма с кутията, има доста опит, но дори да се окаже с някакъв проблем, всичко зависи от цената, на която се спазари колата Wink
5 степ. Айзин при ХС70 страда само от едно - прегряване поради липса на радиатор и ненавременна смяна на масло, т.к. Волво го дават "Maintenance free". Аз лично, ако притежавах ХС70, бих си монтирал радиатор (излиза около 200-250 лв. с работата) и ще си сменям маслото през 60 000 км, но само в МП! Смяната с труда излиза около 200 лв. и не е толкова фатален разход.
При 6 степ. само заради ненавременна смяна се получават проблеми, но вече доста хора са запознати с този "дефект".
Иначе Айзин в други коли издържа доста повече, но не на джипки :mrgreen:
BG VOLVO Member #00409
Reply

#18
Благодаря за съветите. В никакъв случай не смятам, че е голяма възможност. За мен е важно да е 6+1 и това засега се покрива. Имам си резерви и преди двойна диагностика МП + Джемини мисля да не купувам нищо. Другият ми вариант е да взема нещо от италианските, които идват, но не мисля, че са по-сигурни от този вариант. Дано успея да се уредя с този Роби, който много го хвалят в този форум. Каквото той ми каже, това ще реша вероятно. Иначе първи впечатления от продавачите са добри - вежливи хора, а не някакви дебили, но пък много набързо ми показаха типични симтоми на автоджамбази - годината не е 2004, а 2003 дек, което си е 2003. Двигателят не е 185, а 163 кс. Да видим какво още от написаното ще се окаже невярно Smile. Ще ви кажа какво се е случило след празниците.
Reply

#19
pokworld Wrote:Хората, които продават автомобила са тези izkupuva.eu. Вероятността да има проблем е голяма, но засега се договорих да направим диагностика в МП. Ако се подтвърдят фактите от обявата (освен това, че не е 185 к.с. и не е от 2004, а 2003 Smile ) мисля, че няма причина да не се възползвам от възможността. Какво означава изчерпана скоростна кутия? Има ли как някой да си каже вече ми е изчерпана кутията и хайде да си продам автомобила. Говоря, ако се окаже, че няма проблем при диагностиката. Прочетох обстойно темата за тази скоростна кутия и за начините за тестване на умиращи скоростни кутии. Ще се доверя на МП. Има ли начин да се установи дали маслото е за смяна или МП не извършват такова сервизиране, а само смяна на цена по-висока от цената на автомобила?
В някои отношения 163 к.с. е по-добър от 185, но въпрос на гледна точка. С подходящ ремап става доста динамична, така че не е проблем да я ЪП-грейднеш в последствие.
В МП сменят масло само по желание на клиента, излиза около 200 лв. всичко ... не е много скъпо, предвид други марки от Премиум клас.
Аз си мисля, че не би трябвало да има сериозен проблем, при положение, че са готови на диагностика в МП.
Виж я и ако всичко е ОК, т.е. няма сериозни проблеми, слагай главата в торбата - ще останеш очарован в много отношения от тази кола!
Успех!
BG VOLVO Member #00409
Reply

#20
Благодаря ти Додо. Не очаквам да няма никакъв ремонт, нормално е 1-2К, дори и 3К, в зависимост от цената на автомобила, но 10К за скоростна кутия ако ще давам по-скоро ще взема ръчна скоростна кутия, там поне каквото и да стане уж за 4К може да се смени всичко.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)