The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Volvo S60

#31
Здравейте колеги,
Имам едно питане:
Преди няколко дни едно CD влезе в плейъра на колата и не пожела да излезе. Ръчках, натисках - не! Радиото си работи, но CD-плейъра - йок.
Отидох при някакъв квартален спец, който ми каза, че за да извади заседналия диск, трябва едва ли не цялото табло да разглоби, а като попитах за приблизителна цена на манипулацията, каза "ще видим"!
Отказах се от услугите му, и се опитах пак сам да го извадя, играейки си с копчетата. В един момент обаче открих, че плейъра всъщност е CD-чейнджър, и като смених канала, прие нов диск и сега си свири нормално. Онзи заседналия разбира се си седи вътре, блокиран на някое от гнездата.
Засега не ме притеснява, но все пак, ако знаете някакъв безболезнен начин да извадя блокиралия диск, ще съм ви много благодарен Smile
Volvo S60, 2.4 - 170 hp, 2001
Reply

#32
Аз имам от време на време подобен проблем, и леко му помагам с друг диск примерно подхващам леко отдолу и излиза.
ex - Volvo S60 2.4i BSR 188hp
Volvo S60 2.5 T5 Platinum 285hp Rica
Reply

#33
Leper Wrote:Аз имам от време на време подобен проблем, и леко му помагам с друг диск примерно подхващам леко отдолу и излиза.

Пробвах с друг диск - не стана, явно аз не го правя като хората...
После като смених слота и направо си го глътна другия диск и почна да си свири Smile
Volvo S60, 2.4 - 170 hp, 2001
Reply

#34
Колегата Тишо ги лекува, той е твоя човек Wink
Reply

#35
Здравейте отново,
Имам едно въпросче, но реших да си продължа в темата. Ако администрацията прецени, нека я отдели.
Та:
Тази сутрин, докато си карах и Софийския трафик "спри-тръгни" за около минута се появиха някакви вибрации а на таблото се изписа:
Guidare Adagio Assistenza Urg. Светна и отдясно символ на нещо като помпа (поне така си мисля)
Спях на светофара и след около минута изчезна. В момента не показва грешка.
Порових се в нета и прочетох различни отзиви какво може да е това - някъде пишеше за горивен филтър, някъде за нещо като пластина на педала за газта, която не давала контакт и т.н.
Ако някой знае нещо по въпроса, моля да сподели.

За информация: филтри и масло са сменяни преди 9000 км. Планирам след седмица-две да сменя пак всичко - стандартното обслужване.
Модела е 2001ва година - 2.4 - безнин 170 коня.
Volvo S60, 2.4 - 170 hp, 2001
Reply

#36
Здравейте и за много години с малко закъснение Smile

Обмислям цялостно преоборудване на музиката в колата и съм се спрял на ето това:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.avitel-bg.com/pioneer_avh-x1600dvd">http://www.avitel-bg.com/pioneer_avh-x1600dvd</a><!-- m -->
Фабричните колони смятам да подменя с Herz.
Говорих с Авител по въпроса, обясниха ми, че това нещо може да служи и за навигация и за плеър на филми (не че ще гледам филми докато карам), и за монитор за задна камера, ако реша да слагам някой ден. Абе гъзария си е.
Някой слагал ли е подобно чудо в колата си и дали примерно ще е съвместим с копчетата то волана?
Също така ме притеснява дали инсталирането на подобен плеър няма да е като апел към автокрадците...

С Уважение
Михаил
Volvo S60, 2.4 - 170 hp, 2001
Reply

#37
Това няма да ти се върже с копчетата по волана,а ако имаш и фабричен парктроник,също ще откаже да работи. Wink
Нека говорят,а ние ще правим каквото трябва и каквото е редно.
Шампион за сезон 2011-2012 с Volvo S60 D5- Шампионат по издръжливост на пилоти и автомибили
Шампион към БФАС 2014 с Volvo 480 ES - Шампионат по издръжливост на пилоти и автомобили
Reply

#38
Здравейте отново,
След доста умуване и четене, реших да не подменям фабричния плеър на колата, но въпроса с тонколоните остава належащ. За смяна са.
Опциите са няколко:
1. Купуване на нови колони и монтаж.
2. Ремонтиране на сегашните - оферираха ми по 60 лв на колона - подмяна на мембраните, даже и гарацния дават.
3. Купуване на комплект колони от същия модел от някоя морга и опит да си ги монтирам сам.

Ще се радвам ако някой сподели възможен ли е вариант 3 - лесно ли се демонтират старите колони, и мога ли да се справя сам, без да се налага да ползвам услугите на сервиз.

Благодаря предварително.
Volvo S60, 2.4 - 170 hp, 2001
Reply

#39
Може и сам да си ги смениш, но трябва да се свалят корите на вратите за демонтажа и монтажа на говорителите.
Ако искаш да слушаш през оригиналното радио и да си ползваш командите от волана може да си закупиш YАTOUR или GROM AUDIO.
Аз съм с GROM и съм адски доволен но е по-скъп от YATOURa
Reply

#40
Да, предложиха ми такава джаджа за 200 лв, като я изведат в жабката.
Засега не ми е нужна - плеъра си чете аудио CD перфектно.
Първо да оправим колоните Smile
Volvo S60, 2.4 - 170 hp, 2001
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)