The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Въпрос за дискове и накладки

#1
Здравейте, сравнително от скоро карам ХС 90. Но дисковете са за смяна (оригиналните са и са на 166 00) имат доста голям ръб.
Та въпроса ми е към коя марка да се ориентирам? Предни 336 и задни 308 вентилирани. Въпроса важи и за накладки.
ex XC90
Reply

#2
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.ebay.co.uk/itm/Genuine-Volvo-XC90-Front-Brake-Discs-and-Pads-Marshall-Volvo-Nottingham-/200959457836?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&fits=Car+Make%3AVolvo%7CModel%3AXC90&hash=item2eca1dfa2c">http://www.ebay.co.uk/itm/Genuine-Volvo ... 2eca1dfa2c</a><!-- m -->

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.ebay.co.uk/itm/Genuine-Volvo-XC90-Rear-Discs-and-Pads-Marshall-Volvo-Nottingham-/200936409764?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&fits=Car+Make%3AVolvo%7CModel%3AXC90&hash=item2ec8be4aa4">http://www.ebay.co.uk/itm/Genuine-Volvo ... 2ec8be4aa4</a><!-- m -->

До Бг ти идват на около 800 лева предни + задни дискове с накладки.
В Мотопфое същия комплект струва 1370лв... Sad
Volvo V50 D5 2006
Volvo S70 2.5 TDI
Volvo V40 1,9D 115h.p 2004
Nissan Primera P10 2.0D - ex.
Reply

#3
zorba Wrote:Здравейте, сравнително от скоро карам ХС 90. Но дисковете са за смяна (оригиналните са и са на 166 00) имат доста голям ръб.
Та въпроса ми е към коя марка да се ориентирам? Предни 336 и задни 308 вентилирани. Въпроса важи и за накладки.
Трябва да ги измериш ... под 28мм е препоръчително да се сменят.
Но за 166 000 км не са първото вграждане, повярвай ми Wink Тази кола е тежка и поне веднъж са сменяни вече.
Аз също ти препоръчвам оригиналните дискове и накладки от линковете на колегата, защото ще изкарат максимално дълго, няма да свири, ще спира добре (този модел има 37-38м спирачен път, въпреки тежестта си) и в крайна сметка - спирачки са, а не музика или спойлери, за да пестиш от тях Idea
BG VOLVO Member #00409
Reply

#4
Тези в МП се уливат с цени Confusedhock: Да взема да ги подбивам със стока от Англия, аз като гледам и цените на дилъра в Нотингам от втория пост мога да набия Smile
Volvo For life!
Reply

#5
JMI Wrote:Тези в МП се уливат с цени Confusedhock: Да взема да ги подбивам със стока от Англия, аз като гледам и цените на дилъра в Нотингам от втория пост мога да набия Smile
МП за някои неща са ОК, но за други - пълно безобразие! Понеже спирачките са консуматив, цените са им тройни ... докато бутон за детското заключване, който само може диодът да му изгори (както се беше получило при мен и ме дразнеше, за което го смених) струва 24 лв. с ДДС, без каквито и да е отстъпки Smile
Друго - лостчето на SWIRL е 12 лв. с ДДС ... пак част, която се разваля много рядко ...
Абе, бизнес си правят хората Smile
BG VOLVO Member #00409
Reply

#6
Ебаси бизнеса, :? не се съмнявам, че нещата не се случват, все пак за да правиш бизнес трябва да имаш продажби :?, а продажбите се получават когато цените са конкурентни. Тъпо е, когато фирми като МП надуват цените и след като продадат една нова колаза цяла година се опитват да си покрият заплатите. Хората тук отдавна са проумели, че пари не се правят от продажба на нови коли, а от обслужване и продажба на части след това, но явно политиките на официялните представители в България са малко изкривени.
Volvo For life!
Reply

#7
Благодаря колеги и аз се бях насочил към този сайт, но не видях точно тези оферти.
ex XC90
Reply

#8
JMI Wrote:Ебаси бизнеса, :? не се съмнявам, че нещата не се случват, все пак за да правиш бизнес трябва да имаш продажби :?, а продажбите се получават когато цените са конкурентни. Тъпо е, когато фирми като МП надуват цените и след като продадат една нова колаза цяла година се опитват да си покрият заплатите. Хората тук отдавна са проумели, че пари не се правят от продажба на нови коли, а от обслужване и продажба на части след това, но явно политиките на официялните представители в България са малко изкривени.
Напълно те подкрепям и съм на 100% съгласен, че се печели от количество, а не от разлика Wink
Но не забравяй, че в момента продават ВОЛВО с 4 години гаранция, време, през което си само при тях :lol:
А за 4 год. се минават доста километри, т.е доста дискове, накладки, филтри и т.н. Wink
BG VOLVO Member #00409
Reply

#9
Ами филтри, тук гаранцита е три години или 60000 мили, но ти поемат всичко!!! Ако искаш да си смениш накладките в гаранционен период, ок плащаш си, но масла, филтри, труд по-обслужването е в цената на новия автомобил, то иначе какъв е смисъла от тази 3 годишна гаранция. Ако нещо по-двигателя или трансмия се счупи гаранцията покрива. Не ми казвай, че в България това не е така? Sad
То пък за 3 или четири години, колко ли чифта дискове се налага да се сменят? Накладки може да смениш веднъж, но дискове едва ли. Аз сменям накладки на около 30-35к мили. Ремъци и други по серизни неща се сменят доста след тези 100000 километра, така че тези гаранции практически са предимно за спокойствие на новите собственици, ако излезе нещо, докато се разработва автомобила и естествено маркетингов трик за увеличаване на продажбите! Smile
Volvo For life!
Reply

#10
JMI Wrote:Ами филтри, тук гаранцита е три години или 60000 мили, но ти поемат всичко!!! Ако искаш да си смениш накладките в гаранционен период, ок плащаш си, но масла, филтри, труд по-обслужването е в цената на новия автомобил, то иначе какъв е смисъла от тази 3 годишна гаранция. Ако нещо по-двигателя или трансмия се счупи гаранцията покрива. Не ми казвай, че в България това не е така? Sad
То пък за 3 или четири години, колко ли чифта дискове се налага да се сменят? Накладки може да смениш веднъж, но дискове едва ли. Аз сменям накладки на около 30-35к мили. Ремъци и други по серизни неща се сменят доста след тези 100000 километра, така че тези гаранции практически са предимно за спокойствие на новите собственици, ако излезе нещо, докато се разработва автомобила и естествено маркетингов трик за увеличаване на продажбите! Smile
В България - Абсурдистан, нещата са различни Smile
Масло, филтри и т.н., са консуматив и не се покриват от гаранцията ... подобно нещо го използват като маркетингов трик "Безплатно обслужване 1 година", което явно не е за сметка на търговеца, а си е обичайна практика, но тук я продават :lol:
BG VOLVO Member #00409
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)