The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
D4192T2 не изключва 5-та

#11
Не е по темата,но оттук можете да си видите мотора и кутията съдейки от ВИН-а, има инфо за всички модели : <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.volvoclub.org.uk/vin_40.shtml">http://www.volvoclub.org.uk/vin_40.shtml</a><!-- m -->

Странното в случая е че както колегата е споменал 3-ката означава кутия М5D в неговия случай,а са изредени и кутиите за бензиновите мотори със същия код 3,а те са доста масови. :roll:
1983 Volvo 244, B200E - carb., manual M46, 121hp., 158Nm.- Аврора
1999 Volvo S80, B5204T4, manual M56, 180hp., 240Nm - Албиноса
R.I.P. Холандецо
Неам нерви,за тва карам Волво! :-)
Reply

#12
Бензиновите са с различно предавателно число.
S80 2.0 D3
Reply

#13
Persizi Wrote:Бензиновите са с различно предавателно число.
Слагаи кутия от бензинка и си прави маитапи после с гоУфовете и трибуквенките по светофарите.

Имаи в предвид, че маистора е много на ТИ с матрияла (нищо че е млад), подържа няколко автокъщи и знае къде какво и как трябва да бъде.
volvo v40 1,8  1999г.
[Image: ab206894.gif]
Reply

#14
Бензиновите са с по-къси скорости, а аз съм готов да дам повече пари за да сложа нещо с по-дълги. Голфовете не ме интересуват, предпочитам комфорта пред светофатните дръпки Smile .
S80 2.0 D3
Reply

#15
Кутията на lulof (не тази от снимката, друга) се оказа счупена, въпреки уверенията от търговеца :evil: . Сега майстора ще търси вариант за скорости от Рено. Има вариант да купя от Русе, но риска пак си остава, както се случи с тази от Пловдив.
S80 2.0 D3
Reply

#16
Малко информация за кутии и двигатели на S/V40 1996-2004.
S80 2.0 D3
Reply

#17
Има ли някакъв напредък с ремонта?
Поне успя ли да върнеш кутията дето са ти дали като по "нова от новата"
volvo v40 1,8  1999г.
[Image: ab206894.gif]
Reply

#18
Persizi Wrote:Кутията на lulof (не тази от снимката, друга) се оказа счупена, въпреки уверенията от търговеца :evil: . Сега майстора ще търси вариант за скорости от Рено. Има вариант да купя от Русе, но риска пак си остава, както се случи с тази от Пловдив.

Атанас Лулов е persona non grata във форума ...

<!-- l --><a class="postlink-local" href="http://www.volvoclub-bg.com/forum/viewtopic.php?f=12&t=18208&start=50">viewtopic.php?f=12&t=18208&start=50</a><!-- l -->
Volvo S70 2.5 TDI 1998 D5252T
[Image: 581732.png]
Reply

#19
dilana Wrote:Има ли някакъв напредък с ремонта?
Поне успя ли да върнеш кутията дето са ти дали като по "нова от новата"
Върнах кутията в Пловдив по Еконт с наложен платеж за негова сметка, но няма кой да ми върне изгубеното време и средства за слагането и свалянето на кутията. Божидар каза, че кутията е била отваряна, т.е. Атанас Лулов няма как да не е знаел, че кутията е проблемна. Беше малко съмнително, че точно тази кутия не беше качена в продавалника и продавача не искаше да ми даде повече от 2 дни време за монтаж и тест, защото можело да изпусне друг клиент през това време, но нямаше как да знам, а и гледах да бързам :evil:
Както и да е, майстора намери кутия от Меган DCi, която е една от 3-те с най-дълги скорости измежду всичкте кутии, които стават за този двигател. Сега трябва да прехвърли скоростите от новата в корубината на моята, защото има леки несъответствия от 2 липсващи дупки. Ако всичко е наред и стане с тази кутия ще бъда безкрайно щастлив, защото основната болка на тази кола и бяха късите скорости, които дори за двигател като този в оригинално състояние от 95к.с. са прекалено къси, камо за след чип.
Mihov Wrote:Атанас Лулов е persona non grata във форума ...

<!-- l --><a class="postlink-local" href="http://www.volvoclub-bg.com/forum/viewtopic.php?f=12&t=18208&start=50">viewtopic.php?f=12&t=18208&start=50</a><!-- l -->
Млако късничко, но дано това помогне на други колеги.
Благодаря за информацията, все пак Smile
S80 2.0 D3
Reply

#20
Между другото намерих програма с много информация за скорстни кутии на Рено правена от колегата Wolf от форума на Рено. Програмата се казва RENAULT_Gears. Кутията, която се слага на D4192T и D4192T2 е JC5 225. Всички скорости започващи с JC5 са съвместими с тези двигатели. Точно 225 я няма в програмата на Wolf, но 087 е с най-близки или еднакви стойности. Майстора ми е намерил 071 .
S80 2.0 D3
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)