The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
акумулатор

#11
Е ово е стандарт Wink
ex XC90
Reply

#12
Здравейте
Една мразовита сутрин на -17 акумулатора изобщо не завъртя, но за сметка на това изхвърли няколко диска от чейнджера.Обиколката по магазините констатира, че в нашия край не се държи на склад такива големи живитни, така, че го заредих за 4 часа.Вече половин седмица няма никакви проблеми, при все, че го карам до работа и обратно.Харесал съм си EXIDE и чакам само намек че не му се работи.Имам само следния въпрос-на стария пише Волво, Гьотеборг, 800А студен старт и някакъв запас 170min.Някой знае ли какво е?И в ръководството за акумулатора/на руски е/ е даден за D5 2,4 140Ah, a aко има климатик за задни седалки 160Ah.
Reply

#13
160 :-)
Reply

#14
   
ex XC90
Reply

#15
Maxijaz Wrote:160 :-)
Колегата е имал предвид запасът в часове Wink
Иначе с 160Ah няма да запали и мотоциклет, особено в този студ :lol:

За D5 определено трябва да е около 85-90Ah и силен пусков ток - поне 850A.
Оригиналният е 90Ah/800A (както е посочил Zorba), но аз лично препоръчвам на колегите, особено ако си ползват печката редовно, да монтират 95-100Ah и минимум 900А.
BG VOLVO Member #00409
Reply

#16
Благодаря за отзива.Вече поръчах EXID 100Ah, 900A. A тези 160Ah наистина са от книжката за 2004 г. на руски, понеже английския малко ми пречи.Може да са за Сибир?
Reply

#17
Dodo 155 Wrote:
Maxijaz Wrote:160 :-)
Колегата е имал предвид запасът в часове Wink
Иначе с 160Ah няма да запали и мотоциклет, особено в този студ :lol:

За D5 определено трябва да е около 85-90Ah и силен пусков ток - поне 850A.
Оригиналният е 90Ah/800A (както е посочил Zorba), но аз лично препоръчвам на колегите, особено ако си ползват печката редовно, да монтират 95-100Ah и минимум 900А.

Даа - дали акумулатора не ми прави шегички с печката при големите студове?
Е тая сутрин на - 4 печката беше отоплила като пич - оня ден на -15 ... топки!
Иначе карам с Moll (уж фабрично го слагали в големите Аудита и Кайени) на трета зима 90 Ah не знам какъв му е пусковия ток ...
The Easy Driver
MOSKVICH 426 combi - 1968 - ex
SEAT TOLEDO/1.6 m.i - 1993 - ex
VOLVO S40/1.8 i - 1996 - ex
VOLVO V70 D5 - 2003 - ex
VOLVO S80 V8 - 2006 - now
Reply

#18
bell Wrote:Даа - дали акумулатора не ми прави шегички с печката при големите студове?
Е тая сутрин на - 4 печката беше отоплила като пич - оня ден на -15 ... топки!
Иначе карам с Moll (уж фабрично го слагали в големите Аудита и Кайени) на трета зима 90 Ah не знам какъв му е пусковия ток ...
В студа волтажът е бил по-слаб от минимума, за да тръгне или ... не си имал достатъчно гориво (мин. 15л.) :roll:
BG VOLVO Member #00409
Reply

#19
Здравейте.Реших проблема с акумулатора, и по закона на Мърфи не може да има пълно щастие.Споменах, че при -17градуса навън освен, че не му се въртеше на стартера, изплю и после сам си прибра диска.Понеже слушам радио повечето време не забелязах проблема с чейнджера докато не ми потрябва.А проблема е:
-показва, че всички дискове са извадени, а всъщност и шестте са вътре;
-при избор на диск от 1-6 отначало иска да сложа диска и не отваря процепа, а след това desk eror;
- ежект не работи;
- радиото и парктроника работят нормално.
Разгледах темите и не открих някой да се похвали с успех при това устройство, при все, че май не е рядък проблем.Ако някой има решение моля споделете, макар и темата да не е за музика. Idea Big Grin
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)