The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
присветване на таблото

#11
Всичко премерих по всякакви начини, по кабеляците няма отклонения. Както писах по горе, като го ремонтирах преди време и след ремонта го тествахме (преди да го сложа на колата) на импровизирана стойка с електромотор още тогава беше под нормалните стойности. Майстора не можа да си го обясни, след смяна на лагери, зачистване, проверка за изгоряли диоди ( между другото до колкото знам ако има изгорял диод ще свети лампата за зареждането) , статор и ротор,регулатора на напрежението и т.н. Всички факти клонят към алтернатор, от което изниква и нов въпрос. Понеже съм с турбо и автоматик (ако това е от значение) дали алтернатора е същия с другите двигатели или има някаква разлика.Бях чел някъде много отдавна( по спомен),че на Волво 850 алтернаторите при бензиновите двигатели са 100А ,а ако са автоматик 80А,не знам защо, а може и нещо да се заблуждавам,това оставям на вас. На моя както е сложен на колата не се вижда ни "табела" ни нищо а искам при свалянето му веднага да сложа другия. Тъй че колеги, търся алтернатор....
VOLVO 850 GLT 2.0Turbo avtomatik 1996g.
Reply

#12
Според AutoData при различните турбо-двигатели се ползват алтернатори 55А и 70А, като за твоя модел дават 55А. Обяснявам си го с това, че тези двигатели са с по-малка компресия и съответно е необходим акумулатор с по-малък капацитет при палене.
Така или иначе един 100А-алтернатор в никакъв случай няма да ти навреди, а и ще работи в по-облекчен режим.

Малко информация за различните модели алтернатори.
Reply

#13
Колеги, не знам защо пишете ампераж на алтернатора различен от 100А. Тука по каталог или айде по-точно, според програмата в дилършипа (VIDA ама има още една за цените Wink ) друго освен Boch 100A няма. За ХС70 2006 другото нещо Wink е Bosh 120A. Не разбирам от къде са останалите числа които сте споменали? Може ли да разясните. Да не би в Европа по друг начин да са нещата?
Поздрави
I am not suffering from panic attacks, I enjoy them.
Reply

#14
Тъкмо погледнах малко по-обстойно. Дават 80А за кола без климатик. Кола със климатик 100А. Аз бих се придържал към тези спецификации.
http://www.volvopartswebstore.com
Този сайт е доста добър. Не гледайте цените. Те са за genuine Volvo. Има каквото е нужно и номера на частите.
I am not suffering from panic attacks, I enjoy them.
Reply

#15
В pdf-а, за който съм дал линк, са описани всички модели на Bosch и Nippondenso, които са монтирани заводски на различните модели 850. Почти всичките се намират в ebay. Има и много афтермаркет марки и модели, както на световноизвестни фирми, така и откровени ментаци, какъвто беше сложен на моята кола от някой учен италианец.
Ампеража, посочен на алтернатора е максималния, който той може да отдаде. В по-голямата част от времето консумацията от цялата ел.-система е по-малка. Монтирането на алтернатор с по-голям ампераж от предписанията по никакъв начин не може да навреди, а и алтернатора никога няма да се товари докрай, което е плюс за него.
Reply

#16
Иво, сигурно си мислиш,че моя двигател е 210к., но не е. B5204T2 175k.s. -изключително рядък,доколкото знам разликата е в турбините,моята е с ниско налягане.Предполагам няма да има разлика в алтернаторите с по мощния, ама знам ли ?
VOLVO 850 GLT 2.0Turbo avtomatik 1996g.
Reply

#17
И трите варианта 5204Т, Т2 и Т3, ги дават с еднаква компресия 11 - 13 бара, еднакви акумулатори 50Ah и еднакви алтернатори 55А. Разликите трябва да са в турбините и компютрите, може да има и още нещо. Всичко това не е пряко свързано с алтернатора, стига той да не е под 55А, но такъв няма така или иначе. Ако ползваш акумулатор >50Ah е силно препоръчителен по-мощен алтернатор.

До преди малко си играх със стария ми алтернатор. Със сигурност е бил за по-малък ток защото липсват диоди, а освен това открих един прекъснал и два с изменени параметри в сравнение с останалите. Това обяснява факта, че без допълнителни консуматори напрежението беше горе-долу на долната нормална граница (13,7 - 13,8V), а при включване на фаровете и вентилатора на купето падаше с повече от волт.
Reply

#18
Е при мене е точно така без консуматори 13.7-13.8V , със 13.4-13.5V .След като е загасен двигателят и мине време ,като премеря напрежението на акумулатора е 12.45-12.5V. Значи търся си алтернатор! Между другото компресията на двигателя е 8.4:1 .Поздрави!
VOLVO 850 GLT 2.0Turbo avtomatik 1996g.
Reply

#19
Вземи си един идикатор за запалка ,струва 10 лв . Ама да е с цифри.Показва до десета от волта.Слагаш го в гнездото за запалката и постоянно имаш наблюдение на стойността на напрежението на инсталацията на колата.Много полезен уред.
Reply

#20
Здравейте колеги,

Искам да ви попитам, алтернатор от 2.0 20V ще стане ли на 2.5 20 V ? Прочетох от линка на che4ef , който е пуснал, там и за двата модела ги дават по 100 А.

Поздрави.
850 GLT 2.5 20v 170к.с. - Ex
XC 90 D5 R-design 185к.с.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)