The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Volvo S60 2.4 D5 - мога ли да карам с този проблем?

#11
Nicky Wrote:Хаги - Пловдив - Даймънд трансмишън
Вече имат представителство с/у нас - в Дианабад, до бензиностанция ПЕТРОЛ, под моста на метрото Wink
BG VOLVO Member #00409
Reply

#12
Колега,
имах абсолютно същият проблем като теб и то със същата предавка. Карах в продължение на 1 година така, докато в един прекрасен момент не тръгнах към Метеора (Гърция) и точно там кутията издъхна.
Вече по никакъв начин не можеше да превключи на следващата предавка и след 2-3 неуспешни опита влиза в авариен режин (-). След рестартиране на колата, кутията отново започва да работи нормално до следващите 2-3 неуспешни опита за превключване на по-горна предавка.Е, някак си успях да измина 600км в авариен режим и да отида на майстор. Заради прекаленото каране на авариен режим трябваше да сменя 2та пакета на 3та и на 4та скорост, смяна на маслото, монтаж, демонтаж, соленоиди и още няколко диска от другите пакети защото така или иначе кутията трябваше да се ремонтира. Крайната цена излизаше около 3000лв и 6м. гаранция. Реших че сумата е висока и просто отидох и си купих същата скоростна кутия втора ръка...да котка в торбата е,но вече 10к км. нямам проблеми, закарах "новата кутия" да ми я монтират, смених маслото и потеглих. Smile Закупих си кутията за 800лв + 300лв демонтаж и монтаж и 260лв масло.

Сервизът беше страшно коректен и бърз. - "Автомацити" на бул. Черни връх

Надявам се да съм бил полезен.

Успех
Reply

#13
Здравей, и аз имах подобен проблем със скорстната си кутия. Като гледам колите са почти еднакви, с разлиакта че моята е бензин. Аз лично ти препоръчвам да я закараш на майстор от сега. Ако чакаш да ти се счупи има вероятност да прецакаш нещо друго (както и аз направих преди да отида на майстор).
Reply

#14
Здравейте колеги, благодаря за отговорите. Вчера закарах колата на майстор, той се качи да и направи пътен тест и веднага установи проблема. Оказа се, че всъщност проблемната предавка е 4та. Каза, че няма проблем да се оправи, ще поръча частите ( идват за около седмица). Ремонтът ще се върже около 1000 лв. Питах го дали има проблем да я карам така около месец, тъй като тогава ще имам възможност да я оставя, и той ме посъветва единствено да не я юркам много, тъй като при рязко подаване на газта може да приритне по - силно и да строши нещо. Иначе за сега проблема не бил чак толкова сериозен, просто износване на предавката и каза да я оставя когато преценя.
Reply

#15
Сумата е сериозна колега, а има ли гаранция някаква, че след интервенцията няма да изревеш от нещо друго по нея?!
Дали не е по-добре да се поразтърсиш за втора употреба на друга кутия, макар че шанса да намериш прее...на не е никак малък.
The Easy Driver
MOSKVICH 426 combi - 1968 - ex
SEAT TOLEDO/1.6 m.i - 1993 - ex
VOLVO S40/1.8 i - 1996 - ex
VOLVO V70 D5 - 2003 - ex
VOLVO S80 V8 - 2006 - now
Reply

#16
Колега, много внимавай с този майстор, както е писал и "bell". След тази интервенция за 1000 лв. след един или два месеца да не се скапе отново автомата от нещо друго или като отвори кутията да каже трябват още пари за тово и онова и да се паркираш на доста по-сериозна сума. Има няколко варианта на действие според мен:
- доверяваш се на този майстор стискаш палци и дано да стане с 1000 лв.
- приготвяш си по-сериозна сума и даваш да ти рециклират кутията от доказана фирма с гаранция и в повечето случаи забравяш за автомата и сменяш само масло и филтър
- в сервизите за автоматици някой път се намират рециклирани кутии на добра цена - един колега от форума си беше купил такава от Коко - Малинова долина
- намираш си втора ръка, за предпочитане от Германия, Австрия и от друга по-судена страна - където е по-судено автоматите изкарват повече, за разлика от тук, Италиа и други южни страни.
Че проблемна е 4-та предавка съм написал преди 3 седмици, но като се отвори кутията може да се види, че освен износена касета на предавката има и други проблеми.
VOLVO XC90 2.9T - 272 hp
Reply

#17
Това е евтиния вариант. Оправя касетите на 3та и 4та предавка. Дава и 6 месеца гаранция. Предложи и друг по - скъп в който каза, че може да смени някои неща и по останалите предавки, някакви колани ( обясни ми надълго и нашироко, но аз само кимах превейки се, че го разбирам). Принципно човека е проверен, препоръчаха ми го от няколко места - казва се Иван и сервиза му е на 80 метра от кръстовището на Орион в Люлин точно до бензинстаниця Еко. По принцип работи и в партньорство с Джемини. Питах го и за кутия втора ръка, но той каза, че там вече си е пълен късмет на каква ще попаднеш и не може да се даде гаранция колко ще изкара.
Reply

#18
Колега, абсолютно същият проблем имаш какъвто аз имах. 3та и 4та. Според мен тази сума е доста висока и подкрепям колегите в това че след някой друг месец може нещо да изтропа и сумата да стане друга.
Съвет, вземи втора ръка кутия (...да риск е) или просто отиди в доказан сервиз.

Успех и пиши да кажеш какво е станало !

Поздрави
Reply

#19
За да не остава темата отворена... В крайна сметка оправихме проблема Smile Майсторът смени касетите на 3та и 4та предавка, както и някакви гарнитури между предавките ( обясни с подробности, но както казах вече нищичко не разбирам от това...) Лошото, е че се оказа, че и турбината е заминала, та трябваше да я оставям в Джемини за рециклиране. В крайна сметка всичко това + ново масло и работа ми се върза на 1500 лв. В момента колата си върви перфектно, но и трябва още време, за да посвикне с начина ми на каране, тъй като се оказа, че била адаптивна Smile

П.С - при ремонта обаче изкочи друг проблем - скъсани тампони на двигателя :x Ако преди не се усещаше толкова, то сега на празен ход и като спра на светофар е все едно съм в трактор, целия волан се тресе. Така, че сега се залавям с този ремонт.
Reply

#20
Колега не вярвай на тези приказки, преди ремонта на автомата и след него, такава драстична промяна в състоянието на тампоните е изключително малко вероятна. Най-вероятно се е разбалансирал хидротрансформатора следствие на ремонтът му в Джемини. Имай това в предвид защото след смяната на тампоните (които не са евтини - някои от тях са вакумни) вибрациите ще намалеят заради новите по-твърди тампони, но не си отстранил причината. Джемини ще твърдят че проблема е двигателя, а автомата си работи прекрасно, а истината е, че хидротрансформатора е хваната твърдо към коляновия вал и лек дебаланс или ако е имало някакво определено положение на коляновия вал и корпуса на хидротрансформатора при ремонта не е отбелязано и е разместено. В 99.9% от случаите проблема е това, а ти си реши как да действаш.
VOLVO XC90 2.9T - 272 hp
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)