The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Къде мога да включа LED светлините

#1
Здравейте, имате ли идея къде мога да включа LED светлините в предната броня - като дам контакт и да светват? Ще се наложи да изключа автоматичното стартиране на фаровете и искам да включа новите лампи. Поздрави


Attached Files Thumbnail(s)
       
Който търси - намира, който пита - знае!
Reply

#2
Здравей, колега!
При ХС90 има постоянен (+) на дюзата за измиване на фаровете ... зигурно и при теб е така.
Може да си дръпнеш един (+) от кутията с бушоните и през реле да ползваш (+) от дюзите като командващ, за да не ги натоварваш ... макар че LED-овете са няколко W само, но аз лично бих го направил с реле и бушон, за да ми е мирно Wink
BG VOLVO Member #00409
Reply

#3
Dodo 155 Wrote:Здравей, колега!
При ХС90 има постоянен (+) на дюзата за измиване на фаровете ... зигурно и при теб е така.
Може да си дръпнеш един (+) от кутията с бушоните и през реле да ползваш (+) от дюзите като командващ, за да не ги натоварваш ... макар че LED-овете са няколко W само, но аз лично бих го направил с реле и бушон, за да ми е мирно Wink
А от към полицаите дали ще му е мирно?
Изобщо как стои въпроса с тия допълнителни дневни светлини, че нещо не смогва да ми зарежда акумулатора с тия къси разстояния до работа и обратно ?
volvo v40 1,8  1999г.
[Image: ab206894.gif]
Reply

#4
Само да напомня, че има наши и европейски изисквания, на които да отговаря монтажа на DRL дневни светлини ......

   


Attached Files Thumbnail(s)
   
През 2020 се очаква да свърши света!!! Ако искаш да оцелееш -  ела в България!!! Тук сме с 30 г. назад !!!
Reply

#5
Никакъв проблем с ченгетата. Веднъж ме спираха и се наложи да им обясня, че просто трябва да си търсят друг нарушител. До колкото виждам без да преувеличавам 30% от автомобилите са с такива LED светлини. Консумацията на осветлението на колата е близо 200W, а сега ще го направя на 2W. Ще измеря консумацията и ще ви напиша как харчи точно този модел LED.
Поздрави
Който търси - намира, който пита - знае!
Reply

#6
То добре два вата, но като знам колко пъти сутрин рано съм карал без фарове....Пущината нали и е тъмно на километража и си го светне, а аз си мисля че съм с фарове и така докато се набутам някъде на неосветено. Сега изобщо и не ги гася , но все пак ще трябва да се измисли нещо. Не ми харесва това да си зареждам акумулатора през месец.
Не знам добри ли са ми напреженията- с фарове макс-13,7 волта , а без фарове и други консуматори 14,1-14,2волта
volvo v40 1,8  1999г.
[Image: ab206894.gif]
Reply

#7
Акумулатора ти е зле, освен ако не въртиш по 2 минути всяка сутрин за да запали. 10 мин му стигат да се зареди ако всичко е наред.

2W са слаби за DRL, поне 5W трябват за 600 лумена колкото е минимума за DRL според стандарта. Не че някакъв стандарт има за България, ама Волво е все пак, не е Гоуф.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#8
anex Wrote:Никакъв проблем с ченгетата. Веднъж ме спираха и се наложи да им обясня, че просто трябва да си търсят друг нарушител. До колкото виждам без да преувеличавам 30% от автомобилите са с такива LED светлини. Консумацията на осветлението на колата е близо 200W, а сега ще го направя на 2W. Ще измеря консумацията и ще ви напиша как харчи точно този модел LED.
Поздрави
Трябва да са поне 5w.
Свързването ако трябва да сме коректни с законодатеството трябва да стане по следния начин:
При запален двигател - DRL работи(демек захранването на някой + който минава през ключ-а). При светване на къси светлини DRL гасне. Повечето китайци които се предлагат тук имат един трети кабел който е точно за това. Като му подадеш 12v DRL-а гасне.
Има и нещо друго. Задължително един кондензатор 1000uf/50v максимално близо до захранващия извод на DRL-а. Проклетията е с PWM и връща грандиозно количество смущения в мрежата на колата. Уж са повечето са сертифицирани според европейското законодателство... Как е минало EMI това чудо незнам(поне тези с които се борих да им махна смущенията защото в момента в който се включат и радиото не хващаше нищо). Confusedhock:
Reply

#9
joro74 Wrote:Акумулатора ти е зле, освен ако не въртиш по 2 минути всяка сутрин за да запали. 10 мин му стигат да се зареди ако всичко е наред.

2W са слаби за DRL, поне 5W трябват за 600 лумена колкото е минимума за DRL според стандарта. Не че някакъв стандарт има за България, ама Волво е все пак, не е Гоуф.
Пали от четвърт а акумулатора е варта 70 ач на 1 година и 5 месеца
10 минути викаш а аз я карам по 4-5 км сутрин и толоз вечер и рядко ходя на други места с по повече от 5 км.
а сутрин в 6 по ломско шосе .........са няма и 5 мин до работата ми
volvo v40 1,8  1999г.
[Image: ab206894.gif]
Reply

#10
Аз съм карал 2 месеца всеки ден зимата 2х2 км, само колкото да оставя и прибера детето от градина и акумулатора не падаше - 70Ah - Vega, китайски. Провери за утечка, при мен консумацията при загасена кола е 70мА.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)