The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
v40 1.9d ръчна помпа за подаване на гориво

#1
Здравейте,

прибирайки се за София, колата угасна и не искаше да запали. Проблемът се получи в Дупница и я оставих за ремонт в тамошен сервиз. Оказа се, че се е развалила помпата, за която се завива горивният филтър. От сервиза сложиха някаква обикновена, тъй като не можаха да намерят за моята кола. Тази помпа няма бутон за ръчно подкачване на гривото и сега колата трудно пали, тъй като явно няма клапа, която да задържа горивото.
Моделът на двигателя ми е 1.9D, 95 к.с., а наименованието, което е записано на помпата е purflux 30RT26-2. За съжаление не мога да намеря откъде мога да закупя тази част. Ако можете да ме посъветвате къде да отида или трябва я да търся втора употреба?
Reply

#2
Преди 4 години си купих ремонтен комплект за тази помпа от един магазин който се намира на ул.Г.С.Раковски .
Ето виж картата , отбелязал съм го с червено . Доколкото си спомням цената беше 8,20 лв. Smile
Успех !

P.S. Магазина не е толкова дълъг , ама не съм сигурен къде беше точно ...

   
Volvo S70 2.5 TDI 1998 D5252T
[Image: 581732.png]
Reply

#3
Здравейте,

благодаря за отговора. По същество - обиколих Раковска, но в повечето магазини ме гледаха като "теле в железница". В едно магазинче, обаче, успяха да ми дадат отговор, че се къса гумена мембрана в механичната част на тази помпа и ако си намеря майстор да ми я смени могат да ми продадат резервна.

Решението дойде от един сервиз на Симеон:
   

Там ми продадоха ремонтен комплект (22 лв.) и ми оправиха помпата.

Самата помпа изглежда така:
   

Ще пиша дали всичко е наред след като покарам няколко дни колата.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)