The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Препоръки за акумулатор

#31
Mihov Wrote:
MONKATA Wrote:
Mihov Wrote:Maxijaz , ама колегата е на бензин - препоръчваш му типично дизелов акумулатор . Ако може да си го позволи -ОК . Но ако не му се дават толкова пари - няма и смисъл .
Абе вие да не сте се наговорили за тези - EXIDE , какво им е толкова хубавото ? За първи път ги чувам ...

Колега,това е най-добрата марка на пазара в момента!Казвам ти го и стоя зад думите си понеже с това се занимавам-продавам акумулатори.На по добра цена са от bosch и varta и са много по добри във всяко отношение! Wink

Добре , до тук съм съгласен ! Само ако може да ми кажеш защо, смяташ EXIDE най добрата марка на пазара ?? ...И в кое отношение превъзхожда другите ?? Wink
Не е най-добрата, а една от най-добрите, защото е най-подходяща ... стана малко сложно, но сега ще ти обясня Wink
БОШ - само име! Внос от Турция, но ниско качество, за да печелят повече, името само се продава, както ГОЛФ - симпъл Wink
ЕXIDE - американска марка, но завод в Чехия (по спомен), внос от там. Заводът произвежда за Европа, главно. Не е известна много тук, купува се по-високо качество, за да компенсира другите познати марки, а и като цяло заводът и работата на чехите е в пъти по-качествена от тези на турците Wink
Сега за "оригиналните" акумулатори ВОЛВО - доставчикът (ВОЛВО не произвежда никакви части, само сглобява :mrgreen: ) слага етикет на ВОЛВО само на 1-во качество, т.к. там изисикванията не са железни или стоманени, а направо кевларени :lol: Одитират се постоянно и всяка грешка би струвала на доставчик милиони и загуба на договор за милиарди, така че са внимателни Wink Ето защо оригиналният ми акумулатор издържа 4-5 год. (не е толкова зле, пали, но чат-пат записваше грешки) и реших да си взема нещо с 3 год. гаранция, но без да ходя постоянно да я ползвам, т.к. надали ще издържи повече и той - ХС90 е голяма ламя на ток (печка, 120 вата осветление в купето и т.н.). Но, акумулаторът е консуматив при всяка една кола Smile
Надявам се, че ме разбра, защо не е хубаво да се робува и купува марка, отдавна съм спрял да се хващам на евтините маркетингови трикове :lol:
п.с. Същото е и при маслата - КАСТРОЛ - бест Ъф дЪ бест! Да, ама да си го купиш от Германия, Англия, тук масово е турски CASTROL, а да не говорим колко партиди влизат в БГ, за които официалният производител не знае :mrgreen:
Yacco, Statoil и др. неизвестни на българския потребител марки - в пъти по-качествени масла, с произход само от официалните заводи. Марки, които се борят с качество срещу имената изградени от милиарди за реклама и такива, които не са апетитни за фалшифициране Wink
BG VOLVO Member #00409
Reply

#32
Dodo 155 Wrote:Не е най-добрата, а една от най-добрите, защото е най-подходяща ... стана малко сложно, но сега ще ти обясня Wink
БОШ - само име! Внос от Турция, но ниско качество, за да печелят повече, името само се продава, както ГОЛФ - симпъл Wink
ЕXIDE - американска марка, но завод в Чехия (по спомен), внос от там. Заводът произвежда за Европа, главно. Не е известна много тук, купува се по-високо качество, за да компенсира другите познати марки, а и като цяло заводът и работата на чехите е в пъти по-качествена от тези на турците Wink
Сега за "оригиналните" акумулатори ВОЛВО - доставчикът (ВОЛВО не произвежда никакви части, само сглобява :mrgreen: ) слага етикет на ВОЛВО само на 1-во качество, т.к. там изисикванията не са железни или стоманени, а направо кевларени :lol: Одитират се постоянно и всяка грешка би струвала на доставчик милиони и загуба на договор за милиарди, така че са внимателни Wink Ето защо оригиналният ми акумулатор издържа 4-5 год. (не е толкова зле, пали, но чат-пат записваше грешки) и реших да си взема нещо с 3 год. гаранция, но без да ходя постоянно да я ползвам, т.к. надали ще издържи повече и той - ХС90 е голяма ламя на ток (печка, 120 вата осветление в купето и т.н.). Но, акумулаторът е консуматив при всяка една кола Smile
Надявам се, че ме разбра, защо не е хубаво да се робува и купува марка, отдавна съм спрял да се хващам на евтините маркетингови трикове :lol:
п.с. Същото е и при маслата - КАСТРОЛ - бест Ъф дЪ бест! Да, ама да си го купиш от Германия, Англия, тук масово е турски CASTROL, а да не говорим колко партиди влизат в БГ, за които официалният производител не знае :mrgreen:
Yacco, Statoil и др. неизвестни на българския потребител марки - в пъти по-качествени масла, с произход само от официалните заводи. Марки, които се борят с качество срещу имената изградени от милиарди за реклама и такива, които не са апетитни за фалшифициране Wink


Дрън,дрън ...
Има една тема "На лафче" , а има и една "Легален спам" там всеки може да си спами както си иска .
Тук става дума за акумулатори , а те имат конкретни параметри . За България и за нашия климат , средния живот на аумулаторите е 4,5 години.
Моето мнение е че , какъвто и акумулатор да избере колегата , повече от 5 години едва ли ще издържи . А , ако нещо стане по време на гаранцията ще му го подменят.Така че е все едно какъв ще избере и Искра да вземе и китайски или чешки все ще работят.
Може да направим една анкета - " Кой с какъв акумулатор е във Volvo-то ? " Тя ще покаже кои се купуват повече.Smile
Volvo S70 2.5 TDI 1998 D5252T
[Image: 581732.png]
Reply

#33
Mihov Wrote:Дрън,дрън ...
Има една тема "На лафче" , а има и една "Легален спам" там всеки може да си спами както си иска .
Тук става дума за акумулатори , а те имат конкретни параметри . За България и за нашия климат , средния живот на аумулаторите е 4,5 години.
Моето мнение е че , какъвто и акумулатор да избере колегата , повече от 5 години едва ли ще издържи . А , ако нещо стане по време на гаранцията ще му го подменят.Така че е все едно какъв ще избере и Искра да вземе и китайски или чешки все ще работят.
Може да направим една анкета - " Кой с какъв акумулатор е във Volvo-то ? " Тя ще покаже кои се купуват повече.Smile
Дрън Дрън...
И какво искаш да ми кажеш с това...че качеството на материалите и сглобката нямат значение ли?
Ха!
(ex) 2013 - 2017/ Volvo XC70, D5, 2007
(ex) 2016 - 2018/ Audi A4 1.8T Quattro, 1999
2011 - present/ Volvo S80, 2.0T, 1999
2017 - present/ Audi A8 4.2 Quattro, 2005
2017 - present/ Mini One, 2017
2020 - present/ Volvo V70 AWD, D5, 2005
Reply

#34
Mihov Wrote:
Dodo 155 Wrote:Не е най-добрата, а една от най-добрите, защото е най-подходяща ... стана малко сложно, но сега ще ти обясня Wink
БОШ - само име! Внос от Турция, но ниско качество, за да печелят повече, името само се продава, както ГОЛФ - симпъл Wink
ЕXIDE - американска марка, но завод в Чехия (по спомен), внос от там. Заводът произвежда за Европа, главно. Не е известна много тук, купува се по-високо качество, за да компенсира другите познати марки, а и като цяло заводът и работата на чехите е в пъти по-качествена от тези на турците Wink
Сега за "оригиналните" акумулатори ВОЛВО - доставчикът (ВОЛВО не произвежда никакви части, само сглобява :mrgreen: ) слага етикет на ВОЛВО само на 1-во качество, т.к. там изисикванията не са железни или стоманени, а направо кевларени :lol: Одитират се постоянно и всяка грешка би струвала на доставчик милиони и загуба на договор за милиарди, така че са внимателни Wink Ето защо оригиналният ми акумулатор издържа 4-5 год. (не е толкова зле, пали, но чат-пат записваше грешки) и реших да си взема нещо с 3 год. гаранция, но без да ходя постоянно да я ползвам, т.к. надали ще издържи повече и той - ХС90 е голяма ламя на ток (печка, 120 вата осветление в купето и т.н.). Но, акумулаторът е консуматив при всяка една кола Smile
Надявам се, че ме разбра, защо не е хубаво да се робува и купува марка, отдавна съм спрял да се хващам на евтините маркетингови трикове :lol:
п.с. Същото е и при маслата - КАСТРОЛ - бест Ъф дЪ бест! Да, ама да си го купиш от Германия, Англия, тук масово е турски CASTROL, а да не говорим колко партиди влизат в БГ, за които официалният производител не знае :mrgreen:
Yacco, Statoil и др. неизвестни на българския потребител марки - в пъти по-качествени масла, с произход само от официалните заводи. Марки, които се борят с качество срещу имената изградени от милиарди за реклама и такива, които не са апетитни за фалшифициране Wink


Дрън,дрън ...
Има една тема "На лафче" , а има и една "Легален спам" там всеки може да си спами както си иска .
Тук става дума за акумулатори , а те имат конкретни параметри . За България и за нашия климат , средния живот на аумулаторите е 4,5 години.
Моето мнение е че , какъвто и акумулатор да избере колегата , повече от 5 години едва ли ще издържи . А , ако нещо стане по време на гаранцията ще му го подменят.Така че е все едно какъв ще избере и Искра да вземе и китайски или чешки все ще работят.
Може да направим една анкета - " Кой с какъв акумулатор е във Volvo-то ? " Тя ще покаже кои се купуват повече.Smile

Аз мисля, че Влади/Додо155 много добре е обосновал това, което е искал да каже. Още повече, не съм видял някъде да е написал, че Exide ще изкара повече от 5 години, но просто човек няма ядове като си купи Ексайд, докато с Бош работата стои по-различен начин.

Просто много хора, дават мнение, но не обичат да четат и затова се получава така. А ми се струва, това което ти си написал (Михов) повече върви да е в раздел "На лафче"

Поздрави
Volvo For life!
Reply

#35
Малко четиво относно акумулаторите . Може да е полезно на тези които обичат да четат.

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.fiat-bg.org/index.php/solutions/84/77-accu">http://www.fiat-bg.org/index.php/solutions/84/77-accu</a><!-- m -->
Volvo S70 2.5 TDI 1998 D5252T
[Image: 581732.png]
Reply

#36
Аз ще ви кажа че миналата зима смених оригиналния на V70 ката след 9 години!! вярна служба и то защото ми беше направил номер на -18 градуса и не щя да завърти двигателя, а беше дал преди това ток на печката за да запали и обдуха купето и двигателя.
Сега даже ме е яд че го оставих в магазина а ми направиха смешна отстъпка за сегашния ми Mall, който според продавача го слагали на Ауди и Кайен и бил със много добри качества, ама знае ли човек ...
The Easy Driver
MOSKVICH 426 combi - 1968 - ex
SEAT TOLEDO/1.6 m.i - 1993 - ex
VOLVO S40/1.8 i - 1996 - ex
VOLVO V70 D5 - 2003 - ex
VOLVO S80 V8 - 2006 - now
Reply

#37
Mihov Wrote:Малко четиво относно акумулаторите . Може да е полезно на тези които обичат да четат.

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.fiat-bg.org/index.php/solutions/84/77-accu">http://www.fiat-bg.org/index.php/solutions/84/77-accu</a><!-- m -->


Това е много добро четиво, инфомацията е доста полезна.

Благодаря
Volvo For life!
Reply

#38
bell Wrote:Аз ще ви кажа че миналата зима смених оригиналния на V70 ката след 9 години!! вярна служба и то защото ми беше направил номер на -18 градуса и не щя да завърти двигателя, а беше дал преди това ток на печката за да запали и обдуха купето и двигателя.
Сега даже ме е яд че го оставих в магазина а ми направиха смешна отстъпка за сегашния ми Mall, който според продавача го слагали на Ауди и Кайен и бил със много добри качества, ама знае ли човек ...

Аз пак казвам от оригинален Волво акумулатор трудно се намира по- добро, независимо кой ги прави!
Volvo For life!
Reply

#39
Безсмислен спор като цяло.
Какво значи оригинален ? Пише на него Volvo Smile на кола след 2008г може и да е първи.
Но на тази кола алтернатор и като цяло ел. системата е все още перфектна.
А на по стара кола ако е била в нормална държава и на предишния собственик му е била изгода цената може да е и 3-ти. Няма как да се знае колко оригинали акумулатора е сменила една кола.
Въпроса по скоро е какво търси човек и реално какво си купува .
Дали търси най евтиния вариант за нормална работа на колата или нещо друго.
Аз съм доволен от Бош S5 изкара 4 годни можеше и повече но го смених преди да е отказал да запали.
Има си зарядно Бош което може да зарежда и новите AGM и защото за мен 4 години е ОК си взех
S6 80А AGM.
Дали съм си хвърлил парите на вятъра ще си покаже след време.

Относно качеството всичко са догадки. Аз не познавам нито един човек които да е бил ОТК във завод на Бош или Варта или на която и да е друга марка. За да имам вътрешна информация за това какви материали ползват и за техните качества.

Преди да взема AGM се разрових за топ марките какво е като статистика. Според немците най добрия акумулатор за парите си е Банер със забележката че са много качествени и надеждни но имат малко занижени стойности като ампераж и стартов ток.
Reply

#40
Преди години бях чел изследване на ADAC за акумулаторите. Бяха стигнали до извода, че няма значение какво ще си купиш. Използваха индекс, които беше производен на Амперчасите, цената и годините на ползване. Оказа се, че за всички марки се получава приблизително еднакъв индекс - по скъпите изкарват повече, но са по-скъпи, по евтините изкарват по-малко. Бяха открили, че има единични изключения - 1 бройка от евтините да изкара колкото скъп, или скъп да изкара колкото евтин, но изключения.

Да си купиш акумулатор с 200 лв по скъп, защото пишело Volvo на него, ми се вижда тъпа идея. Има и свещи, на които пише Volvo, но с NGK колата ми върви по-добре. GM използват акумулатори AC Delco, когато на него пише GM е по-скъп, но не е по качествен от AC Delco от бакалията или бензиностанцията. Веднъж съм си купувал акумулатор от магазин за акумулатори - кълнеше се, че този бил the best - 3 пъти го сменяха гаранционно. Оттогава си ги купувам от бензиностанциите - никакви проблеми, купувам предимно Bosch - на около 5та зима сдават багажа, предполагам защото губят вода, а не могат да се доливат - същата тъпотия като при Varta.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)