The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
VOLVO XC90 D5 (MY2008) Remap UP-grade

#11
JMI Wrote:Ти явно си прочел повечко от мен, но наистина не ми стана ясно, защо се тревожиш толкова от DPF-a след ремапа. аз мисля че колата трябва да реагира нормално и да не запушва или създава, каквито и да е проблеми като цяло.

Ще ти бъда доста благодарен ако можеш да внесеш малко яснота относно ситуацията около DPF -a.

Поздрави
Ами има много важно значение, поне докато работи, а дори и след това Wink
Всяко едно неправилно изгаряне - бавно или бързо, създава сажди, които се натрупват по катализатор или DPF.
ОК, той ще се регенерира, но когато те не са изгорени както трябва, т.е. при определената температура, биват по-мазни и залепват качествено.
Следва знаеш какво Smile

Идеален пример за лош сетъп - надува се налягането в рейла, пуска се повече буст и имаш повече мощност, но на по-богата смес и трябва повече време да изгори, което означава, че трябва да започне по-рано, т.е. авансът е пряко свързан с всяка една промяна, т.к. тактовете са 4 и няма как да ги намалим или увеличим като време, освен ако не се сменят разпределителните валове, но там нещата стават много по-сложни ... а и при коли с променилива геометрия на турбото или "пеперуди" е много по-сложно да се "изправят" гърбици. При бензиновите атмосферни мотори разликата м/у сток и рейсинг валове е все едно си му монтирал турбо.
Бедната и богата смес имат различни температури на горене, затова е от съществено значение да не се прекалява с увеличаване на въпросното число на EGT - Exhaust Gas Temperature.

Май много сложно, дори за себе си го обясних, но мисля че ме разбра Wink
Затова "Power Box"-овете не са хубави, защото лъжат ЕКУ-то с някои показатели, а не ЕКУ-то да управлява мотора според зададените карти и реални данни от датчици ... същото важи и за лошите сетъпи Wink

п.с. Иначе не му се притеснявам на самия DPF, а на процеса на горене Wink
Филтърът го чакам да се запуши, за да имам основателна причина да го махна и да затапя EGR-а :mrgreen:
BG VOLVO Member #00409
Reply

#12
Да, разбирам те напълно, но искренно се надявам, че написаното теб по-горе е добре съобразено от Рика. Колкото до филтъра ми се струва ще ти се наложи да почакаш докато се напълни Smile
Volvo For life!
Reply

#13
JMI Wrote:Да, разбирам те напълно, но искренно се надявам, че написаното теб по-горе е добре съобразено от Рика. Колкото до филтъра ми се струва ще ти се наложи да почакаш докато се напълни Smile
За РИКА може да си спокоен, съобразено е, като при мен EGT-то от 400, в момента е 410 с РИКА-та Wink
Да, за филтъра ще трябва да почакам поне още 150 000 км :mrgreen:
BG VOLVO Member #00409
Reply

#14
Dodo 155 Wrote:Свалих графиките на картите и ги показах на един познат, който е доста начетен и прави сетъпи. Каза да му дам малко време, за да намери картите и да ги види, защото се ориентира по графиката, но само визуално. Искаше да проучи нещата в детайли, за да изрази мнение. След около месец ми се обади и каза, че има сетъп на РИКА - Стейдж 2 и ако искам можем да го заредим и пробвам. Естествено, че искам ... така и направихме.
От къде сваляте графики и сетъпи? Аз успях да намеря някакви сайтове с готови карти, но нямаше за моята кола.
Моето Волво го преправяхме 4-5 пъти докато се получи желания ефект. А той беше - плавна крива, по-голяма пъргавина на ниски (защото 95% от времето се кара в градски условия) и възможно най-нисък разход. Ето я и моята графика на двигателя след последното преправяне:
[Image: file.php?id=36412]
Загубите не са колкото очаквах и на колелата е 98к.с. и 212NM.
Не съм мерил колко е сток, но трябва да е 95к.с. и 190NM на двигателя. По принцип рекламират, че за този модел може да се вдигне до 125к.с. и 260NM, но вероятно тогава разхода много ще скочи, а на моята с леко каране успях да засека 7/100 градско в София без климатик и 4.2/100 извънградско при поддържане на около 80км/ч.
S80 2.0 D3
Reply

#15
Сега се загледах по-внимателно в твоите графики и лично на мен STAGE 2 в ниските до 2200 ми харесва повече от колкото FINAL.
S80 2.0 D3
Reply

#16
Persizi Wrote:Сега се загледах по-внимателно в твоите графики и лично на мен STAGE 2 в ниските до 2200 ми харесва повече от колкото FINAL.
Хм, реално в ниските не е пипана, само на високи ... явно този стенд не е най-добрият, но за автоматици и AWD ми го препоръчаха.
Твоето купе е сигурно на 1/2 от моето и няма да е много хубаво да "изригва" в ниските, особено с автоматика Wink

п.с. Не знам от къде се свалят картите, но определно на стенд нещата се получават най-добре Smile
BG VOLVO Member #00409
Reply

#17
Dodo 155 Wrote:
Persizi Wrote:Сега се загледах по-внимателно в твоите графики и лично на мен STAGE 2 в ниските до 2200 ми харесва повече от колкото FINAL.
Хм, реално в ниските не е пипана, само на високи ... явно този стенд не е най-добрият, но за автоматици и AWD ми го препоръчаха.
Твоето купе е сигурно на 1/2 от моето и няма да е много хубаво да "изригва" в ниските, особено с автоматика Wink
Аз до колкото виждам дори на оригиналния софтуер въртящия момент преди 2050rpm е по-висок от колкото на модифицираните. Не разбирам много от ремап, но мисля, че пипането във високите също може да окаже влияние на ниските, без да е пипано в тях. Но все пак може и да не е измерено добре.
Стенда където мериха моята също е добър и за автоматици, но за жалост не може да мери AWD.
S80 2.0 D3
Reply

#18
Persizi Wrote:
Dodo 155 Wrote:
Persizi Wrote:Сега се загледах по-внимателно в твоите графики и лично на мен STAGE 2 в ниските до 2200 ми харесва повече от колкото FINAL.
Хм, реално в ниските не е пипана, само на високи ... явно този стенд не е най-добрият, но за автоматици и AWD ми го препоръчаха.
Твоето купе е сигурно на 1/2 от моето и няма да е много хубаво да "изригва" в ниските, особено с автоматика Wink
Аз до колкото виждам дори на оригиналния софтуер въртящия момент преди 2050rpm е по-висок от колкото на модифицираните. Не разбирам много от ремап, но мисля, че пипането във високите също може да окаже влияние на ниските, без да е пипано в тях. Но все пак може и да не е измерено добре.
Стенда където мериха моята също е добър и за автоматици, но за жалост не може да мери AWD.
Да, явно ... много странно я измерваха - слагаха на ръчен речим от 1-2-3 и оставяха на 4-та. После ускоряваха до около 2000 оборота, задържаха оборотите и натискаха един бутон, след което започваха да я форсират когато зацепваха ролерите. На всеки един тест правиха х 3 ръна ... явно идва от самото измерване, защото в момента е по-динамична в ниските от стандартните стойности, а в началото на графиката е различно.
BG VOLVO Member #00409
Reply

#19
Не знам къде да покажа,поне тука имаше тема за DPF в момента има един комплект за пълнене,ако някой иска да участва:

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.ebay.co.uk/itm/Genuine-Volvo-Diesel-Filter-Additive-DPF-Eolys-Oil-Top-Up-Also-Fits-Fords-/181213776174?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item2a312ec92e">http://www.ebay.co.uk/itm/Genuine-Volvo ... 2a312ec92e</a><!-- m -->

П.С. Извинявам се за мястото,но не намерих темата с DPF за допълването. Ако смятате за ненужно,може модератор да ми махне мнението. Smile
Volvo V50 D5 2006
Volvo S70 2.5 TDI
Volvo V40 1,9D 115h.p 2004
Nissan Primera P10 2.0D - ex.
Reply

#20
ДА супер, такива китове излизат в ебей доста често. Ако на някой му трябва мога да грабна един. иначе аз купувам нещата от във Волво Ню Кясъл ими ги дават с 25% отстъпка от основната цена.
Volvo For life!
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)