The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
проблем с турбо v70 d5

#1
Колеги,имам следния проблем!
Изписа ми следните грешки:"emissione alte necessita assist" "motorenecessita assist" След което спря да ми се включва турбината.Направих диагностика и имам проблем с ЕГР-то,дали има нещо общо с турбината.Гледаха за някой откачен кабел-няма!Казаха ми,че не прави вакум.Някой имал ли е подобен проблем,от какво може да е?
И колко,приблизително струва това ЕГР?
Reply

#2
Кое не прави вакум?ЕГР ти е изцяло електрически на този мотор.Ако под "не прави" вакум са имали предвид вакума изобщо в системата - тогава вакум помпа.Практиката ми показва обаче,че вакум помпа много рядко сдава багажа,чест проблем представляват спукани тампони на мотора,оттам вакума се разпада и нямаш управление на турбината.В такъв случай записва грешка P0244,която набеждава електровакумния клапан на турбината,но реално той не е виновен.Имаш едно клапанче на кутията на въздушния филтър,откачи му маркучетата и виж на едното от тях има ли вакум (на запален мотор).
Не му стига само да кара, трябва и да знае как работи!
Reply

#3
valio.com Wrote:Колеги,имам следния проблем!
Изписа ми следните грешки:"emissione alte necessita assist" "motorenecessita assist" След което спря да ми се включва турбината.Направих диагностика и имам проблем с ЕГР-то,дали има нещо общо с турбината.Гледаха за някой откачен кабел-няма!Казаха ми,че не прави вакум.Някой имал ли е подобен проблем,от какво може да е?
И колко,приблизително струва това ЕГР?

има поне 4 - 5 теми за "забиване" и влизане в авариен режим на D5 в този форум - доста често срещана болежка за тези двигатели е, споко!

Успех!
The Easy Driver
MOSKVICH 426 combi - 1968 - ex
SEAT TOLEDO/1.6 m.i - 1993 - ex
VOLVO S40/1.8 i - 1996 - ex
VOLVO V70 D5 - 2003 - ex
VOLVO S80 V8 - 2006 - now
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)