The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
S60 D5 от масло 5w40 Castrol на какво да мина..

#11
аз преди десетина дни смених маслото с Total 5w30, от тоагава съм минал 2000км ( 1500км в Гърция на 38 градуса) и засега нямам забележки.
Volvo S60 D5 163hp D5244T - automatic
[Image: ab192146.gif]
юзербары для форумов
Reply

#12
аз карам с Тотал 5w40 навъртях около 2 000 км не е мръднало на щеката и двигателя работи по "меко".Бях с 0w30 на кастрол от МП,ама минах на тотал още повече че колата си я купих от Франция и беше с тотал 5w40.
Reply

#13
Az sam sas Cepsa 10W40, che iskah da sam siguren pri pokupkata i parvata smqna dali shte go gori, no kakto se ubedih, ne gori poveche ot dopustimite stoinosti za modela - 500 - 600 grama na smqna 10000 km, i sled okolo mesec, predi zimata shte go smenq i ottuk natatak shte karam s 5W40 za markata shte izbera nqkoq ot mestnite tuk - I.G.A.T., Pennasol, Meguin, Addinol i oshte 2 - 3 drugi, po nishto ne otstapvat na izvestnite v bg dori sa po-dobri spored men, sadeiki po slujebnata kola - 3 smeni s mestni marki veche.
Reply

#14
shadow88 Wrote:
geshuin Wrote:Запознат ли си с марката Yacco ако не, се запознай аз три коли карам с нея много съм доволен всичките ми течности по С60-то са ми на тази марка сега в момента съм с 5W30 Lube De има и по нови вече разновидности разгледай сайта им.Сигурен съм в тази марка и в това че няма ментета в България а за Castrol 98% от това което се предлага в България е бутилирано в турция.Ако искаш истински Castrol евтин и немски отиваш не в Мото Пфое а на улица Любляна до 66 СОУ проверено място с истински масла и цени.

Аз нещо не останах впечатлен от това масло. Сипах го на Пежото ми и .... нещо не беше наред Big Grin
Yacco от официалният представител - няма начин да си разочарован, освен ако не спазил спецификация или вискозитет Wink
Castrol-ът на много места е турски, както написа колегата.
В МП предлагат масло "Волво - А5", което е EDGE на Castrol, но не е турски - вняся се директно отвън и не се бутилира в Турция Wink
Всички БМВ масла са Castrol, различни модели, и има няколко места в София където предлагат хубав Castrol, бутилиран за БМВ, вкл. Камор и Дару Кар. За съжаление LL и FL са синтетични, но само 0w40 или 5w30. 5w40 е Magnetec, който не се препоръчва за по-новите модели на Волво.
Иначе в посоченият по-горе сайт има доста масла, за които съм сигурен, че няма да има проблем, защото търговецът е сериозен.
Но ако някой не вярва на дадена марка, магазин или сервиз, да си го поръча от Германия, изпращат по куриер - 25 евро до 20 кг(л.), гаранция, че ще си купите истинско масло - Проверено! При поръчка на 20 л., литърът дори излиза с 1/3 по-евтино от БГ Wink
BG VOLVO Member #00409
Reply

#15
здравей аз карам моето D5 с масло на GM 5w30 пълна синтетика така казва поне майстора при когото я обслужвам доволен съм минах 12000км и долях само 150грама
Reply

#16
Благодаря Ви колеги! Насочвам се към Лики Моли или Статоил (май ще съм на Статойл). Само някои да ми обясни за онлайн магазина... Стабилен ли е? И на имейл ли да се договоря с хората относно това,че съм в клуба?

Поздрави!
VOLVO S60 D5
VOLVO V70 2.5
Reply

#17
In Flames Wrote:Благодаря Ви колеги! Насочвам се към Лики Моли или Статоил (май ще съм на Статойл). Само някои да ми обясни за онлайн магазина... Стабилен ли е? И на имейл ли да се договоря с хората относно това,че съм в клуба?

Поздрави!
Да, стабилен е, а офисът им е в Гео Милев, на Коперник, с/у Галакси центъра Wink
Пиши им, че си Волво член и си напиши номера от картата, както и имената.
Поздрави!
BG VOLVO Member #00409
Reply

#18
geshuin Wrote:Запознат ли си с марката Yacco ако не, се запознай аз три коли карам с нея много съм доволен всичките ми течности по С60-то са ми на тази марка сега в момента съм с 5W30 Lube De има и по нови вече разновидности разгледай сайта им.Сигурен съм в тази марка и в това че няма ментета в България а за Castrol 98% от това което се предлага в България е бутилирано в турция.Ако искаш истински Castrol евтин и немски отиваш не в Мото Пфое а на улица Любляна до 66 СОУ проверено място с истински масла и цени.
Е , аз от там си взимам Castrol-а . Wink
VOLVO 850 GLT 2.0Turbo avtomatik 1996g.
Reply

#19
Колеги,много полезна информация има в тази тема. Благодаря на Додо за огромната информация която дава!
Искам да попитам обаче,какво мислите за зимата да сипя това масло - Castrol 0w40

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.motorni-masla.net/index.php?main_page=product_oil_info&cPath=97_93_285&products_id=3783">http://www.motorni-masla.net/index.php? ... ts_id=3783</a><!-- m -->
VOLVO S60 D5
VOLVO V70 2.5
Reply

#20
Аз карах с масло на Motul 0W40 - масло като масло, няма да усетиш разлика.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)