The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
S40 (2000 г.) Въпроси - съединител и волан

#1
Здравейте,

Преди дни станах собственик на горепосочения автомобил (отдавна се заглеждам и попаднах на екземпляр, който харесах). Имам 2 въпроса, за които не можах да се информирам от прочетеното до тук:

1. Нормално ли е да има около 1-1,5 см. хлабина когато волана е в средно положение (подобно на 190/124 на Мерцедес). Автомобила е устойчив по курса, няма притеснителни звуци, но има този луфт.

2. Съединителя "зацепва" осезаемо по-високо от средата на хода на педала - според мен не би трябвало да е така, но знам ли? Не съм управлявал друго Волво с ръчни скорости, за да направя сравнение. Подлежи ли на регулиране?

Това за сега. Мисля да мина на някоя от срещите, за да се запознаем.
Момчил
Reply

#2
Привет адаш, добре дошъл! Smile

S40 ама кое? бензин ли, дизел?
бивши:
V40 1.9D 115hp '03 - D4192T3
настоящ
Xc70 D5 185hp MY'06 - D5244T4
Reply

#3
Нямах представа, че има значение в случая - бензин, 122 к.с., 1800 см3 (не е с директно впръскване).
Reply

#4
momk0 Wrote:Привет адаш, добре дошъл! Smile

S40 ама кое? бензин ли, дизел?
А такаа..в тая тема само адаши се събрахме.И от мен добре дошъл адаш !
Sweden style , by momcho00
____________________________________________________________________________
Клубна карта №:00389
[Image: ab271105.gif]
пазлы trefl
Reply

#5
Много ще се радвам да се запознаем и лично Smile

Все пак (да се върна на темата), вашите S40-ки имат ли луфт във волана и ако да - колко приблизително?
Ако са с ръчни скорости - съединителят по начина, по който съм описал ли работи?

Загледах се днес и в още нещо: светлините. Малката лампа под тази за дългите светлини (на фара, който е по-близо до решетката) габаритна светлина ли е? При мен не свети в нито едно положение на ключа - не ми се вярва и двете да са изгорели едновременно, както и да са на самостоятелен предпазител. Кога трябвало да свети?
Reply

#6
Здравей колега,аз имам същото волво и при мене съединителя отделя доста високо и преди смяната и след смяната му! За волана има леко луфт и при мене,така си е вече 3 г. и няма проблем. Малките крушки са ти габарити,дай вътре ключето на положение само на габарити,демек едно завъртане и ако не светят са ти заминалиSmile
волво S40 2000г,1.8 ,122 коня
Reply

#7
Smile


Attached Files Thumbnail(s)
   
S402.0T99 - на части
S402.0T01
Reply

#8
Благодаря за отговорите Smile
Reply

#9
Не виждам бутон за редакция и затова пиша ново мнение.

Рядко ми допада автомобил толкова много (въпреки, че една част от предпочитаните екстри липсват, но така е при избор на старо, състоянието е водещ критерии) и затова се размечтах да сменя Зафира-та със 7-местно V70, но в аутоскаут DE има само 5 бензинови... не че дизеляците са повече. Токова ли са редки? Има ли "форумна" със седем места да обменя мисли със собственика Smile
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)