The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Лампа на таблото

#11
Проблемна инсталация или кофти дебитомер - това,че е нов не означава нищо.Евтините заменки в 80 процента от случаите не работят коректно.Напиши тук точната дефиниция на грешката.Поздрави
Не му стига само да кара, трябва и да знае как работи!
Reply

#12
Точна дефиниция на грешката- дебитомер.Само това изписва на екрана.Смяната на частта е елементарна и не може да се обърка нищо и става за под 5 минути.А цената е 540 лева.Имаше варианти и за по-евтини производители,но аз исках само оригинално на Siemens.Къде може да съм сгрешил?В МП е 575 лева,но заедно с монтажа може би ще стане 630.И ако пак нещо ми светне ще плащам и за диагностика кой знае колко.И ако не дай боже не намерят проблема ще ми върнат парите ли?
Volvo XC90 3.2 2009 Plenty of power and extremely smooth running
Reply

#13
Няма такава грешка 'просто дебитомер', излъгали са те с диагностиката.Всички грешки казват какво не е наред - няма връзка, късо съединение, сигнал извън норма. Грешката може и да не е в дебитомера, а да е проблем, който обърква дебитомера - например скъсан или запушен вакумен маркуч.

Не съм фен на Мото Пфое, но 'И ако пак нещо ми светне ще плащам...' не е точно така за Мото пфое. Дават 6 месеца гаранция на ремонтите.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#14
Напълно съгласен съм с Жоро.Няма "дебитомер" - ако трябва да съм точен,когато чета едно волво с универсален кодочетец вади примерно някаква грешка,пише дебитомер и толкова.Когато прочетеш колата с дилърското (DICE) същата грешка може да има няколко дефиници - signal implausible,signal too high,signal too low и т.н. а щом дебитомера е 600 левчета вероятността да е неработещ в примерно 0.1 % Хващай мултицета,отваряй аутодата и мери сигналите от дебитомера.Имах един случай с опел 2000 год. при тях ЕКУ-то е хибридно изпълнение и седи на самия двигател.От вибрациите след време се пукат едни алуминиеви нишки в самия компютър - ремонта не е гарантиран на 100 %. Момчето си купил друг компютър от същия двигател и го сменил,да ама сега плаче за дебитомер - купил си 3 нови - не и не.Хващам аз да меря и какво се оказва - този мотор има два варианта с еку-та като разликата им е само в разположението на 2-3 пина и оттам липсва масата на дебитомера и той не работи.Така че мери се всичко много внимателно ел. връзки проверява се по 3 пъти и ако там няма проблем,наистина е възможно да има проблеми с въздуха,както спомена Жоро.Но първо!!! хубава диагностика,каква точно е грешката и при какви обстоятелства се записва - контакт,работа на двг,след известно време каране и прочие.Ако не се справиш,тази седмица смятам да си ходя към Пазарджик и ако имаш време отскочи да погледна,ще си нося видата.Поздрави.
Не му стига само да кара, трябва и да знае как работи!
Reply

#15
Проблема решен! Wink
Не му стига само да кара, трябва и да знае как работи!
Reply

#16
как? Smile
Reply

#17
nik_dob Wrote:Проблема решен! Wink

Е,само това ли ще напишеш ? Smile Сподели как , защо ... ако не е някаква свръх-секретна тайна , разбира се ?
Volvo S70 2.5 TDI 1998 D5252T
[Image: 581732.png]
Reply

#18
кофти маркуч Smile
Не му стига само да кара, трябва и да знае как работи!
Reply

#19
nik_dob Wrote:кофти маркуч Smile

Понякога проблемите са банални и само човек с нужните познания , техника и опит може да се справи !
Браво nik_dob записваш в актива си още един "разплетен случай" !
Volvo S70 2.5 TDI 1998 D5252T
[Image: 581732.png]
Reply

#20
папката с досиета набъбва :lol:
Не му стига само да кара, трябва и да знае как работи!
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)