The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Volvo S60

#11
Moarein Wrote:Не знам какво е Дроселова клапа...

Дроселовата клапа е нещо, за което МП искат 1050 лв + около 200 лв за адаптация.
Рециклира се за вечни времена за 350-400 лв.
Можеш да се опиташ да се свържеш и с колегата nik_dob и да го помолиш да дойде с теб и да направи една диагностика на електрониката на колата. Ще пратя телефона му на ЛС.
Обикновен простосмъртен с клубна карта.
Reply

#12
Здравейте,

Задължително преди покупка искайте от продавача да закарате колата до МП. За целта предварително се свържете с някой от приемчиците за Волво в сервиза на МОТО ПФОЕ в Люлин, обяснете им за какво става въпрос и си запишете час за пълна инспекция на автомобила + електроника. Цената е около 60лв и отнема около час време. Но пък срещу тази сума ще получите пълен списък с необходимите ремонти и цена за частите. Така ще сте запознат какво ви чака след като дадете 6999лв.

Иначе, автомобилът така от снимките изглежда доста запазен. На км не бих се доверил( 160 000км )- все пак такъв автомобил не се купува за да се кара по 10 000+км годишно примерно. Спокойно може и да е на 360 000км. и козметично да не му личи. Но това е мое мнение.
Reply

#13
bell Wrote:
Leper Wrote:.
Голям минус - Дроселова клапа /преди 2003г. модела/
- 170 коня - данък?
това е което се сещам до момента...

За 603 не споря но ... колонките са по три

[ATTACHMENT NOT FOUND]

Моята например няма тези долните които бият към шофьора ... освен това да са фалшиви дупки ....
Данъка ако си от СФ - около 300 лв. Tongue

Колега и аз преди си търсих точно този модел с "повечето" колони, и сега съм с него..но работата е там,че....Под тази дупка НЯМА друга колона, а само една Big Grin С 2 думи и аз се чудих много защо е направено,колоните са си 2 във вратите... Поздрави!
VOLVO S60 D5
VOLVO V70 2.5
Reply

#14
In Flames Wrote:Колега и аз преди си търсих точно този модел с "повечето" колони, и сега съм с него..но работата е там,че....Под тази дупка НЯМА друга колона, а само една Big Grin С 2 думи и аз се чудих много защо е направено,колоните са си 2 във вратите... Поздрави!

Виж ти, значе не съм се минал Big Grin
Брех да му се не види какъв ли е шУведския замисъл тогава на тези допълнителни джаджи?! Просто само гадая че ако системата е от по-високия клас HU 803 тези дупки също се "пълнят" с музика ....
The Easy Driver
MOSKVICH 426 combi - 1968 - ex
SEAT TOLEDO/1.6 m.i - 1993 - ex
VOLVO S40/1.8 i - 1996 - ex
VOLVO V70 D5 - 2003 - ex
VOLVO S80 V8 - 2006 - now
Reply

#15
Сори за оффа, HU-803 не винаги е с този допълнителен говорител, само съм виждал на S60R да ги има във вратите, аз съм сега с 803 но моята система е с 6 х 50вата и 1х25вата
ex - Volvo S60 2.4i BSR 188hp
Volvo S60 2.5 T5 Platinum 285hp Rica
Reply

#16
Тези дупки са за насочване на звука само при s60r има говорители там които са среди
Reply

#17
Здравей колега.
Задължително диагностика!! Изглежда сравнително запазена за тия години и километри.
Гледай за Рейка-1000лв, МАХОВИК+съдинител-2000+, дросел клапата по мое мнение трудно ще се хване да ли е за смяна...също и окачването да гледаш.
Моя личен съвет е да идеш при Жоро в Студентси град. Сервиз GT1 се казва.
Аз бях се засилил да вземам една "горублянка" от Италия...обаче излезнаха доста ремонти като например маховик, един лагер главина и разни "дреболии" по окачването...така че се отказах.
Успех с покупката....
П.С. Също друго, което бих те посъветвал от моя опит...не се хвърляй веднага на първата огледана кола!! Винаги си оставяй едни 2-3дни за размишление!! Огледай поне 5-6 екземпляра..
[Image: ab268624.gif]
[Image: ab262939.gif]
ВНИМАНИЕ!!!От много секс се ослепява!!!!!
Reply

#18
Един въпрос към HydroPower. Как ти е хванал, че маховика е за смяна....според мен трябва да се разглоби ск. кутия за да установиш проблемите по съединител и маховик...
ex - Volvo S60 2.4i BSR 188hp
Volvo S60 2.5 T5 Platinum 285hp Rica
Reply

#19
Leper Wrote:Един въпрос към HydroPower. Как ти е хванал, че маховика е за смяна....според мен трябва да се разглоби ск. кутия за да установиш проблемите по съединител и маховик...
Питай ме мен, че на скоро сменях Big Grin
Още като я взимах ме предупредиха, че маховика си заминава - познава се по отчетливото хлопане на желязо както и от адски неприятната вибрация по педалите.
В някакъв момент започнах да усещам и метално пристъргване при смяна на скоростите ... и го смених Big Grin
На клипчето много точно си показва как дрънчи заминаващ си маховик:

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.youtube.com/watch?v=q97Z3o86ftA">http://www.youtube.com/watch?v=q97Z3o86ftA</a><!-- m -->
The Easy Driver
MOSKVICH 426 combi - 1968 - ex
SEAT TOLEDO/1.6 m.i - 1993 - ex
VOLVO S40/1.8 i - 1996 - ex
VOLVO V70 D5 - 2003 - ex
VOLVO S80 V8 - 2006 - now
Reply

#20
Leper Wrote:Един въпрос към HydroPower. Как ти е хванал, че маховика е за смяна....според мен трябва да се разглоби ск. кутия за да установиш проблемите по съединител и маховик...

Да прав си, че трябва да се разглоби за да се види истинското състояние, но повярвай ми в този случай и непросветен като мен усети за този вероятен проблем/звучи малко като самохвалство но наистина така беше/.
Значи първо колата при превключване на скоростите се чуваше един звук като почукване леко...след това при гасене на двигателя без натиснат съединител се чуваше едно притракване от към двигателния отсек....при натиснат съединител и гасене го нямаше този звук..
Също понякога при подаване на газ пак се чуваше същия звук, но не винаги.
Друго потеглянето не ставаше плавно а с едно като "удар".
[Image: ab268624.gif]
[Image: ab262939.gif]
ВНИМАНИЕ!!!От много секс се ослепява!!!!!
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)