The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LED дневни светлини за Volvo C30?

#1
Здравейте,
В някои от по-новите моделни години (MY 2011) при C30/S40/V50 има фабрична опция за LED дневни светлини вместо фарове за мъгла.
[Image: 57%2520%25281%2529.jpg]
http://accessories.volvocars.com/Accesso...VCC-449579

Искам да знам дали някой от Вас има опит с конверсията от фарове за мъгла към LED дневни светлини? В момента съм със стандартните фарове за мъгла:
[Image: C30_fog_lights.JPG]
Дали всички части от комплекта на LED светлините стават за C30 (MY2007)? В официалната страница няма подобна информация, но допускам, че евентуално би било възможно ако съвпадат голяма част от компонентите (все пак C30/S40/V50 са на една база). От линка изглежда, че освен новите светлини се сменя и контролера на светлините (т.е. трябва нова "врътка" - част "Е" от инструкцията), както и нов софтуер според предписанията на VIDA.

http://accessories.volvocars.com/Accesso...-1/NOTHING

Благодаря предварително на всички за споределените мнения/опит. Smile

Поздрави Wink
Reply

#2
Аз си мислих за такива неща по едно време и четох как се прави фабрично, но после реших, че така или иначе нищо не се променя. Дали ще сменям крушките на фаровете или тези за мъгла, които ще транформирам в дневни си е все едно и също нещо. Те Волво са го изислили преди много години, дори преди всички останали производители като са нагласили така колата, че да ти светят основните светлини постоянно. За мен по-добро решение от това няма.

Поздрави
Volvo For life!
Reply

#3
Аз ползвам една от системите за допълнително вграждане, които са налични на пазара. Понеже нямам фарове за мъгла, системата ми управлява дългите светлини, като ги пуска на 30%. Смятам, че такава система би била удачна и за управление на халогените за мъгла.
Съгласен съм, че оригиналната с-ма за автоматичните фарове решава въпроса. За съжаление, ксеноновите лампи на късите светлини не се повлияват добре от честото палене и гасене, когато колата се ползва в градски условия. За мен лично, това беше причината да си вградя допълнителната система. Ако реша да се дооборудвам и с халогени за мъгла, ще прехвърля това управление на тях. Не съм много сигурен обаче, дали такива светлини се признават за "дневни".
S40 2,0D 2008
Reply

#4
Това беше моето решение


Attached Files Thumbnail(s)
           
Reply

#5
Това е едно много добро решение, поздравления Lanho! Макари че сега Волвото ти прилича на БМВ,от където си взел идеята, но на мен ми изглежда странно, освен ако не си фен БМВ каращ Волво Wink
Поздрави
Volvo For life!
Reply

#6
gi.ivanov Wrote:Аз ползвам една от системите за допълнително вграждане, които са налични на пазара. Понеже нямам фарове за мъгла, системата ми управлява дългите светлини, като ги пуска на 30%. Смятам, че такава система би била удачна и за управление на халогените за мъгла.
Съгласен съм, че оригиналната с-ма за автоматичните фарове решава въпроса. За съжаление, ксеноновите лампи на късите светлини не се повлияват добре от честото палене и гасене, когато колата се ползва в градски условия. За мен лично, това беше причината да си вградя допълнителната система. Ако реша да се дооборудвам и с халогени за мъгла, ще прехвърля това управление на тях. Не съм много сигурен обаче, дали такива светлини се признават за "дневни".

Жоро,

къде се изгуби, не съм те чувал с месеци? Надявам се всичко да е по- местата си при теб!
Volvo For life!
Reply

#7
JMI Wrote:Аз си мислих за такива неща по едно време и четох как се прави фабрично, но после реших, че така или иначе нищо не се променя. Дали ще сменям крушките на фаровете или тези за мъгла, които ще транформирам в дневни си е все едно и също нещо. Те Волво са го изислили преди много години, дори преди всички останали производители като са нагласили така колата, че да ти светят основните светлини постоянно. За мен по-добро решение от това няма.

Поздрави

Да ама като изключиш светлините, гаснат и тези за мъгла. Smile
Reply

#8
Да, но аз говорех, че си ползвам късите светлини на фаровете (както е фабрично), а не тези за мъгла.
Volvo For life!
Reply

#9
JMI Wrote:Да, но аз говорех, че си ползвам късите светлини на фаровете (както е фабрично), а не тези за мъгла.

Разбрах.
Бях гледал за по-новите Волва да се продават едни кит-ове, сменя се решетчицата която е до фара за мъгла и имаш дневни светлини.
http://www.aliexpress.com/wholesale?Sear...611&page=1
Reply

#10
А да сега те разбирам те за какво ми говориш Wink Това между другото щеше да ми бъде следващия въпрос!
Volvo For life!
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)