The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Проблем Раздатъчна кутия и 4X4 Volvo V70XC 2001

#1
Здравейте,

Автомобилът е Volvo V70XC, 2001 г., 2.4 Т, ръчна скоростна кутия. Карам го от две години и съм навил 60 000 хил. км., без никакви проблеми.
при поредната смяна на маслото на скоростната кутия, диференциалът и раздатъчната кутия, в Мото Пфое ме информираха за лошата новина, че 4х4 не работи и се оказа, че са прави. Според тях проблемът бил в раздатъчната кутия. Трябвало да се смени муфата на раздатъчната кутия и проблемът щял да се реши. Единствените симптоми, които аз усетих, бяха причукване в задната част на диференциала (виско съединителя) при спиране. Не е имало никави жестоки издрънчавания или др. подобни, просто се появи леко причукване. Причукването се появява, когато при спиране, скоростта падне под 10 км/ч, докато не спре автомобила. В Мото Пфое казаха, че като се поправи раздатъчната кутия причукването щяло да изчезне. Също така ги попитах, да не би проблемът да е във виско съединителя, но ми казаха, че категорично е в раздатъчната кутия. Мото Пфое ми предложиха цена от 620,00 лв. за частите (муфа-250.00 лв, два семеринга-150,00 лв., масло 70,00 лв., силикон/гарнитура 20,00 лв., 10 лв.-болт и др. без ДДС) и 300.00-350.00 лв. за труда или общо около 950,00 лв. Дават и 1 година гаранция
Някой друг имал ли е подобен проблем и единствено в Мото Пфое ли може да се ремонтира или има и други майстори, които разбират и при които би излезнало по-евин.

Поздрави!
Reply

#2
Колега виж в някоя морга каква цена ще ти обявят за цялата раздатка, другия вариянт е да си поръчаш частите от вън и в някой читав сервиз дето знаят какво правят да ти ги сменят, крайната цена ще е поне на половина, поздрави
Reply

#3
shenti_bul Wrote:Колега виж в някоя морга каква цена ще ти обявят за цялата раздатка, другия вариянт е да си поръчаш частите от вън и в някой читав сервиз дето знаят какво правят да ти ги сменят, крайната цена ще е поне на половина, поздрави
Раздатка отвън няма да излезе по-малко от 6-700 лв., частите също няма да са много по-малко отвън.
За 2-ра употреба части има голям риск - може да покара така известно време и пак в МП.
950 лв. не са много, аз лично очаквах да бъде поне 2000 ... а отделно дават 1 год. гаранция Wink
Ако колегата може да си вземе ДДС-то и се опита да вземе някаква отстъпка, определено си заслужава да се направи в МП.
BG VOLVO Member #00409
Reply

#4
Да, действително и учудващо :mrgreen: цената не е фрапираща
Reply

#5
Задължително в Мото Пфое.Иначе правиш го в друг сервиз,спестяваш 200лв,и ако стане нещо след 6 месеца ще ти кажат,че те не са виновни и пак си ходиш в Оторизирания сервиз.Да не говорим,че втората употреба не се знае колко е хубава Wink
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)