The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Съвет при покупка на XC70 2009г.

#1
Здравейте!
Поздравления за хубавия форум. Имам нужда от съвет. От 2009 г. като служебен автомобил в семейството се караше едно XC70 - 2009 г.,Д5(185 HP), с автоматична скоростна кутия. За 4 години колата се е карала само в семейството, навъртяхме и 100к км. Сега обаче имам възможност да закупя автомобила и да си остане в семейството. за 4 години не е правило сериозни проблеми - сменяхме амортесьор и моторче на чистачките като по- сериозни ремонти. Въпросът ми е като поддръжка за след 100к км. какво следва? Кога трябва да сменям масла на скорости, ангренажи и тн. ? Досега колата се е проявила като изключително возило, има си иекстри и комфорт, интересно ми е като поддръжка какво предстои и знаете ли кои са и слабите места. Smile
Предварително благодаря за съветите.
[Image: ab271686.gif]
Reply

#2
Здравей,
1во да се извиня, понеже мнението ми може и да не помогне много (а пък може и да помогне Smile )Та по повод това, че:
boje Wrote:. За 4 години колата се е карала само в семейството, навъртяхме и 100к км.
, не успяхте ли да добиете впечатление за колата за тези 4 год. Или ако се е потдържала служебно, потърсете мнение от човека, който я е обслужвал. Тук също предполагам ще ви отговори някой собственик на тези прекрасни автомобили, но си мисля, че вие също вече доста трябва да се "познавате" с коалата. Все пак 4 год. не са малко. А иначе какво се прави след 100к., не пише ли в наръчника за експлоатация на автомобила. Предполагам трябва да разполагате с такъв.
Успех с придобиването на автомобила.
XC70 T6    MY12 - (2021 -   )
XC70 D3    MY12 - (2019-2021)
V70   D5    MY05 - (2015-2019)
V70   2.5D MY00 - (2011-2015)
V40   2.0   MY98 - (2008-2011)
460   1.8   MY90 - (2005-2008)
Reply

#3
Маслото на автоматик-а задължително го сменете. Тежка кола е и автоматиците им изизкват повече внимание.
Reply

#4
boje Wrote:Здравейте!
Поздравления за хубавия форум. Имам нужда от съвет. От 2009 г. като служебен автомобил в семейството се караше едно XC70 - 2009 г.,Д5(185 HP), с автоматична скоростна кутия. За 4 години колата се е карала само в семейството, навъртяхме и 100к км. Сега обаче имам възможност да закупя автомобила и да си остане в семейството. за 4 години не е правило сериозни проблеми - сменяхме амортесьор и моторче на чистачките като по- сериозни ремонти. Въпросът ми е като поддръжка за след 100к км. какво следва? Кога трябва да сменям масла на скорости, ангренажи и тн. ? Досега колата се е проявила като изключително возило, има си иекстри и комфорт, интересно ми е като поддръжка какво предстои и знаете ли кои са и слабите места. Smile
Предварително благодаря за съветите.
Здравей колега,
Ама вие още го разработате този ХС70 :mrgreen:
Шегата настрана ... сменете й маслото, както Тишо посъветва, а и другите течности - 4 год. и 100 000 км са достатъчни за тази ивестиция.
Ангренажът може да го смените, при желание и за да сте сигурни, но иначе го дават някъде към 150 000 км, по спомен.
А сериозните проблеми започват да идват след 200-250 000 км и то ако не се е гришил добре човек за този D5 Wink
BG VOLVO Member #00409
Reply

#5
Благодаря за отговорите. Smile Впечатления добих и то много положителни. Като поддръжка - колата за тези км сме сменяли масло(не помня на колко км и колко пъти, а и в момента книжката не е в мен), предни накладки, преден десен амортсьор, машинка на централното на задна лява врата, моторче на чистачки и механизма на вратата на багажника. Ангренажи и масло в скоростите не сме сменяли. А маслото на двигателя би трябвало да се сменя на 30к км,нали?
Колебая се за взимането на колата, защото все още чакам да ми кажат цена, за която ще мога да се сдобия с нея, и докато чакам ми минаха какви ли не мисли и калкулации за разходите, които предстоят по колата. Smile
Наръчник си намерих в интернет, но не намерих в него информация за поддръжка на тези километри.
[Image: ab271686.gif]
Reply

#6
Няма особенни грижи дори и след 200000 километра стига да се сменят, консумативите на време. Ремъка и водната помпа са нещо, което струва повечко, но след като човек може да си позволи колата това не било голям финансов срив! Незнам за България, но при нас тук ремъка се сменя на 110 000 мили, което е приблизително 170-180 хиляди километра. За автоматика там няма какво да ти кажа, защото аз не обичам автоматици и карам ръчна скоростна кутия. Друго не се сещам, както Влади( ДОДО) се шегува, ти сега я разработваш тази кола, така че след като си я карал 4 години, би следвало да я познаваш добре и да знаеш как е карана и поддържана!

Поздрави
Volvo For life!
Reply

#7
Аз пък недоумявам как може човек,който е карал 4 години една кола да пита други хора какво да прави с нея след 100 хлд км при положение,че едва ли има човек,който по-добре от него да знае в какво състояние се намира колата,как е карана,как е обслужвана и т.н.А иначе то е нормално да се сменят на колата всички консумативи след 100 000 км-все пак ако искаш да я караш още поне 100 трябва да и се отблагодариш и на колата. Big Grin
Reply

#8
mirko72 Wrote:Аз пък недоумявам как може човек,който е карал 4 години една кола да пита други хора какво да прави с нея след 100 хлд км при положение,че едва ли има човек,който по-добре от него да знае в какво състояние се намира колата,как е карана,как е обслужвана и т.н.А иначе то е нормално да се сменят на колата всички консумативи след 100 000 км-все пак ако искаш да я караш още поне 100 трябва да и се отблагодариш и на колата. Big Grin
+1
(ex) 2013 - 2017/ Volvo XC70, D5, 2007
(ex) 2016 - 2018/ Audi A4 1.8T Quattro, 1999
2011 - present/ Volvo S80, 2.0T, 1999
2017 - present/ Audi A8 4.2 Quattro, 2005
2017 - present/ Mini One, 2017
2020 - present/ Volvo V70 AWD, D5, 2005
Reply

#9
Какво се чудите, има хора незнаят къде се намира щеката за маслото. Това не е необичайно, тъй като много хора станаха големи бизненсмени или "тарикати" както казва Влади Въргала и не е прилично да си цапат ръцете, има си сервизи за тази работа, по западен образец Wink
Volvo For life!
Reply

#10
JMI Wrote:Какво се чудите, има хора незнаят къде се намира щеката за маслото. Това не е необичайно, тъй като много хора станаха големи бизненсмени или "тарикати" както казва Влади Въргала и не е прилично да си цапат ръцете, има си сервизи за тази работа, по западен образец Wink
Подкрепям!
Не трябва всеки да разбира от всичко.
Специално аз разбрах колегата така - имат го това ВОЛВО от ново. Не е давало проблеми, но вече е над 100 000 км. Дилемата - да го оставим и да си го караме или да го продаваме, ако ще започнат ядовете ... т.к. до момента е било в гаранция и не са имало този ангажимент на главата Smile
Затова аз го съветвам да си го оставят, защото тъкмо са го разработили :lol:
BG VOLVO Member #00409
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)